אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקשייר של באפט הקטינה ההשקעות בבנקים אמריקאיים - ורכשה מניות של באריק גולד צילום: בלומברג

ברקשייר של באפט הקטינה ההשקעות בבנקים אמריקאיים - ורכשה מניות של באריק גולד

החברה שבשליטת המיליארדר הקטינה ברבעון השני את אחזקותיה בוולס פארגו ובג'יי.פי מורגן, ויצאה לגמריי מגולדמן זאקס; נכנסה להשקעה בשווי של 563 מיליון דולר בחברת הכרייה הקנדית; האחזקות בטבע נותרו ללא שינוי

15.08.2020, 10:59 | שירות כלכליסט

חברת ברקשייר האת'אוויי שבשליטת וורן באפט הודיעה כי מכרה מניות של כמה בנקים אמריקאיים ברבעון השני. החברה הפחיתה את אחזקותיה בוולס פארגו ובג'יי.פי מורגן, ויצאה לגמריי מההשקעה בגולדמן זאקס. האחזקות בחברת טבע הישראלית נותרו ללא שינוי.

קראו עוד בכלכליסט

במסמכים רגולטוריים שמפרטים את השקעותיה נכון ל-30 ביוני, חשפה ברקשייר השקעה חדשה - 20.1 מיליון מניות בשווי 563.6 מיליון דולר של אחת מחברות הכרייה הגדולות בעולם, באריק גולד (Barrick Gold) שבסיסה בטורונטו.

המשקיעים עוקבים אחר ההשקעות הרבעוניות של ברקשייר האת'אוויי שבסיסה באומהה, נברסקה, כדי לראות היכן באפט ומנהלי תיקי ההשקעות שלו, טוד קומבס וטד ווקסלר, מזהים פוטנציאל לרווח.

ברקשייר הפחיתה את נתח המניות שלה בוולס פארגו ב-26% לרמה של 237.6 מיליון מניות. מאז תחילת 2018, ברקשייר השילה יותר ממחצית ממניות וולס פארגו שברשותה, שהיו שוות בעבר 32 מיליארד דולר, אך איבדו מערכן על רקע השערוריות בבנק. באפט החל להשקיע בוולס פארגו ב-1989.

וורן באפט, צילום: בלומברג וורן באפט | צילום: בלומברג וורן באפט, צילום: בלומברג

ברקשייר גם הפחיתה ב-62% את חלקה בג'יי.פי מורגן, בו משמש קומבס כדירקטור, לרמה של 22.2 מיליון מניות, ומכרה את כל 1.9 מיליון המניות של גולדמן זאקס שהיו בידיה.

במאי אמר באפט למשקיעים שהבנקים מסוגלים לעמוד בפגעי מגפת הקורונה.

בחודש האחרון השקיעה ברקשייר יותר משני מיליארד דולר בבנק אוף אמריקה, והיא מחזיקה כעת ב-11.9% ממניותיו, ששוות מעל 27 מיליארד דולר.

ברקשייר גם יצאה ברבעון מהשקעתה ב-Restaurant Brands International שבסיסה בטורונטו, החברה האם של בורגר קינג ורשת Tim Hortons.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות