אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך ישנה הדור החמישי את אופן ניהול הרשתות

כך ישנה הדור החמישי את אופן ניהול הרשתות

הכניסה של רשתות ה-5G והצורך לתמוך בשירותים מתקדמים יחייבו ניהול שונה של רשתות התקשורת - כזה שיבטיח חוויה המותאמת למורכבות שלהם. המפתח לכך: מעבר לאוטומציה

16.08.2020, 12:31 | אילן שדה

מגפת הקורונה האיצה את השימוש בכלים דיגיטליים והפכה את הקישוריות לרשת לחשובה יותר מתמיד. במציאות הנוכחית, הכוללת ריחוק חברתי בדרגות שונות, היעדר שירותי רשת מתקדמים עלול לגרום לניתוק כמעט מוחלט של צרכנים ועסקים.

קראו עוד בכלכליסט

רשתות תקשורת מסורתיות סובלות ממגוון רחב של קשיים, תקלות והבדלי שירות בין אזורים שונים ועבור שירותים שונים. עם כניסת רשתות הדור החמישי (5G) ותמיכתן בשירותים מתקדמים שטרם נראו כמותם בעבר, חייב אופן ניהול הרשתות להשתנות לכזה שמבטיח חוויה רציפה ומותאמת לשירותים חדשניים אלה. המפתח לכך הוא מעבר לאוטומציה מלאה, או לכל הפחות קרובה למלאה, בניהול רשתות התקשורת.

האוטומציה תהווה גורם קריטי במסע לעבר הדור החמישי, שאף על פי שהשקתו הואטה בחודשים האחרונים, אין ספק שהוא מתקרב בצעדי ענק. העלייה בחוויות והתרחשויות וירטואליות – כגון עבודה מרחוק, למידה מקוונת, צפייה בסטרימינג וגיימינג מקוון – כל אלה מדגישים את הצורך באימוץ מהיר ומתקדם יותר של 5G. כאשר ספקי התקשורת יחלו בפריסת רשת הדור החמישי, נראה דרישה הולכת וגוברת מצד הצרכנים לשירותים, קישוריות ומכשירים חדשניים יותר.

הקישוריות חשובה מתמיד בעידן של עבודה מהבית, שאטרסטוק הקישוריות חשובה מתמיד בעידן של עבודה מהבית | שאטרסטוק הקישוריות חשובה מתמיד בעידן של עבודה מהבית, שאטרסטוק

רשתות 5G בשילוב המגמה של האינטרנט של הדברים (IoT) בתחומים כמו בריאות, ייצור, ערים חכמות וחקלאות, יגדילו בהרבה את המורכבות של ניהול הרשת. לכן, עבור ספקי התקשורת, האוטומציה תהיה קריטית לניהול הגודל, המורכבות ושיפור היעילות של רשתות אלה. אוטומציה מתקדמת תאפשר גם את הגמישות הנחוצה, על מנת להדביק את קצב התפתחותם של שירותים עתידיים. היא גם תאפשר לספקי התקשורת יכולת טובה יותר להתמודד עם תנודתיות הדרישות של התקנים ומשתמשי קצה, כך שיוכלו לא רק להגדיל או להקטין קיבולת באופן מיידי, אלא גם לשפר את יעילות הרשת באופן כללי - למשל, להבטיח שלבתי חולים יהיה רוחב הפס הדרוש להמשך פעילותם בעת חירום. 

המחבר, אילן שדה המחבר, אילן שדה המחבר, אילן שדה

אחד הפתרונות המעניינים המתפתחים בתחום זה, שיתאפשר בזכות היכולות המתקדמות של רשת ה-5G, הוא חיתוך הרשת (Network Slicing), שיאפשר "לפרוס" את רשת התקשורת לפרוסות של רשתות וירטואליות מרובות ונפרדות לטובת שימושים, יישומים או לקוחות שונים. זאת באמצעות הקצאת קיבולת ומשאבים באופן שמתעדף שירותים מסוימים, כך שיוכלו לעמוד בביצועים הנדרשים מהם. אוטומציה היא חיוניות, מן הסתם, לתמיכה בניהול המורכבויות הנלוות לכל אלה.

עם האצת פיתוחן של רשתות 5G וטכנולוגיות נוספות, ועל מנת לעמוד בקצב הנדרש ולמנף את היכולות יוצאות הדופן שרשתות אלו יאפשרו, ספקי התקשורת יידרשו גם לקדם אסטרטגיות אוטומציה רחבות היקף לניהול הרשתות. אחרת, רשתות ה-5G העתידיות שלנו לא יוכלו לממש את משימתן החיונית: ליצור עולם מקושר ומחובר יותר.

הכותב הוא מנהל חטיבת פתרונות הרשת באמדוקס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות