אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחד משישה מצעירי העולם איבד את עבודתו בעקבות משבר הקורונה צילום: איי אף פי

אחד משישה מצעירי העולם איבד את עבודתו בעקבות משבר הקורונה

42% מבני ה-18 עד 29 אשר המשיכו לעבוד חוו ירידה בהכנסתם, כך לפי דו"ח של האו"ם שקבע כי השפעת משבר הקורונה על הצעירים היא 'שיטתית, עמוקה ולא פרופורציונלית'

16.08.2020, 15:32 | מעין מנלה

42% מהצעירים ברחבי העולם שהמשיכו לעבוד במהלך התפרצות מגיפת הקורונה חוו ירידה בהכנסתם, ואחד משישה איבד את עבודתו לחלוטין, כך לפי מחקר שנערך על ידי מחלקת העבודה של האו"ם, אשר קבע כי ההשפעה של משבר הקורונה הייתה "שיטתית, עמוקה ולא פרופורציונלית".

קראו עוד בכלכליסט

דרו גרדינר, מומחה לתעסוקת נוער בארגון העבודה הבינלאומי של האו"ם אמר ל-CNBC כי צעירים נמצאים גם ככה בעמדה חלשה בשוק העבודה והיו בסבירות גבוהה יותר לעבוד במגזרים שנפגעו מאוד מהמשבר ושהתאוששותם תהיה ממושכת.

מחברי הדו"ח מזהירים כי אם לא יינקטו פעולות ההשפעה של משבר הקורונה על הצעירים תהיה מרחיקת לכת וממושכת. הדו"ח מתבסס על סקר שעליו השיבו 12 אלף אנשים בגילאי 18 עד 29 בין החודשים אפריל למאי 2020. מחברי המחקר קוראים להשקעה חכמה, ממוקדת ודחופה ביצירת משרות ראויות לצעירים, כולל הגנה על זכויותיהם; תוכניות הכשרה ואבטחת תעסוקה; הגנה סוציאלית ותשלום דמי אבטלה וקצבאות לצעירים ולהשקעת מאמץ רב יותר בשיפור הלימודים וההכשרה מרחוק.

צעירים בנפאל מוחים נגד מדיניות הממשלה למאבק בקורונה, צילום: רויטרס צעירים בנפאל מוחים נגד מדיניות הממשלה למאבק בקורונה | צילום: רויטרס צעירים בנפאל מוחים נגד מדיניות הממשלה למאבק בקורונה, צילום: רויטרס

צעירים במדינות מתפתחות היו הפגיעים ביותר להפחתה בשעות העבודה וכתוצאה מכך גם לירידה בהכנסתם בעקבות התפרצות הנגיף. המשבר השפיע באופן שונה על נשים וגברים צעירים כאשר הגורם המשפיע ביותר היה תחום העיסוק -  יותר נשים דיווחו על כך שהיו פחות פרודוקטיביות במהלך המשבר מאשר גברים.

כמעט שלושה מתוך ארבעה צעירים הפסיקו את הכשרתם או לימודיהם לפחות באופן זמני בגלל המגיפה, כך מצא המחקר וזאת עקב סגירת בתי ספר, אוניברסיטאות ומרכזי הכשרה. 65% מהצעירים העידו כי למדו פחות מאז התפרצות המגיפה בגלל המעבר ללמידה מקוונת מרחוק במהלך הטלת סגר. למרות המאמצים להמשיך וללמוד מחצית מהצעירים העידו כי היו עיכובים בלימודיהם וכמעט אחד מכל עשרה הביע חשש שהוא עלול להיכשל בלימודים או בהכשרה מקצועית.

נמצא כי סטודנטים במדינות בעלות הכנסה נמוכה מרגישים ביתר שאת את קשיי הלמידה מרחוק בגלל שיש להם פחות גישה לאינטרנט, מחסור בציוד ולעיתים חוסר במקום ללמידה בבית. כ-65% מהצעירים במדינות בעלות הכנסה גבוהה עברו לשיעורים באמצעות וידאו במהלך המגיפה לעומת 18% מהאנשים במדינות העניות יותר בהן עדיין ניתן היה להמשיך ללמוד אונליין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות