אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה הפעימה השנייה להנחת ארנונה לעסקים: עד 95%  למי שנפגע לפחות ב-60% צילום: דוד הכהן

אושרה הפעימה השנייה להנחת ארנונה לעסקים: עד 95% למי שנפגע לפחות ב-60%

תוענק הנחה של 95% גם לעסקים שמחזורם נע בין 200 ל-400 מיליון שקל ושנפגעו בהיקף של למעלה מ-80%. הרשויות המקומיות ישופו בסכום כולל של כ-2.2 מיליארד שקל בשל אובדן ההכנסות

16.08.2020, 16:10 | דותן לוי

הממשלה אישרה היום (א׳) את הסיכום בין שרי האוצר והפנים המאפשר מתווה חדש להנחות בתשלום ארנונה לעסקים.

על פי המתווה, תוענק הנחה בארנונה של 95% מהחיוב לעסקים שמחזורם עד 200 מיליון שקל ואשר רשמו ירידה של 60% ויותר במחזור העסקאות ביחס לאותה תקופה אשתקד.

כמו כן, תוענק הנחה בארנונה של 95% גם לעסקים שמחזורם נע בין 200 ל-400 מיליון שקל ושנפגעו בהיקף של למעלה מ-80%.

בד בבד, ישופו הרשויות המקומיות בסכום כולל של כ-2.2 מיליארד שקל בשל אובדן ההכנסות בשל הנחות אלה. מדובר במענקים דו חודשיים החל מיוני 2020, כאשר התקנות בנושא ייקבעו על ידי משרד הפנים, אמות המידה יקבעו בתיאום בין משרדי הפנים והאוצר והזכאות להנחה תיבחן ותינתן על בסיס דו חודשי.

אחת מהפגנות העצמאים, צילום: מוטי קמחי אחת מהפגנות העצמאים | צילום: מוטי קמחי אחת מהפגנות העצמאים, צילום: מוטי קמחי

מדובר בפעימה שנייה של הנחות בארנונה לאחר שהפעימה הראשונה שהתקבלה במהלך חודש אפריל הסתיימה. בפעימה הראשונה ניתנו 3 חודשי פטור מתשלום הארנונה לעסקים כאשר לרשויות תינתן האפשרות להעניק הנחה כוללת של 25% בתשלום עד סוף שנת 2020 כך שהפטור יחולק על פני השנה. היקף השיפוי לרשויות בפעימה הראשונה עמד על 2.7 מיליארד שקל.

שר הפנים, אריה דרעי: "אנו ממשיכים לעשות כל מה שניתן לעשות כדי לסייע להם ולמנוע קריסה של העסקים. ההנחה הנוספת בתשלום הארנונה לעסקים למשך שנה, עד ליוני 2021, תסייע להם ולו במעט. כל זאת לצד הבטחת הרציפות במתן השירותים החיוניים שניתנים לתושבים ע"י הרשויות המקומיות בשעת חירום זו."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות