אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל השליטה במזרחי אייל עופר רכש מניות של הבנק ב-100 מיליון שקל צילום: Rory Lindsay

בעל השליטה במזרחי אייל עופר רכש מניות של הבנק ב-100 מיליון שקל

זוהי הרכישה השנייה שמבצע עופר של מניות הבנק שבשליטתו בתוך חודש - היא מעלה את הנתח שלו בבנק ל-23%

18.08.2020, 17:00 | נעמי צורף

בעל השליטה במזרחי טפחות מגדיל שוב את אחזקותיו בבנק: אייל עופר רכש היום מניות של הבנק - השלישי בגודלו בישראל - בסכום כולל של למעלה מ-100 מיליון שקל.

רכישה זו מצטרפת לרכישה נוספת שביצע עופר לפני כחודש, אז רכש מניות בשווי 55 מיליון שקל. לאחר הרכישה הנוכחית עומדת האחזקה של עופר על במזרחי על 23%. 

אייל עופר , צילום: : רורי לינדסיי Rory Lindsay אייל עופר | צילום: : רורי לינדסיי Rory Lindsay אייל עופר , צילום: : רורי לינדסיי Rory Lindsay

אתמול (ב') פרסם הבנק את דוחותיו לסיכום הרבעון השני. מזרחי טפחות אמנם ספג ברבעון זה ירידה של 37% ברווח ל־360 מיליון שקל, אולם ביחס לתקופה פרסם דו”ח טוב עם תשואה על ההון של 9%. לשם השוואה, בנק הפועלים שפרסם דו”חות בשבוע שעבר, רשם תשואה על ההון של 1.5% בלבד ברבעון השני. בהתאם לכך, גם מניית הבנק הגיבה בחיוב ועלתה אתמול בכ־2% לעומת ירידה של כ־0.5% במדד הבנקים.

אלה הדו”חות האחרונים שעליהם חותם המנכ"ל אלדד פרשר, שבחודש הבא יסיים את תפקידו, ויוחלף על ידי משה לארי. הרווח הנקי של הבנק במחצית הראשונה של השנה הסתכם בכ־717 מיליון שקל, ירידה של כמעט 30% לעומת המחצית המקבילה ב־2019.

על התוצאות העיבה הפרשה להפסדי אשראי שעמדה על 270 מיליון שקל, כמעט פי שלושה לעומת הרבעון המקביל (99 מיליון שקל). במחצית הראשונה של השנה הגיעו ההפרשות להפסדי אשראי ל־615 מיליון שקל לעומת 175 מיליון שקל בתקופה המקבילה. על אף העלייה, מדובר בשיעור הפרשות לא מאוד גבוה (ביחס לתקופה) של 0.57% (לשם השוואה, הפועלים ביצע ברבעון השני הפרשה בשיעור של 1.5% מתיק האשראי).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות