אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשארים בארץ? ההשקעה שלכם תמריא בחו"ל! צילום: שאטרסטוק

נשארים בארץ? ההשקעה שלכם תמריא בחו"ל!

המומחים הגדולים להשקעות מדברים על כך שהקורונה מספקת למשקיעים תקופה של הזדמנויות חדשות דווקא בחו"ל. היום הזמן לבדוק האם השקעותיך מפוזרות במקומות הנכונים לקראת ההתאוששות הגלובלית של אחרי הקורונה!

21.09.2020, 17:13 | בשיתוף אנליסט בית השקעות

חבל שהכסף שלכם ישכב בצד ולא יכניס תשואה

המציאות הכלכלית והשינויים בשוק הפיננסי שיצרה הקורונה יישארו איתנו בתקופה הקרובה, אך פרט אחד בסיסי לא השתנה – הרצון של כולנו להרוויח. אם יש לך כסף מושקע סביר שהוא נמצא כיום בפקדונות, חסכונות, קרנות וקופות גמל למיניהן. הקורונה הובילה להדפסת כסף והגדלת הגירעונות התומכים בשוק המניות. בנוסף, הריבית הדולרית ירדה לרמות של 0% והיא תישאר נמוכה לאורך שנים כדי לעודד צמיחה והשקעות. למי שמחזיק הרבה מזומן או מושקע באג"ח ממשלתי המשמעות היא תשואה נמוכה מאד קדימה. כמשקיע ששואף למקסם רווח, כדאי שתשאל את עצמך: האם כספך מושקע כיום בצורה אופטימלית כדי לממש את מלוא הפוטנציאל הרווחי שלו!

זמן אידיאלי לקפוץ על הזדמנויות השקעה בחו"ל

היום אנשים מבינים שככל שהקורונה תישאר איתנו כך גדל הסיכוי לפגיעה בכיס שלנו. חלק מהציבור אחוז בהלה ופודה את הכספים המושקעים שלו – המשבר פגע בנדל"ן, בהיי-טק, בבנקאות ובאנרגיה בישראל והשוק המקומי נמצא בחסר לעומת השוק בחו"ל. לעומת זאת, בארה"ב ובאירופה השוק לומד לתקן את עצמו יחסית מהר. חברות ענק כמו גוגל, פייסבוק ואמזון שבות לפעילות חלקית או מלאה, חברות תרופות כבר עובדות על פיתוח חיסונים, וחברות טכנולוגיות מפתחות גאדג'טים חדשים שישרתו אותנו בזמן הקורונה ואחריה. בקיצור, השוק ממשיך לגלגל מיליארדים של דולרים ואין לו כל כוונה להאט ובטח שלא לזחול הצידה ולגווע. זה לא הזמן לעצום עיניים ולחכות, ולא להישאר תלוי בשוק המקומי, ובהחלט מסתמן בחודשים האחרונים גידול במספר המשקיעים שרואים בתקופה זו נקודת זמן היסטורית להשקעות בחו"ל.

זמן אידיאלי לקפוץ על הזדמנויות השקעה בחו"ל, צילום: שאטרסטוק זמן אידיאלי לקפוץ על הזדמנויות השקעה בחו"ל | צילום: שאטרסטוק זמן אידיאלי לקפוץ על הזדמנויות השקעה בחו"ל, צילום: שאטרסטוק

 

חשיפה לחברות הגלובליות הגדולות בעולם

אם תעמיקו במדדים הגדולים המקומיים תמצאו כאן בנקאות, נדל"ן, מזון וחברות תוכנה, אבל לא תמצאו הרבה חברות טכנולוגיות. בתחילה זה אולי נראה תמוה, הלא ישראל היא אומת הסטארט-אפ. הסיבה פשוטה למדי – חברות הייטק ישראליות מעדיפות להיסחר בנאסד"ק. במידה ואתם נמנים על אותם אנשים שתמיד חלמו להשקיע בענקיות טכנולוגיה בינלאומיות כמו גוגל, אמזון, אפל ונטפליקס, מומלץ שתחלקו את עוגת ההשקעות והחסכונות שלכם לא רק במוצרים ישראליים.

סקטור השקעה נוסף שיחסית מצומצם בישראל הוא הפארמה. בעוד שבארץ נסחרות רק 3-2 חברות גדולות, השקעה בארה"ב ואירופה מאפשרת מנעד רחב יותר של חברות פארמה.

חשיפה לחברות הגלובליות הגדולות בעולם , צילום: שאטרסטוק חשיפה לחברות הגלובליות הגדולות בעולם | צילום: שאטרסטוק חשיפה לחברות הגלובליות הגדולות בעולם , צילום: שאטרסטוק

כיום קיימים פתרונות השקעה דוגמת מסלולי גמל והשתלמות המתמחים בחו"ל שמאפשרים להשקיע בחברות בינלאומיות מוכרות בחו"ל ובשווקים מתעוררים באסיה, שם תמצאו חברות כמו ענקית המסחר המקוון עליבאבא וענקית הגיימינג טנסנט. כשאתם משקיעים בחו"ל אתם נהנים מחשיפה גאוגרפית רחבה, יותר עומק סקטוריאלי, ופחות תלויים בסיכונים גאופוליטיים מקומיים. מה שנקרא WIN-WIN.

מומחי ההשקעות מציעים לך לבחון כבר היום האם ואיפה כדאי להשקיע בחו"ל.

אין לראות באמור בדף זה משום ייעוץ או שיווק פנסיוני ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/ שיווק פנסיוני או ייעוץ מס המתחשב בנתוניו ובצרכיו המיוחדים של כל אדם. אין באמור התחייבות להשגת תשואה כלשהי.

אנליסט קופות גמל בע"מ עוסקת בשיווק פנסיוני ולה זיקה למוצרים המנוהלים והמשווקים על ידה.

המידע שמופיע לעיל הינו מידע תמציתי בלבד ואין בו כדי למצות או להוות תחליף להוראות כל דין ורשות מוסמכת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות