אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שיחת ועידה

"כדי לראות אירוע ספורט עם חוויית צפייה מלאה מבלי להיות באיצטדיון צריך 5G"

אבישי שרלין, מנהל חטיבת הטכנולוגיה באמדוקס, אמר באירוע האונליין של כלכליסט "שיחת ועידה 5G – עידן חדש של תקשורת" כי הצרכנים יוכלו להרגיש את עוצמת הדור החמישי רק אחרי 2023 וכי הפן הראשון שנחווה יהיה בעולם הארגוני

17.08.2020, 15:25 | מעין מנלה

"העולם משתנה והופך לעולם דיגיטלי וכתוצאה מזה הוא מביא המון צרכים שדורשים מענה מצד הרשת. הצרכים מאוד מגוונים, גיימינג ומהירות מאוד גבוהה ובעיקר צורך משתנה כל הזמן של הרשת להתאים את עצמה להרבה מאוד אפשרויות שמגיעות מעולם האפליקציות. לצורך כך צריך לבנות מערכות מאוד חכמות, מאוד אג'יליות, שיכולות להתמודד עם סוגים שונים של דרישות, עם מבנים פיננסיים שונים, עם דרישות משתנות וכמויות מאוד גדולות של ציודי קצה שיוכלו להתחבר לתוך הרשת", כך רואה אבישי שרלין, מנהל חטיבת הטכנולוגיה באמדוקס את מהפיכת הדור החמישי בסלולר.

בשיחה עם מאיר אורבך מכלכליסט, במסגרת אירוע האונליין של כלכליסט "שיחת ועידה 5G – עידן חדש של תקשורת", אמר שרלין כי הצרכנים יוכלו להרגיש את עוצמת הדור החמישי רק אחרי 2023 וכי הפן הראשון שנחווה יהיה בעולם הארגוני.

אבישי שרלין, ראש חטיבת טכנולוגיה באמדוקס , צילום: סמסונג אבישי שרלין, ראש חטיבת טכנולוגיה באמדוקס | צילום: סמסונג אבישי שרלין, ראש חטיבת טכנולוגיה באמדוקס , צילום: סמסונג

לדבריו, "השינוי הוא משמעותי מכיוון שמדובר בדברים שלא היו עד היום כמו היכולת להבחין בין סוגי תעבורה שונים ולתת להם העדפה ברשת על פני סוגי תעבורה אחרים. בנייה של רשתות ארגוניות פרטיות, יכולת שלא הייתה קיימת עד היום, יכולת להתייחס לארגון כמכלול נפרד על פני הרשת לעומת ארגונים אחרים, לעומת סוגי מידע אחרים והיכולת להבדיל בין אחד לשני. הדור החמישי מעביר את היכולות האלה להוויה היומיומית, למשהו סטנדרטי ונגיש לכל סדרי הגודל של הארגונים. זה הגל הגדול, השינוי שיעבור על כל התעשייה ויצעיד אותה לעולם חדש".

אחת המשמעויות של הדור החמישי היא שחברות התקשורת בעולם יוכלו להחיל מגוון חיובים וצורת החיוב תשתנה. "כל צורת החיוב תהפוך להיות הרבה יותר נקודתית ומכאן הצורך גם במנועים שיכולים לתמוך בזה. צריך לבנות מנועים הרבה יותר גמישים שיכולים לתת מענה למגוון הרבה יותר רחב של פתרונות שיידרשו לכל נקודה בזמן. מנוע שיכול להתמודד עם צורות שונות של חיוב ברגעים שונים לחברות שונות ולצרכנים שונים", אמר שרלין.

אמנם אנשים כרגע לא מתלהבים מהמהירות של הדור החמישי, אך היישומים שהרשת מאפשרת הם שייגרמו לצרכנים להבין שהם חייבים את זה. "כמו כל מהפיכה לוקח זמן עד שאנשים קולטים אותה וזה בעיקר יבוא מהצד האפליקטיבי", אמר שרלין. "למשל, היום אם אתה רוצה לראות אירוע ספורט אבל אתה לא יכול ללכת בגלל הקורונה אז תוכל להיות חלק מהאיצטדיון, ותוכל לבנות איטדיון וירטואלי מלא עם חוויית צפייה מלאה של המשחק באיכות אמיתית של לשבת בזמן אמת בתוך האיצטדיון – בשביל זה אתה צריך 5G". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות