אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר בהדסה: נערכנו לאשפז את האדמו"ר מבעלזא צילום: יעקב מלמד חדשות JDN

בכיר בהדסה: נערכנו לאשפז את האדמו"ר מבעלזא

בבית החולים בירושלים נערכו לקבל את הרב ישכר דב רוקח, מנהיג אחת מחצרות החסידויות הגדולות והמשפיעות ביותר בישראל, שציין לפני שבועיים את חתונתו ההמונית של נכדו. בהדסה הכחישו שאושפז

16.08.2020, 18:23 | ynet

אחרי שאלפים חגגו בחתונת נכדו בירושלים לפני כמעט שבועיים, האדמו"ר מבעלזא, הרב ישכר דב רוקח, מנהיג אחת מחצרות החסידויות הגדולות והמשפיעות בישראל, עמד להתפנות לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים מחשש לקורונה. כך לפי גורם בכיר בבית החולים. זמן קצר לאחר מכן פרסם המוסד הכחשה בדבר אשפוזו של הרב.

לפני 11 יום השתתפו אלפי חסידים בחתונת נכדו של האדמו"ר באולם סגור בירושלים. רשויות האכיפה, שידעו מבעוד מועד על קיום האירוע לא מנעו אותו, אך לאחר שתועדו המוני אנשים במתחם הסגור הודיעו במשטרה על פתיחת חקירה פלילית.

החתונה ההמונית של נכדו של האדמו"ר מבעלזא
החתונה ההמונית של נכדו של האדמו"ר מבעלזא צילום: יעקב מלמד חדשות JDN

האדמו"ר בולט בתקופה האחרונה כמנהיג החרדי הבכיר היחיד שמפגין זלזול בהנחיות למניעת התפשטות הקורונה, ואף העניק דוגמה אישית רעה לחסידיו.

בחודשים האחרונים קיים האדמו"ר מנייני תפילה גדולים ואירועים אסורים נוספים. לפני החתונה הוא ביקר עם נכדו החתן ברחבת הכותל המערבי מבלי ששמר על ריחוק חברתי ממלוויו וללא מסכה על הפנים. כך נוהגים גם רבים מחסידיו.

למרות הסכנה והאיסור, האדמו"ר התעקש לקיים את חתונת הענק במתכונת כמעט רגילה והזמין את כל בני הקהילה להשתתף בשמחה. 

 

האדמו"ר מבעלזא בחתונה. ארכיון, צילום: אי פי איי האדמו"ר מבעלזא בחתונה. ארכיון | צילום: אי פי איי האדמו"ר מבעלזא בחתונה. ארכיון, צילום: אי פי איי

בבעלזא הסבירו שהרבי סבור כי הנזק הרוחני והנפשי שנגרם לחסידיו בגלל ההגבלות ושבירת השגרה חמור יותר מהסכנה לבריאותם. לטענתו, ניתן להתמגן מפני הנגיף גם בלעדיהן, בעזרת אחריות אישית ומשמעת עצמית בנוגע לבדיקות ולשהייה בבידוד - מבלי לדווח עליהן לרשויות וללא שיבוש משמעותי של חיי הדת והקהילה.

 

הפרויקטור הלאומי למלחמה בקורונה, פרופ' רוני גמזו, התייחס בעבר לחתונה ההמונית שנערכה בחסידות: "אנחנו רואים שמחות לצד הפרה של הכללים וזה לא יכול להימשך. זה מטריף אותי, מכעיס אותי. אנחנו צריכים להיות יותר נוקשים. לא אחרי האירוע - לפני האירוע. אני פונה לציבור החרדי ואומר - דבר שכזה זה בוודאות הדבקה, ואם יש קשישים זה בוודאות חולים קשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות