אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברה בת של כלל-ביוט' נכנסה למירוץ החיסון - השלב הפרה-קליני הסתיים בהצלחה צילום: יואב דודקביץ

חברה בת של כלל-ביוט' נכנסה למירוץ החיסון - השלב הפרה-קליני הסתיים בהצלחה

אליסיו האמריקאית, המוחזקת ב-20% על ידי כלל ביוטכנ', מתכוונת להתחיל ניסויים קליניים בבני אדם ברבעון הרביעי של 2020 - החברה מנהלת מגעים עם חברות תרופות גדולות וגורמים ממשלתיים בארה"ב לטובת שיתוף פעולה בניסויים

19.08.2020, 12:40 | סופי שולמן

חברה חדשה במירוץ החיסון לקורונה, הפעם עם קשר לבורסה בת"א: אליסיו האמריקאית, חברת בת של כלל ביוטנולוגיה (20%) פרסמה היום תוצאות טובות בניסויים פרה-קליניים לחיסון נגד נגיף הקורונה - מניית כלל ביומגיבה בקפיצה של  מעל 20%.

אליסיו היושבת בבוסטון הודיעה כי בכוונתה להתחיל בניסויים קליניים בבני אדם ברבעון האחרון של 2020 - החברה צייני כי היא מנהלת בשלב זה מגעים עם כמה חברות תרופות גדולות ועם גורמים ממשלתיים בארה"ב לטובת שיתוף פעולה  בניסויים אלה.

אליסיו הציגה בניסויים תוצאות מובהקות יותר מאלה שהציגו בשלבים המקבילים החברות שנמצאות היום בשלבים הקליניים המתקדמים יותר. הנתון העיקרי שבולט הוא לא רק יצירת הנוגדנים, אלא יצירת תאי T, שהם תאי מערכת החיסון שאחראים לכך ש"הזכרון" לנגיף ישאר בגוף ולא יהיה צורך בחידוש תכוף של החיסון.

על פי הפרסום הרשמי של אליסיו, תגובת תאי ה-T הייתה חזקה פי 25 מול יתר החברות שנמצאות היום בניסויים הקליניים ורמות הנוגדנים היו גבוהות פי 265 מהרמות שנמצאו בדם של חולים שהחלימו מקורונה.

החיסון שמפתחת אליסיו דומה בשיטת הפעולה שלו לזה שמפתחת ענקית התרופות ג'ונסון אנד ג'ונסון אשר כבר נמצאת בניסויים קליניים. השיטה מבוססת על חיבור בין חלק מחלבון הוויראלי (spikeׂ) עם חומר שממריץ תגובה חיסונית.

אליסיו היא חברה אמריקאית שהוקמה ב-2014 וגייסה עד היום 48 מיליון דולר, מתוכם 7 מיליון דולר מכלל ביוטכנולוגיה שמנוהלת על ידי עופר גונן. כלל ביוטכנולוגיה נמצאת בשליטת כלל תעשיות (47.2%) של לן בלווטניק.

החברה מעיסקה 20 עובדים. לפני פרוץ הקורונה עסקה אליסיו בפיתוח חיסונים נגד מלריה וקיבלה במסגרת זו מימון מהקרן של ביל ומלינדה גייטס וכן בחיסונים נגד סרטן. עד היום לא קיבלה החברה  אישור FDA לחיסונים אלה.

עופר גונן מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה , צילום: ערן לביא עופר גונן מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה | צילום: ערן לביא עופר גונן מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה , צילום: ערן לביא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות