אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתב אישום נגד ארי הרו, עד המדינה בפרשות נתניהו צילום: מרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט

כתב אישום נגד ארי הרו, עד המדינה בפרשות נתניהו

ערב כניסתו לתפקיד ראש הסגל של נתניהו היה על הרו, לימים עד המדינה בפרשות 1000 ו- 2000, למכור את אחזקותיו בחברת 3H Global Ltd - אך הוא מכר אותה לחברו בצורה פיקטיבית בצורה שתשמור על זיקתו לחברה. בנוסף, עו"ד הראל ארנון, שייצג את הרו וייעץ לו בעניין חברת 3H גלובל, יזומן לשימוע

17.08.2020, 12:27 | תומר גנון

הפרקליטות הגישה היום (ב') לבימ"ש השלום בראשל"צ כתב אישום נגד ראש הסגל לשעבר במשרד רה"מ, נגד ארי הרו, על מרמה והפרת אמונים בפרשת חברת 3H גלובל שהיתה בבעלותו.

כתב האישום הוגש בהתאם להסכם עד המדינה עם הרו בפרשות 1000 ו- 2000, במסגרתו הוסכם כי יודה בעובדות ויורשע בעבירה המיוחסת לו וכי הצדדים יעתרו במשותף לעונש של 6 חודשי עבודות שירות וקנס כספי בסך של 700,000 שקל.

ארי הרו, צילום: שאול גולן ארי הרו | צילום: שאול גולן ארי הרו, צילום: שאול גולן

בנוסף, הודיעה פרקליטות מיסוי וכלכלה לעורך הדין ד"ר הראל ארנון, שייצג את הרו וייעץ לו בעניין חברת 3H גלובל, כי נשקלת העמדתו לדין, בכפוף לשימוע בעבירות סיוע לקבלת דבר במרמה והלבנת הון.

על פי כתב האישום וכתבהחשדות ארי הרו שימש מינואר 2014 ועד לינואר 2015 כראש הסגל בלשכתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. כתנאי לכניסתו לתפקיד, התבקש הרו להסדיר את נושא ניגוד העניינים, ולשם כך למכור אחזקותיו ולנתק זיקותיו לחברת 3H Global Ltd .

בעקבות דרישה זו, מכר הרו את החברה לחברו במכירה פיקטיבית למראית עין, כך שתישמר זיקתו של הרו לחברה. לפני עריכת הסדר ניגוד העניינים המציא הרו ליועצת המשפטית במשרד רה"מ את הסכם המכירה, ממנו עולה מצג לפיו הוא ינתק כל זיקה לחברה. לאחר שחתם הרו על הסדר ניגוד העניינים ולאור המצג שהציג, קיבל הרו את אישור היועצת המשפטית ומשרד המשפטים לכניסה לתפקידו כראש הסגל.

עוד על פי כתב האישום, הרו ביצע פעולות בניגוד עניינים בקשר לפגישה שהתקיימה בין ראש הממשלה ונשיא מדגסקר. הרו סייע בתיאום הפגישה בין נשיא מדגסקר לראש הממשלה, כשהוא פועל במצב של ניגוד עניינים בין תפקידו הציבורי לאינטרס האישי שלו בהצלחתה של H3, ממנה לא ניתק זיקה.

על פי כתב החשדות שנשלח לארנון הוא שימש כעורך דין במכירה הפיקטיבית וסייע בהוצאתה לפועל, ועל כן הוא חשוד בסיוע לקבלת דבר במרמה. בנוסף, הוא חשוד כי ביצע פעולות ברכוש אסור בהתאם לחוק איסור הלבנת הון, במטרה להסתיר או להסוות את מקורו ואת זהות בעלי הזכויות בו.

התיק טופל תחילה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה ובהמשך בפרקליטות מיסוי וכלכלה ע"י עו"ד מורן ברטפלד מפרקליטות מיסוי וכלכלה, ונחקר על ידי יאח"ה בלהב 433 שבמשטרת ישראל.

ד"ר הראל ארנון, המיוצג על ידי עורך הדין ירון קוסטליץ, מסר: "על אף עגמת הנפש שבקבלת ההודעה, אני חש הקלה כי חקירה שהחלה לפני כחמש שנים מתקרבת לסיומה. כעת, אני מאמין כי נצליח לשכנע את הפרקליטות שיש לסגור את התיק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות