אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכירו את הזדמנויות ההשקעה המיועדות למשקיעים כשירים בישראל צילום: יח"צ

הכירו את הזדמנויות ההשקעה המיועדות למשקיעים כשירים בישראל

אם אתם מתאימים להגדרה של "משקיע כשיר" העונה על אחד הקריטריונים שקבעה רשות ניירות ערך, כדאי שתכירו את מחויבותה של פרופימקס למשקיעיה זה למעלה משני עשורים ותלמדו על ההזדמנויות להשגת תשואה עודפת, בעיקר בתקופה זו

24.09.2020, 12:01 | בשיתוף פרופימקס

לא מעט ישראלים נוהגים להשקיע בשוק ההון, בהשקעות אלטרנטיביות וביניהן פרייבט אקוויטי נדל"ן, אך ביניהם, בולטים במיוחד אלה המוגדרים כ"משקיעים כשירים", שמכונים גם משקיעים מתוחכמים או משקיעים מסווגים.

במרץ 2016 נכנס לתוקפו תיקון מטעם רשות ניירות ערך בהגדרת המשקיעים שנמנים עם התוספת הראשונה לחוק ניירות ערך ("משקיע כשיר"). התיקון כלל הקלות בדמות ביטול קריטריונים שחייבו ניסיון או מומחיות בשוק ההון ומספר עסקאות מינימאלי, כמו גם הנמכת סך הנכסים הנזילים הנדרש מ-12 מיליון שקלים לשמונה מיליון שקלים, לצד הוספת חלופות של הכנסה שנתית או שילוב בין נכסים נזילים לרף הכנסה נמוך יותר.

מיהו משקיע כשיר?

כיום, על משקיע "כשיר" לענות על אחד התנאים הבאים: ברשותו נכסים נזילים בשווי של 8 מיליון שקל לפחות; או הכנסה שנתית של 1.2 מיליון שקל ליחיד, ו-1.8 מיליון למשפחה; או שברשותו נכסים נזילים בשווי של 5 מיליון שקל, והכנסה שנתית של 600,000 שקל ליחיד, או 900,000 שקל למשפחה.

באפשרותם של משקיעים "כשירים" להשקיע באפשרויות השקעה ייחודיות במסגרת "הצעה פרטית", שאינן פתוחות לציבור הרחב, והם רשאים לקבל מידע פיננסי מלא על אותן הצעות, כמו גם לבקש את היסטוריית הביצועים המלאה של אותו גוף ולבדוק את ניסיונו בזמני גאות ושפל של השוק.

מהשקעותיה של פרופימקס, צילום: יח"צ מהשקעותיה של פרופימקס | צילום: יח"צ מהשקעותיה של פרופימקס, צילום: יח"צ

צורך ייחודי

בפרופימקס, שעוסקת בהשקעות אלטרנטיביות בחו"ל כבר למעלה מעשרים שנה ומשרתת יחידים עתירי הון, כמו גם חברות, קיבוצים וגופים מוסדיים, פתחו לפני כארבע שנים את מעגל המשקיעים הכשירים Profimex InnerCircle, שמאפשר לכלל המשקיעים בישראל המוגדרים כ"כשירים" להיכלל בו.

"זיהינו כי למשקיעים כשירים בישראל יש צרכים ייחודיים, ובעיקר רצון להתעדכן באופן שוטף אודות הזדמנויות השקעה", אומר אלחנן רוזנהיים, מנכ"ל ומייסד פרופימקס, לכן, אנו מאפשרים להם לקבל מידע על הזדמנויות השקעה שמגיעות אל החברה משותפיה האסטרטגיים ברחבי העולם, להיחשף למלוא הנתונים הפיננסיים של החברה וכן אנו עורכים כנסים ייחודיים למשקיעים אלה".

כחברה שמוסיפה ערך ללקוחותיה זה למעלה מ-50 שנה, ולמעלה משני עשורים בהשקעות אלטרנטיביות חוצות גבולות, בפרופימקס למדו שיעור חשוב בתקופת המשבר הפיננסי העולמי של 2008 באשר לשמירה על כספם של המשקיעים בעת משברים. זו הסיבה שפרופימקס הקימה את משפחת קרנות הנדל"ן שלה שמאפשרת למשקיעים כשירים פיזור וגיוון מקסימליים ברכיב הנדל"ן הגלובלי של תיק ההשקעות שלהם. משקיעי הקרנות מקבלים, בנוסף לפיזור בין ההשקעות השונות, גם פיזור-על: פיזור בין מנהלים שונים לצד הפיזור הסקטוריאלי, האסטרטגי והגיאוגרפי, וזאת הודות ליחסים ארוכי הטווח עם השותפים האסטרטגיים השונים של פרופימקס.

משקיעים כשירים, לקבלת הזמנה לוובינר בנושא "השקעות נדל"ן גלובליות בזמן משבר", מלאו הצהרה זו>>

 

מידע מלא על ההשקעה

חברי Profimex InnerCircle מקבלים את המידע הפיננסי המלא על ההשקעה, התוכנית העסקית, הסטוריית הביצועים המלאה של פרופימקס לאורך למעלה משני עשורים של פעילות והשוואה בין הצפי המקורי של ההשקעה לביצוע בפועל. חשוב לציין שבהתאם להנחיות רשות ניירות ערך, רק משקיעים כשירים רשאים להיכלל ב- Profimex InnerCircle.

"אין ספק שלא לכל אחד מתאים להשקיע בנדל"ן", מסכם רוזנהיים. "על אף ההזדמנויות, מדובר באפיק השקעה לא סחיר ולא נזיל, שמאפשר למשקיעים ליהנות מפרמיית אי הנזילות שלה יתרונות רבים. חשוב להשקיע רק כספים עודפים שהמשקיע לא יזדקק להם בטווח הקצר-בינוני". לדברי דיוויד סוונסון, מנהל ההשקעות המיתולוגי של אוניברסיטת ייל, גישה זו של השקעה בנכסים אלטרנטיביים שאינם נזילים שמורה למשקיעים מתוחכמים, בעלי ראיה לטווח ארוך, שבאפשרותם לוותר על נזילות לתקופה מוגדרת, ולאתר את מנהלי ההשקעות המצטיינים לצורך מימוש אסטרטגיה זו.

לפרטים על קרן השקעות נדל"ן שמתמקדת בניצול הזדמנויות גלובליות בשוק משברי>>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות