אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיאג'יו רוכשת את מותג הג'ין של השחקן ריאן ריינולדס ב-610 מיליון דולר צילום: Christian Black/Netflix

דיאג'יו רוכשת את מותג הג'ין של השחקן ריאן ריינולדס ב-610 מיליון דולר

המותג Aviation American Gin של השחקן הוא האחרון בשורת מותגי אלכוהול שבבעלות סלבריטאים ביניהם ג'ורג' קלוני, שנרכשו על ידי ענקית האלכוהול. היא כבר מחזיקה במותגים כמו ג'וני ווקר

18.08.2020, 14:02 | שירות כלכליסט
ענקית האלכוהול דיאג'יו (Diageo) רוכשת מותג ג'ין שאחד מהבעלים שלו הוא השחקן ריאן ריינולדס. לפי הדיווחים, שווי העסקה עומד על 610 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מותג הג'ין, שנקרא אוויאשיין אמריקן ג'ין (Aviation American Gin), הוא האחרון עד כה בשורה של מותגי אלכוהול בבעלות סלבריטאים הנרכשים על ידי דיאג'יו, חברת המשקאות האלכוהוליים הגדולה בעולם, שבבעלותה מותגים כמו ג'וני ווקר. הרכישה הבולטת בתחום הייתה של מותג הטקילה קאסמיגוס בבעלותו של ג'ורג' קלוני, שנרכש ב-2017 עבור 700 מיליון דולר ועוד 300 מיליון דולר שישולמו לאחר עשור בהתבסס על הביצועים.

השחקן ריאן ריינולדס, צילום: Christian Black/Netflix השחקן ריאן ריינולדס | צילום: Christian Black/Netflix השחקן ריאן ריינולדס, צילום: Christian Black/Netflix

העסקה הנוכחית מגיעה בעוד שהמכירות של דיאג'יו נפגעו מסגירת המסעדות והברים בשל הקורונה. החברה דיווחה כי עבור השנה הפיסקאלית שהסתיימה ביוני המכירות נפלו ב-8.4%.

מותגי הג'ין הנוכחיים של דיאג'יו, שכוללים את Tanqueray וגורדונ'ס, מייצגים 5% מכלל המכירות של החברה בעולם, וגם הם ירדו ב-4% בשנה האחרונה. אולם, בדיאג'יו ציינו כי אוויאשיין ג'ין הוא אחד המותגים הצומחים בשיעור המהיר ביותר בקטגוריית הג'ין. לפי החברה, נפח המכירות של המותג הוכפל ב-2019.

לפי ההצהרה שפרסמה דיאג'יו, הם ישלמו 335 מיליון דולר מראש, ועוד 275 מיליון דולר במהלך עשר השנים הבאות, בהתבסס על הביצועים. ריינולדס, שמככב בסרטי "דדפול" ישמור על אחזקת בעלות ביחד עם דאבוס ברנדס. ריינולדס רכש את האחזקה בחברה לפני שנתיים. הוא ניצל את הפופולאריות שלו כדי לקדם את המותג ופרסם סדרה של פרסומות הומוריסטיות עבורו.

משקאות אלוכוהוליים של דיאג משקאות אלוכוהוליים של דיאג'יו | צילום: Diageo משקאות אלוכוהוליים של דיאג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות