אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלתא: נמשיך בהגבלת מספר הנוסעים עד ראשית ינואר                צילום: אם סי טי

דיווח שוטף

דלתא: נמשיך בהגבלת מספר הנוסעים עד ראשית ינואר

זאת בניסיון לשכנע נוסעים להשתמש בטיסותיה; רוסיה: החיסון נגד קורונה ינוסה על 40 אלף בני אדם; פורטוגל: זינוק של יותר מ-200% באבטלה באזור התיירות אלגרבה

20.08.2020, 20:56 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם 

20:55 - דלתא תמשיך להגביל את מספר הנוסעים בטיסותיה עד תחילת ינואר

דלתא איירליינז הודיעה שתמשיך להגביל את מספר הנוסעים בטיסותיה עד "לפחות" ה-6 בינואר, בניסיון נוסף לשכנע לקוחות פוטנציאליים לטוס במהלך המגפה. חברות שונות מתמודדות עם הניסיון לשמור על ריחוק פיזי במטוסים, כאשר דלתא, ג'ט בלו וסאות'ווסט מגבילות את מספר הנוסעים בהתאם, ולעומתן אמריקן ויונייטד שאינן עושות זאת. הביקוש לטיסות ירד בחדות עקב המגפה ומגבלות התנועה שהוטלו במטרה למנוע את התפשטותה. למרות שדלתא תמשיך לחסום חלק מהמושבים, היא תעלה את שיעורהמושבים הזמינים מ-60% כיום ל-75% החל מה-1 באוקטובר.

18:15 - רוסיה: החיסון נגד קורונה ינוסה על 40 אלף בני אדם

רוסיה טוענת שחיסון הקורונה שלה, הראשון שנרשם במדינה כלשהי בעולם, ינוסה בקרוב על 40 אלף בני אדם כדי לאשש את אמינותו. הרשויות הרוסיות היללו את החיסון, המכונה "ספוטניק 5", כבטוח לשימוש ויעיל לאחר שקיבל אישורים רגולטוריים מקומיים מוקדם יותר החודש. ייצורו בהיקף מלא צפוי להתחיל בספטמבר. מומחי בריאות ופקידי ציבור שונים הביעו עם זאת דאגה בנוגע לחיסון, וציינו בין היתר את החיפזון במתן האישורים והיעדר מידע אמין לגביו. תוצאותיהם של שני ניסויים בהיקף מצומצם שנערכו במשך חודשיים טרם פורסמו.

15:05 - פורטוגל: זינוק של יותר נמ-200% באבטלה באזור התיירות אלגרבה

מספר דורשי העבודה בפורטוגל גדל ביולי ב -0.2% ביחס ליוני, אך היה גבוה ב -37% לעומת יולי 2019. כך נמסר מהמכון לתעסוקה והכשרה מקצועית.

הנתונים שפורסמו היום הראו כי מיתון העלייה בשיעור האבטלה. בחודש אפריל עלה שיעור האבטלה ב-14.1%, במאי - 4.2% וביוני ב-0.6%.

עם זאת, אזור אלגרבה, שנפגע קשה ביותר מהמשבר בגלל הסתמכותו הכבדה על תיירות, ממשיך לסבול ברמות הגבוהות ביותר של אבטלה, עם עלייה של 216.1% ביולי לעומת יולי אשתקד.

ליסבון, צילום: Flickr/Ulrika ליסבון | צילום: Flickr/Ulrika ליסבון, צילום: Flickr/Ulrika

13:26 - ארגון הבריאות העולמי: באירופה מתגלים כל יום 26,000 נדבקים חדשים בקורונה

 

מדינות אירופה רושמות בכל יום 26,000 מקרים חדשים של נדבקים בקורונה, כך אמר מנכ"ל משרד אירופה של ארגון הבריאות העולמי, כשהוא הזהיר מפני חידוש אפשרי של המגיפה. בתדריך שנערך הבוקר אמר הנס קלוז כי בעוד "מוקד המחלה" של המגיפה עבר לאמריקה, אזור אירופה עדיין מהווה 17% מכלל מקרי הנגיף בעולם.

10:35 - איך יבוצעו סצינות סקס בסרטים החדשים בימי הקורונה?

במאי הקולנוע והטלוויזיה בבריטניה מחפשים דרכים לתכנן סצינות מין בסרטים חדשים ושואבים השראה מסרטי עבר קלאסיים "קזבלנקה", כשמתכננים סצינות אינטימיות תחת הנחיות חדשות לבימוי במהלך משבר הקורונה. כך דיווח כתב האמנות והתרבות של הגרדיאן, לנר בקארה.

ה- Director UK, האיגוד המקצועי לבמאי הקולנוע והטלוויזיה בבריטניה, הציע כמה אלטרנטיבות יצירתיות כדי להימנע מסצינות סקס עם אינטראקציה גופנית תוך כדי צורך בהתרחקות חברתית, בעדכון ההנחיות לימי הקורונה. כך למשל ניתן יהיה להציג את השחקנים כשהם מתלבשים לאחר סצינת הסקס או להראות סגירת דלת חדר שינה ולהשאיר את היתר לדמיון הצופה.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

10:15 - אוקראינה: 2,130 נדבקים חדשים בקורונה מאתמול

אוקראינה רשמה ביממה האחרונה 2,134 מקרים חדשים של נדבקים בקורונה. כך מסר שר הבריאות, מקסים סטפנו. לדבריו מדובר בשיא חדש לאחר שאתמול נדבקו 1,967 בני אדם בנגיף.  ההתפרצות המחודשת של הקורונה באוקראינה היא למרות שהרשויות הטילו מגבלות מסוימות. מספר הנדבקים הכולל במדינה עומד על כ-99 אלף ומספר המתים עומד על 2,134.

קייב, אוקראינה , צילום: אי פי איי קייב, אוקראינה | צילום: אי פי איי קייב, אוקראינה , צילום: אי פי איי

09:58 - מחקרים בארה"ב ובריטניה: ילדים עשויים להוות סיכון גדול יותר להפצת נגיף הקורונה

מחקרים חדשים סיבכו את התמונה כשהראו ככל הנראה שילדים עשויים להוות סיכון גדול יותר להפצת נגיף הקורונה ממה שחשבו בעבר.

חוקרים מבית החולים הכללי במסצ'וסטס (MGH) ובית החולים הכללי המוני לילדים (MGHfC) בארצות הברית, טוענים כי ממצאי המחקר מצביעים על כך שילדים ממלאים תפקיד גדול יותר בהפצת הנגיף בקהילה.

 

09:40 - אוסטרליה: חברת התעופה קוואנטס הפסידה 2 מיליארד דולר בשנה 

 

באוסטרליה הכריז מנכ"ל חברת התעופה קוואנטס אלן ג'ויס על שנת הכספים הגרועה ביותר שלה ב-100 שנים. החברה רשמה הפסד של 2 מיליארד דולר במשך 12 החודשים שהסתיימו ב -30 ביוני. ג'ויס הדגיש כי אינו חושב שחברת התעופה תחזור לטיסות בינלאומיות עד לפחות אמצע 2021 ולגבי טיסות לארה"ב ציין כי לדעתו טיסות כאלה לא יחודשו עד שיהיה חיסון לקורונה.

מטוס של קוואנטס, צילום: בלומברג מטוס של קוואנטס | צילום: בלומברג מטוס של קוואנטס, צילום: בלומברג

09:30 - סין: 7 נדבקים חדשים

סין דיווחה על שבעה מקרים חדשים של קורונה - 3 בג'יאנגשי, 1 בטיאנג'ין, 1 בשנחאי, 1 בשנדונג ו-1 בסצ'ואן. הרשויות דיווחו כי לא היו מקרי מוות חדשים.

 

08:00 - דרום קוריאה מזהירה מפני "מגיפה ארצית"

 

דרום קוריאה רשמה 7 ימים רצופים שבהן גדל מספר הנדבקים פי שלושה, והרשויות הזהירו מפני מצב חמור של התפשטות המגיפה.

נדבקים רבים נדבקו בכנסיית סרנג ג'יל בצפון סיאול, שמספרם עלה כבר ח-623, על פי סוכנות הידיעות Yonhap. הכנסייה מנוהלת על ידי מטיף שמרני קיצוני שתומכיו גם השתתפו בהפגנות אנטי-ממשלתיות במרכז סאול בשבועות האחרונים והדביקו רבים.

סיאול, דרום קוריאה, צילום: אי פי איי סיאול, דרום קוריאה | צילום: אי פי איי סיאול, דרום קוריאה, צילום: אי פי איי

07:30 - הודו: 70 אלף נדבקים ביממה האחרונה

 

הודו רשמה אתמול את המספר היומי הגבוה ביותר שלה של מקרים חדשים, עם 69,672 נדבקים. המספר הכולל של הנדבקים מקורונה בהודו עומד על 2.84 מיליון. מספר המתים מהנגיף עומד הבוקר על 53,886. הודו היא המדינה שנפגעה הכי קשה באסיה ושלישית רק אחרי ארצות הברית וברזיל מבחינת מספר הנדבקים.

קורונה בהודו, צילום: איי אף פי קורונה בהודו | צילום: איי אף פי קורונה בהודו, צילום: איי אף פי

07:00

 - גרמניה: 1,700 נדבקים חדשים בקורונה

מספר הנדבקים בקורונה בגרמניה עלה ב- 1,707 ל-228,621, כך עולה מנתוני מכון רוברט קוך (RKI) למחלות זיהומיות. מספר מקרי המוות עלה ב -10 ל -9,253, כך עולה מהדיווח.

06:30 - ניו זילנד: 75% מהאוכלוסייה תרצה להתחסן נגד הקורונה

 

מחקר חדש מצא כי 75% מתושבי ניו זילנד מתכוונים להתחסן נגד נגיף קורונה. המחקר שנערך על ידי אוניברסיטת מאסי מציב את הניו זילנדים לפני בריטניה, ארה"ב וגרמניה בנכונותם להתחסן נגד הנגיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות