אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוזרים להרוויח: בדקו מה עשתה קרן ההשתלמות שלכם ביולי צילום: שאטרסטוק

חוזרים להרוויח: בדקו מה עשתה קרן ההשתלמות שלכם ביולי

בתי ההשקעות חזרו לתשואות חיוביות בחודש יולי, ובראשם מיטב דש ואנליסט עם 2.57%; קרן ההשתלמות של מור בתחתית עם 1.57%, אבל עם התשואה הגבוהה ביותר מתחילת השנה

17.08.2020, 16:30 | נעמי צורף

בתי ההשקעות חזרו להציג תשואות חיוביות בקרנות ההשתלמות ביולי. מיטב דש ואנליסט סיימו את החודש עם התשואה הגבוהה ביותר, שעמדה על 2.57%. הקרן של בית ההשקעות מור סגרה את טבלת התשואות מלמטה עם תשואה של 1.57%.

קראו עוד בכלכליסט

התשואות החיוביות של יולי משקפות את המשך המגמה של תיקון בשווקים, שהחלה במאי. עם זאת, התשואה המצטברת מתחילת השנה עדיין שלילית ועומדת על 2.5%. השוק הישראלי החל לצמצם את הפער מול שוקי העולם, ואלה, בדגש על ארה"ב, המשיכו במגמה חיובית בעיקר נוכח ביצועי חברות הטכנולוגיה.

דגש על מניות טכנולוגיה

"שוקי המניות רשמו ביולי עליות חדות: מדד ת"א־125 עלה ב־4.22%, ומדד ת"א־90 בלט עם עלייה של 7.6%. גם בעולם ניכרה מגמה חיובית, ב־S&P חלה עלייה של 5.5% ונאסד"ק 100 טיפס ב־7.4%", אמר ל"כלכליסט" גיא מני, מנהל ההשקעות הראשי של מיטב דש.

"מניות הטכנולוגיה המשיכו להוביל ביולי את העליות. הכניסה לשוק המניות בעולם נמשכת על רקע הריביות האפסיות של הבנקים המרכזיים, ונמשכת הצמיחה בכלכלות לאור פעולותיהם והתוכניות הממשלתיות. מי שהיה בחשיפה מנייתית גבוהה יחסית נהנה מהתשואות", הסביר מני.

מני הסביר כי חלק גדול מהתיק של מיטב דש מושקע במניות טכנולוגיות ואנרגיה מתחדשת, שרשמו גם הן עליות יפות בחודש האחרון. "גם חברות הביטוח טיפסו יפה אחרי ירידות שנרשמו בחודשים האחרונים, והתיקון בשווקים נותן להן רוח גבית", אמר.

במבט קדימה הוסיף מני כי "כל עוד יש שנת בחירות בארה"ב, הממשל האמריקאי יעשה את המקסימום כדי שהכלכלה תמשיך להתאושש. אם דרך מענקי אבטלה גבוהים ואם באמצעות תוכניות תמריצים נוספות לעסקים ולאזרחים. כמובן ישנו הסיוע מהפדרל ריזרב, שמבצע רכישות של אג"ח ממשלתיות וקונצרניות לצד ריביות אפסיות, וממשיך לתת דלק לשוק המניות".

"העלייה נמשכת לאוגוסט"

נועם רוקח, סמנכ"ל השקעות באנליסט, אמר ל"כלכליסט": "לצד האחזקות בחו"ל, קרן ההשתלמות של אנליסט החזיקה חשיפה גבוהה לשוק המניות ולאג"ח החברות בישראל; לאחר תיקון באפיקים אלה בחודש יולי הצגנו תשואה עודפת. מגמה זו של עלייה בשוקי המניות ובאג"ח הקונצרניות נמשכת לתוך חודש אוגוסט, בשל הרביית האפסית, וכן נמשכים הריצה של משקיעים לטכנולוגיה והשיפור בייצור ובמכירות קמעונאיות בעולם המפותח. המגמה נתמכת על ידי הממשלות והבנקים המרכזיים, בהדפסת כסף והגדלת הגירעונות. השוק בישראל הצטרף החל מיולי למגמה הגלובלית. בנוסף, השווקים מתמחרים התקדמות לעניין נושא החיסון למגפת הקורונה, שתורם גם הוא לגל העליות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות