אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"חברות התעופה של איחוד האמירויות יהיו הנהנות העיקריות מהסכם השלום עם ישראל" צילום: emirates

"חברות התעופה של איחוד האמירויות יהיו הנהנות העיקריות מהסכם השלום עם ישראל"

בבלומברג מעריכים כי ענקיות התעופה אמירייטס ואתיחאד ירוויחו הכי הרבה מההסכם ויוכלו, בין היתר, להטיס ישראלים בקונקשן דרך המפרץ ליעדים רחוקים יותר. משבר הקורונה פגע קשות בחברות ובמאי נרשמה בשדה בדובאי אותה כמות נוסעים שנרשמת ביום רגיל ב-4 שעות

14.08.2020, 18:41 | שירות כלכליסט
דובאי עשויה להפיק את התועלת הרבה ביותר מהסכם השלום ההיסטורי בין ישראל ואיחוד האמירויות - כך מעריכים בסוכנות בלומברג בכתבה המוקדשת לנושא. על פי הכתבה, זרם חדש של נוסעים מישראל יכול לסייע להגביר את התנועה האווירית במדינה שנפגעה קשות עקב נגיף הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם שהוכרז אתמול סולל את הדרך לקשר בין המדינה בתחום התעופה האזרחית, התיירות, ההשקעות, האבטחה והטלקומוניקציה. משלחות משתי המדינות אמורות להיפגש בקרוב כדי לדון בפרטי ההסכם בין הצדדים.

מטוס של חברת התעופה אתיחאד, צילום: אתיחאד מטוס של חברת התעופה אתיחאד | צילום: אתיחאד מטוס של חברת התעופה אתיחאד, צילום: אתיחאד

מה שברור כבר כעת הוא שמההסכם ירוויחו מאוד חברות התעופה הגדולות של איחוד האמירויות - אמירייטס (Emirates) ואתיחאד (Etihad) - שלהן תינתן הזדמנות להטיס את הנוסעים הישראלים בטיסות קונקשן דרך שדות התעופה שלהן בדובאי ובאבו דאבי גם ליעדים רחוקים יותר.

על פי המאמר בבלומברג, דובאי יכולה להפיק תועלת מיוחדת מהסכם השלום עם ישראל, מכיוון ששדה התעופה שלה מציע טיסות יומיות ליותר מ-250 יעדים.

התנועה בשדה התעופה הבינלאומי של דובאי קרסה במהלך משבר הקורונה. רק לשם המחשה, השדה רשם בחודש מאי את כמות הנוסעים שנרשמות בדרך כלל תוך ארבע שעות ביום רגיל.

חברת Emirates נחשבת לחברה הגדולה בעולם בכל הנוגע לטיסות ארוכות טווח. היא נפגעה באופן מיוחד במשבר היות שהמודל העסקי שלה מושתת על מטוסים ענקיים.

הרווחים של דובאי עשויים לבוא על חשבון טורקיש איירלנס, "מכיוון שהיא באופן מסורתי סיפקה את אותם קונקשנים רווחיים לנוסעים שמגיעים מישראל דרך איסטנבול," אמר קוראה.

בעוד שישראל וארה"ב מצפות ממדינות ערב אחרות ללכת בעקבותיה, עד אז מרבית המרחב האווירי האזורי נותרה סגורה לכלי טיס הרשומים על ידי ישראל. "בשלב זה, יהיה יותר הגיוני שטיסות איחוד האמירויות יופעלו על ידי חברת תעופה שמושבה באיחוד האמירויות", אמר אנה קוריאה, סגנית נשיא לענייני תעופה בפירמת ייעוץ התעופה Morten Beyer & Agnew.

אם ייחתם הסכם שלום גם עם ערב הסעודית, פתיחת שמי המדינה תהיה קריטית במיוחד עבור נוסעים מישראל, בשל גודלה הגיאוגרפי העצום של המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות