אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת אסיה בתביעה נגד עיריית חדרה: "מסכלת היתר הבנייה בשטח"

חברת אסיה בתביעה נגד עיריית חדרה: "מסכלת היתר הבנייה בשטח"

העירייה תבעה את החברה ב-2019, בדרישה שתשיב לה 18 דונם בסמוך לחוף הים בטענה שלא הקימה את הפרויקט שהתחייבה לו בהסכם רכישה מ־2011. כעת החברה תובעת את העירייה בטענה שזו מסכלת הוצאת היתר לפרויקט מלונאי במקום

18.08.2020, 08:04 | שלומית צור
אסיה חדרה מגיבה עם תביעה שכנגד נגד עיריית חדרה. לאחר שהעירייה תבעה את החברה בדצמבר 2019 בדרישה שתשיב לה 18 דונם בסמוך לחוף הים בטענה שלא הקימה את הפרויקט שעליו התחייבה בהסכם רכישה מ־2011, כעת החברה תובעת את העירייה בטענה שזו מסכלת הוצאת היתר לפרויקט מלונאי במקום.

קראו עוד בכלכליסט

הקרקע, שכוללת חמישה מגרשים מערבית לגבעת אולגה, היתה בבעלות העירייה ונמכרה לאסיה ב־21 מיליון שקל כדי שתקים בה פרויקט בהיקף 8,000 מ"ר בתוך חמש שנים. בתביעה שהגישה אסיה נטען כי העירייה מסכלת הוצאת היתר למלון לאחר שנים שהחברה השקיעה משאבים בתכנון וקידום היתר, וזאת משום שהעירייה מעוניינת בפרויקט מסחרי גדול בהיקפים שלטענת החברה לא יהיה להם ביקוש.  

חוף הים בחדרה. מריבה על 18 דונם, צילום: אביב הבר חוף הים בחדרה. מריבה על 18 דונם | צילום: אביב הבר חוף הים בחדרה. מריבה על 18 דונם, צילום: אביב הבר

התביעה, על 32 מיליון שקל, הוגשה לביהמ”ש המחוזי בחיפה באמצעות עו"ד אילה סגל גבסי. עוד נטען שבמשך השנים נציגי החברה קיימו פגישות עם צוות התכנון בעירייה, והתכנון קודם בשיתוף פעולה, והחברה כבר שילמה היטלים של 4 מיליון שקל. החברה טוענת כי על פי התוכנית המאושרת ניתן להקים במגרשים בנייני נופש, ועד היום לא התקבלה מהעירייה התייחסות עניינית לחלופה תכנונית זו שכוללת מבנה נמוך בן 52 סוויטות מלונאיות.

לטענת החברה, העירייה מורה ליועצים לא להעביר לחברה נתונים הדרושים לה, וכן היא פלשה למגרשים שלא כדין.

משרד כהן וילצ’יק ושות, המייצג את העירייה: “התביעה שכנגד מתבססת על טענות שנולדו יש מאין רק לאחר תחילתו של ההליך המשפטי הקודם, וחלק הארי של אותן טענות הועלה לראשונה כעת”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות