אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטב דש מתאושש מהמשבר: עלייה של 30% ברווח ברבעון צילום: ישראל הדרי

מיטב דש מתאושש מהמשבר: עלייה של 30% ברווח ברבעון

הרווח הנקי הרבעוני טיפס ל-30 מיליון שקל - ההכנסות צמחו ב-28.4% ל-233 מיליון שקל; בית ההשקעות דיווח על שחיקה בהכנסות בפעילות הגמל והפנסיה ומנגד על זינוק בהכנסות הברוקראז' - בזכות העלייה במחזורים וכניסת לקוחות חדשים

17.08.2020, 10:50 | נעמי צורף

בית ההשקעות מיטב דש מספק הבוקר (ב') דוחות חזקים לרבעון השני של 2020, ומציג בין היתר צמיחה של 30% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל אשתקד - בזכות ההתאוששות שנרשמה בשווקים במהלך הרבעון.

הרווח הנקי לרבעון המדווח הסתכם בכ-30 מיליון שקל, מול 23 מיליון שקל ברבעון המקביל. בסיכום המחצית הראשונה של השנה הרווח הנקי של בית ההשקעות עומד על 43 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 55 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה הקודמת, נסיגה של 22%.

ההכנסות של בית ההשקעות עלו ב-28.4% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-233 מיליון שקל. היקף הנכסים המנוהלים של מיטב דש, הגיע בסוף הרבעון השני לכ-123 מיליארד שקל ומאז נמשכה הצמיחה. החברה מדווחת כי נכון למועד פרסום הדוחות הכספיים הסתכם היקף הנכסים המנוהלים בכ-128 מיליארד שקל. בתחילת השנה היה היקף הכספים המנוהלים 136 מיליארד שקל, כך שהנתון נכוך לסוף הרבעון משקף ירידה של 6%.

אילן רביב מנכ"ל מיטב דש
אילן רביב מנכ"ל מיטב דש צילום: אריאל שרוסטר

ההכנסות מניהול קופות גמל וקרנות פנסיה ברבעון השני ירדו ב-7.5% והסתכמו ב-73 מיליון שקל. הכנסות מגזר חיסכון שוטף (קרנות נאמנות, ניהול תיקים וכדומה) הסתכמו ברבעון השני בכ-74 מיליון שקל, ירידה של 14% לעומת הרבעון המקביל (שבו נרשמו בסעיף זה הכנסות של 86 מיליון שקל).

הכנסות מגזר החיסכון השוטף במחצית הראשונה עמדו על 162 מיליון שקל, ירידה של 6% לעומת התקופה המקבילה. על פי מיטב דש, מגזר זה נהנה מהכנסות מדמי ניהול בקצב ממוצע גבוה במהלך חודשיים (ינואר ופברואר) וחווה ירידה חדה בשלהי הרבעון הראשון ובעיקר במחצית השנייה של חודש מרץ, בשל משבר הקורונה שהביא לפדיונות דרמטיים בעיקר בקרנות הנאמנות, וכן לשיפור ברבעון הנוכחי, עם ההתאוששות בשווקים. בנוסף במגזר זה, נרשמו ברבעון הראשון הכנסות גבוהות מפעילות של עשיית שוק בקרנות הסל, כתוצאה מפעילות מוגברת בשווקים, אשר פיצו חלקית על הירידה בדמי הניהול.

הכנסות מגזר חבר בורסה וברוקראז' מוסדי הסתכמו ברבעון השני בכ-41 מיליון שקל, המשקפות עלייה חזקה של 64% לעומת הכנסות הרבעון המקביל, שבו עמדו ההכנסות על 25 מיליון שקל. החברה מדווחת כי התנהגות שוקי ההון יצרו הזדמנויות עסקיות במגזר זה ובהתאם לכך קיימת עלייה בפעילות העסקית ובהכנסות הן בגלל גיוסי לקוחות מוגברים והן בשל גידול בפעילות לקוחות קיימים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות