אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד צעד בדרך להנפקה: Airbnb הגישה את המסמכים הראשוניים ל-SEC צילום: רויטרס

עוד צעד בדרך להנפקה: Airbnb הגישה את המסמכים הראשוניים ל-SEC

החברה טרם חשפה את הנתונים הפיננסיים שהעבירה לרשות ני"ע בארה"ב וטענה כי עוד לא נקבעה כמות המניות שתציע בהנפקה, ומה יהיה טווח המחירים; יחד עם זאת, לאחר סבב גיוס ההון האחרון שלה באפריל, הערכת השווי של חברת השכרת הדירות עמדה על 18 מיליארד דולר; התפרצות הקורונה הובילה לפיטורים של 25% מכוח האדם בחברה

20.08.2020, 08:28 | שירות כלכליסט

חברת השכרת הדירות Airbnb הודיעה כי הגישה לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) את המסמכים הראשוניים הנדרשים לקראת הנפקה ציבורית ראשונה (IPO). עם זאת, החברה לא חשפה את הנתונים הפיננסיים שהעבירה וטענה כי עוד לא נקבעה כמות המניות שתציע בהנפקה, ומה יהיה טווח המחירים.

 

קראו עוד בכלכליסט

הגשת המסמכים מגיעה לאחר שנה לא פשוטה לחברה בפרט ולתעשיית התיירות בכלל. התפרצות הקורונה פגעה בביקוש ל-7 מיליון הנכסים המשווקים דרך האתר, כך שבחודש מאי פיטרו קרוב ל-1,900 עובדים המייצגים 25% מכוח האדם בחברה.

בריאן צ בריאן צ'סקי, מנכ"ל Airbnb | צילום: בלומברג בריאן צ

בנוסף, צמצמה החברה את הוצאות השיווק וגייסה מיליארדי דולרים באג"ח. יתרה מכך, מספר בעלי דירות להשכרה לטווח קצר התלוננו שקיבלו באיחור תשלומים מ-Airbnb וההערכה היא כי ההכנסות השנה יהיו נמוכות בחצי מההכנסות השנה שעברה. עם זאת, ההנפקה של החברה שהוקמה לפני 12 שנים הייתה צפויה כבר תקופה. המנכ"ל בריאן צ'סקי אמר בחודש שעבר כי היה שרוי עמוק בעבודה על מסמכי ההנפקה כשהקורונה התפרצה בארה"ב במרץ.

יחד עם זאת, לאחרונה חלה התאששות מסוימת, על רקע הסרת ההגבלות במרבית המדינות והעובדה שחלק מהנופשים מאמינים שבטוח יותר לשהות בדירה שכורה מאשר במלון. "העסקים שלנו לא התאוששו לגמרי, אבל אנחנו רואים כמה סימנים מעודדים", נמסר בחודש שעבר מהחברה.

לאחר סבב גיוס ההון האחרון של החברה באפריל, הערכת השווי שלה עמדה על 18 מיליארד דולר, נמוך בחצי מההערכת השווי שלה ב-2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות