אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התקשורת באמירויות מבליטה עסקה עם חברה מישראל צילום: Blue Monkeys Productions

מפרץ תיכון חדש

התקשורת באמירויות מבליטה עסקה עם חברה מישראל

העיתונים החשובים באיחוד האמירויות הבליטו היום את ההסכם שנחתם בין חברה מקומית לבין NanoScent הישראלית לפיתוח בדיקות קורונה. הביקוש למוצרי מזון אורגניים בשוק של איחוד האמירויות גובר ו-30 מיליון דולר הושקעו בהקמת שבילים לאופניים והולכי רגל. מדור חדש של כלכליסט בשיתוף עם חברת קונקורד יציג מדי יום חדשות כלכלה והזדמנויות עסקיות באיחוד האמירויות

20.08.2020, 14:58 | דורון פסקין
כל העיתונים החשובים במדינת איחוד האמירויות הבליטו היום בעמוד הראשון שלהם את ההסכם שנחתם בין חברת ג'י 42 (G42) מאבו דאבי לבין חברת NanoScent הישראלית לפיתוח בדיקת קורונה שנותנת תוצאות בתוך כחצי דקה. מנהלים משתי החברות השתתפו בטקס החתימה על מזכר ההבנות שהתקיים באמצעות טכנולוגיית הווידיאו.

קראו עוד בכלכליסט

אשיש קוצ'י, מנכ"ל חברת ג'י 42 צוטט בעיתונות באמירויות כאומר שחברתו חתמה על המזכר מאחר שהיא נמצאת בחזית החברות הפועלות כנגד התפשטות נגיף קורונה. כמו גם הוא הזכיר את מחויבותה של חברתו לפתח תכניות ופתרונות חדשניים ויעילים לשיפור ולהגנה על בריאות הציבור במדינה. לדבריו, מטרה זו תושג בין השאר באמצעות שיתוף הפעולה עם NanoScent הישראלית. הוא הגדיר את הבדיקה עם התוצאה המהירה כ"פתרון רב עוצמה" הנוסף לתיק פתרונות האבחון המקיף שיש לחברה הכולל בדיקות PCR ו- LamPORE. קוצ'י הוסיף ואמר שהשותפות עם החברה מישראל מדגישה את הצורך להתמודד עם מגפת קורונה ברמה הבינלאומית.

אורן גבריאלי, מנכ"ל NanoScent, צילום: Blue Monkeys Productions אורן גבריאלי, מנכ"ל NanoScent | צילום: Blue Monkeys Productions אורן גבריאלי, מנכ"ל NanoScent, צילום: Blue Monkeys Productions

אופטימיות: שוק ההון האמירתי חצה רף פסיכולוגי

אווירה אופטימית בשווקי המניות של האמירויות, הכוללים את שתי הבורסות בדובאי ובאבו דאבי. אתמול עם נעילת המסחר חצה שווי השוק של מניות החברות הנסחרות את רף 1 טריליון דירהם. השוק לא היה ברמות אלה כבר שנתיים ובקרב המשקיעים ישנה תחושה חיובית לגבי סיכויי ההתאוששות ממשבר קורונה. בסך הכל הגיע השווי אתמול ל 1.07 טריליון דירהם (291.5 מיליון דולר) כשהוא רושם גידול יומי בשווי של כ -3.2 מיליארד דולר. המגמה החיובית היא תוצאה של עליות במניות המובילות בתחום הנדל"ן והבנקאות. באבו דאבי זינק המדד הראשי אתמול ב-1.24% ואילו בדובאי הוא רשם עלייה של כ-1%.

בורסת דובאי. אופטימיות בשווקים בורסת דובאי. אופטימיות בשווקים בורסת דובאי. אופטימיות בשווקים

המגמה החיובית בשווקים נובעת מאופטימיות בקרב המשקיעים, עם עלייה ברמות הנזילות, התגברות הביקוש והתקרבות מניות מובילות לרמות גבוהות שלא היו בהן כבר חודשים ארוכים. ראשי השוק באמירויות מקווים כי בשבועות הקרובים המסכים ימשיכו להיצבע בירוק כחלק משינוי האווירה בקרב הסוחרים וכי לא מדובר בגל זמני של ספקולנטים שמעוניינים ברווח מידי.

ביקוש גובר למוצרי חקלאות אורגניים באמירויות

הביקוש למוצרי מזון אורגניים בשוק של איחוד האמירויות גובר. רשת הסופרמרקט קארפור Carrefour, השייכת לקבוצת הענק מאג'ד אל פוטים Majid Al Futtaim מאיחוד האמירויות, חתמה השבוע על מזכר הבנות עם "החווה הביולוגית של האמירויות", החווה האורגנית הפרטית הגדולה ביותר במדינה. לפי המזכר, החווה תספק לרשת 450 טון מוצרים חקלאיים אורגניים כולל למעלה מ- 70 גידולים אורגניים, ובהם מלפפונים, עגבניות, עגבניות שרי, גזר, חצילים, פלפלים ירוקים, קייל ובמיה.

סופרמרקט של קארפור באיחוד האמירויות, צילום: dubai shopping guide סופרמרקט של קארפור באיחוד האמירויות | צילום: dubai shopping guide סופרמרקט של קארפור באיחוד האמירויות, צילום: dubai shopping guide

העניין בחקלאות אורגנית החל להתעורר באיחוד האמירויות בשנת 2004, באמצעות יוזמות אישיות של חוות פרטיות. מאז היא זכתה להתעניינות גוברת מצד הציבור דבר שהוביל את המשרד לאיכות הסביבה והמים (לשעבר משרד החקלאות והדייג) באמירויות להכריז על החקלאות האורגנית כענף מועדף שהממשלה תתמוך בו כדי להביא להרחבתו.

אבו דאבי עושה כושר: 30 מיליון דולר להקמת שבילים לאופניים והולכי רגל

עיריית אבו דאבי הודיעה אתמול (ד') על סיום פרויקט לבניית ופיתוח שבילים להולכי רגל ולשאר פעילויות הספורט באזורים שונים בעיר. העלות הכספית של הפרויקט נאמדת בכ-30 מיליון דולר. העירייה מסרה כי העבודות בוצעו ב- 29 אתרים שונים ברחבי העיר בהם הוקמו שבילי אופניים באורך כולל של כ -14 ק"מ, מסלולי ריצה באורך של כ- 39 ק"מ, וזאת בנוסף להקמת 145 אזורי מנוחה והתרעננות. הרשויות ציינו כי פרויקט זה הוא חלק מתכנית מקיפה שנועדה לעודד את התושבים לאמץ אורח חיים בריא באמצעות ספורט עממי הכולל הליכה, ריצה קלה ורכיבה על אופניים.

הוקמו שבילי אופניים באורך כולל של כ-14 ק"מ ומסלולי ריצה באורך של כ- 39 ק"מ, צילום: Abu Dhabi Municipality הוקמו שבילי אופניים באורך כולל של כ-14 ק"מ ומסלולי ריצה באורך של כ- 39 ק"מ | צילום: Abu Dhabi Municipality הוקמו שבילי אופניים באורך כולל של כ-14 ק"מ ומסלולי ריצה באורך של כ- 39 ק"מ, צילום: Abu Dhabi Municipality

ההורים באמירויות מעדיפים למידה מרחוק

למעלה מ-28,000 משתמשים השתתפו בסקר מקוון, שערך משרד החינוך של האמירויות באמצעות חשבון הטוויטר הרשמי שלו בערבית. הסקר בנושא אופייה של שנת הלימודים הקרובה נערך למשך יום אחד והסתיים אתמול (יום ד'). הסקר גילה כי 59% מההורים מעדיפים למידה מרחוק, בעוד השאר רוצים למידה מקרוב בבית הספר. הסקר נערך במסגרת מה שמכנה המשרד שאיפתו לשתף את ציבור ההורים בבחירת התהליך החינוכי המתאים ביותר לדעתם.

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת קונקורד  בעריכת דורון פסקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות