אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשיכה להתרחב: קבוצת יעדים נדל"ן רוכשת 10 דונם במזרח רחובות צילום: ניר בוקסנבאום

ממשיכה להתרחב: קבוצת יעדים נדל"ן רוכשת 10 דונם במזרח רחובות

התוכנית להקמת שכונת מגורים מעורבת שימושים במזרחה של העיר מתקרבת לישורת האחרונה, ויזמי הנדל"ן כבר בכוננות. מנכ"ל קבוצת יעדים, מוטי אברג'יל: "מי שימהר לפעול עכשיו, לפני אישור התוכנית וקבלת ההיתרים, יגדיל את רווחיו באופן משמעותי"

19.08.2020, 09:12 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

תנופת הפיתוח של העיר רחובות נמשכת. לצד מיזמים מתוכננים של התחדשות עירונית ובראשם מיזמי הפינוי-בינוי בשכונת קרית משה, נערכת העירייה להתרחבות מזרחה, תוך שהפרויקט השאפתני להקמת שכונת מגורים חדשה באזור ממשיך לקרום עוד וגידים במסדרונות הותמ"ל.

התוכנית, תמל/3003 בשמה הרשמי, מקדשת עירוב שימושים המשלב בין בנייה במגדלים לבנייה נמוכה יותר וכולל כ-6,900 יחידות דיור, בהן גם למעלה מ-1,000 דירות להשכרה ארוכת טווח, דירות קטנות ודיור מוגן; שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף של כ-685 אלף מ"ר; כ-300 אלף מ"ר לטובת מבני ציבור וכ-230 אלף דונם עבור שטחים פתוחים. כחלק מהתוכנית תהפוך דרך בגין לציר עירוני, שיחבר בין השכונה החדשה לשאר חלקי העיר. עורכה הראשי התוכנית הוא האדריכל מנדי רוזנפלד. 

קראו עוד בזירת הנדל''ן

שטח התוכנית, המקודמת על ידי החברה הממשלתית דירה להשכיר בשיתוף עם עיריית רחובות, משתרע על פני כ-2,500 דונם ממזרח לדרך מנחם בגין ולאורכה, בין כביש 40 בדרום ועד מכון ויצמן בצפון, באזור המאופיין בשטחים חקלאיים. בימים אלה תמה תקופת ההפקדה של התוכנית, לקראת שמיעת ההתנגדויות בותמ"ל והכרעה למתן תוקף.

מחזיק תיק התחדשות עירונית ופרויקטים בעיריית רחובות, גיא צור, צילום: דני בכר מחזיק תיק התחדשות עירונית ופרויקטים בעיריית רחובות, גיא צור | צילום: דני בכר מחזיק תיק התחדשות עירונית ופרויקטים בעיריית רחובות, גיא צור, צילום: דני בכר

הקפיצה הגדולה

לצד בשורה של יצירת מלאי משמעותי של דירות למכירה ולהשכרה ארוכת טווח, תמל/3003 מציג יתרונות משמעותיים נוספים לרחובות: מיצירת שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף משמעותי ובנגישות מקסימלית לכביש 40, למכון ויצמן ולאזור התעסוקה תמ"ר, ועד להסרת הקירות האקוסטיים במזרח העיר ויצירת חיבור טבעי ומהיר בין העיר ובתי המגורים לבין שטחי הטבע שבסמוך לתוכנית.

לדברי גיא צור, חבר מועצת עיריית רחובות ומחזיק תיק התחדשות העירונית ופרויקטים: "תוכנית מזרח רחובות היא ביטוי לחשיבה אסטרטגית לטווח הארוך. היא מספקת מענה ראוי לגידול במספר תושבי העיר ותתרום לחוסנה הכלכלי של רחובות. השכונה החדשה תספק איכות חיים גבוהה עם תמהיל נכון של מגורים, מסחר, מבני ציבור וריאות ירוקות. אין לי ספק כי התוכנית תוכתר כהצלחה גדולה, ותהיה נדבך חשוב בעיר צומחת ומתקדמת, היודעת לשמור על צביונה".

אף כי התוכנית החדשה למזרח רחובות מתנהלת כעת בעיקר במוסדות התכנון, בשטח עצמו התכונה בהחלט מורגשת. כבר היום נהנה האזור מעלייה בערכו, כשהמחירים, כך נראה, עדיין רחוקים ממיצוי. נתוני אתר מדלן מלמדים כי בשכונת אחוזת הנשיא, הסמוכה לשטח בו עתידה לקום השכונה החדשה, טיפס מחירה הממוצע של דירת 4 חדרים מ-1.5 מיליון שקל בתחילת העשור שעבר ליותר מ-2 מיליון שקל בסופו. שכונה נוספת השוכנת בקרבה למיזם המתוכנן היא רחובות המדע, שם בין השנים 2019-2011 זינק מחירה הממוצע של דירת 4 חדרים מ-1.49 מיליון שקל ל-2.1 מיליון שקל.

הדמיית תוכנית רחובות מזרח, הדמיה: מנדי רוזנפלד אדריכלים ודירה להשכיר  הדמיית תוכנית רחובות מזרח | הדמיה: מנדי רוזנפלד אדריכלים ודירה להשכיר הדמיית תוכנית רחובות מזרח, הדמיה: מנדי רוזנפלד אדריכלים ודירה להשכיר

סיכוי נטול סיכון

באופן טבעי, ככל שהתוכנית מתקדמת, עולה גם מספרם של יזמי הנדל"ן המבקשים לפעול באזור. מי שכבר מבססת לעצמה אחיזה במקום היא קבוצת יעדים נדל"ן, המתמחה באיתור קרקעות בעלות פוטנציאל השבחה גבוה. הקבוצה רוכשת בימים אלה 10 דונמים בשטח הנכלל בתוכנית רחובות מזרח, המצטרפים לקרקעות נוספות שהקבוצה מחזיקה במתחם.

"מדובר בעתודות הקרקעות האחרונות של העיר ובהזדמנות אחרונה להגיע לכאן", אומר מוטי אברג'יל, הבעלים והמנכ"ל של קבוצת יעדים נדל"ן. "התוכנית נהנית מתמיכה גורפת הן של המדינה והן של העירייה, ומשמעות היותה מקודמת באמצעות הותמ"ל היא קיצור בהליכים הביורוקרטיים ובלוחות הזמנים. אפשר לומר, בזהירות המתבקשת, שיש פה סיכוי בלי סיכון, סימני קריאה ללא סימני שאלה".

בהתאם לאג'נדה המבקשת להנגיש את ענף ההשקעה בקרקעות לציבור הרחב, מציעה קבוצת יעדים למכירה יחידות שטח של 125 מ"ר במזרח רחובות, במחיר התחלתי של 550 אלף שקל. כמו כן קיימות אפשרויות מימון בתנאים גמישים. לכל קרקע מוצמד ניתוח שמאי לפי תקן 22, המספק תמונת מצב באשר לסטטוס התכנוני והמשפטי שלה.

"אנחנו מכוונים בעיקר לשני סוגי קהלים", מפרט אברג'יל: "ראשית, משפחות צעירות עם הון עצמי צנוע שנחושות להגשים את חלום הדירה. פה טמונה אפשרות אמיתית עבורן להגיע לנכס מבלי להשתעבד לבנקים לעשרות שנים. החיסכון למעשה הוא כפול: כשהקרקע היא שלך ולא של הקבלן, הוצאות הבנייה מצטמצמות במידה ניכרת, וזה עוד לפני שדיברנו על קיצוץ במשכנתא ובריבית הנלווית. רק בשביל לסבר את האוזן, הסכומים הללו יכולים להגיע למאות ואפילו למיליוני שקלים, ובעידן הכלכלי השברירי של הקורונה הדברים מקבלים משמעות גדולה אפילו יותר. אנחנו כמובן מלווים את הרוכשים ביד לכל אורך התהליך, מקניית הקרקע והרישום בטאבו ועד קבלת המפתחות.

מנכ"ל קבוצת יעדים נדל"ן, מוטי אברג מנכ"ל קבוצת יעדים נדל"ן, מוטי אברג'יל | צילום: ניר בוקסנבאום מנכ"ל קבוצת יעדים נדל"ן, מוטי אברג

אברג'יל מוסיף כי "אפיק נוסף הוא קהל המשקיעים, שבעיקר מבקש לייצר לעצמו הכנסה נוספת. אנחנו מזהים בתקופה האחרונה תנועה של משקיעים משוק ההון לענף הקרקעות ופותחים בפניהם אופציה אטרקטיבית עם מספר נקודות יציאה".

"השקעה בקרקעות מחייבת חשיבה יצירתית והיכרות מעמיקה של הענף על כל היבטיו, והתוכנית במזרח רחובות הוא הדוגמה המובהקת לכך", מסכם אברג'יל. "הישראלים מבינים שבדרך הסטנדרטית הסיכוי שלהם להגיע לדירה הוא גם נמוך וגם עמוס בהתחייבויות כלכליות כבדות משקל. לנו יש אלטרנטיבה. הקרקעות כאן הן הדבר הבא, ולא רק באזור השפלה. מי שימהר לפעול עכשיו, לפני שהתוכנית מאושרת ומתחילים להתקבל ההיתרים, יגדיל את הרווחים באופן משמעותי".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן>>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות