אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: על בייטדאנס למכור את פעילות טיקטוק בארה"ב בתוך 90 יום צילום: איי אף פי

טראמפ: על בייטדאנס למכור את פעילות טיקטוק בארה"ב בתוך 90 יום

הצו החדש נותן לחברה הסינית זמן כדי להגיע לעסקה - ייתכן שעם מיקרוסופט; כמו כן הורה הנשיא לאפליקציית הסרטונים למחוק את כל המידע על משתמשים אמריקאיים; לדבריו, "ישנן ראיות אמינות שגורמות לי להאמין שבייטדאנס עשויה לפעול בצורה שמאיימת לפגוע בביטחון הלאומי שלנו"

15.08.2020, 09:52 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם אמש על צו המורה לבייטדאנס הסינית למכור או לפצל את פעילות אפליקציית שיתוף הסרטונים שלה טיקטוק בארה"ב תוך 90 יום.

קראו עוד בכלכליסט

"ישנן ראיות אמינות שגורמות לי להאמין שבייטדאנס עשויה לפעול בצורה שמאיימת לפגוע בביטחון הלאומי של ארה"ב", אמר טראמפ.

הצו החדש הוא חדשות טובות עבור טיקטוק - בהשוואה לצו הקודם עליו חתם טראמפ לפני כשבוע, ואשר אסר על ביצוע עסקאות עם בייטדאנס בתוך 45 יום.

הצו החדש נותן לבייטדאנס זמן כדי להגיע לעסקה בנוגע לפעילות טיקטוק בארה"ב. החברה כבר מנהלת מו"מ למכירת הפעילות של טיקטוק בצפון אמריקה, אוסטרליה וניו זילנד למיקרוסופט.

טראמפ, צילום: איי אף פי טראמפ | צילום: איי אף פי טראמפ, צילום: איי אף פי

כמו כן הורה טראמפ לבייטדאנס למחוק את כל המידע שיש לה על משתמשים אמריקאיים - בתוך 90 יום. מועצת ההשקעות הזרות תבחן שהדבר נעשה.

בייטדאנס מסרה  בתגובה להוראתו של טראמפ כי היא משרתת 100 מיליון אמריקאים "כי היא הבית שלהם לבידור, ביטוי עצמי, וקשר. אנו מחויבים להמשיך להביא הנאה למשפחות וקריירות משמעותיות לאלה שיוצרים על הפלטפורמה שלנו, גם בעוד הרבה שנים".

טראמפ אמר שיתמוך בניסיון של מיקרוסופט לקנות את הפעילות של טיקטוק בארה"ב אם ממשלת ארה"ב תקבל "נתח משמעותי" מהרווחים, אך הוסיף שישנם עוד גורמים שמעוניינים ברכישה.

שר האוצר סטיבן מנוצ'ין אמר אתמול שההוראה של הנשיא מחייבת את בייטדאנס גם להסיר ידיה "מכל מידע שהושג או הופק ממשתמשי טיקטוק או Musical.ly בארה"ב."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות