אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות התחרות אישרה: בוש תרכוש 40% ממפעל המזגנים של אלקטרה צילום: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

רשות התחרות אישרה: בוש תרכוש 40% ממפעל המזגנים של אלקטרה

ענקית מוצרי החשמל הגרמנית תרכוש נתח מהפעילות העיקרית של אלקטרה צריכה - מפעל המזגנים החדש שמוקם באשקלון; אלקטרה כבר מייצרת עבור בוש מערכות חימום תת קרקעיות, וההסכם ירחיב את שיתוף הפעולה בין החברות

20.08.2020, 13:27 | אורנה יפת

הממונה על התחרות, מיכל הלפרין, אישרה את מיזוג פעילות המזגנים של אלקטרה מוצרי צריכה עם קונצרן בוש העולמי. כך נודע לכלכליסט. שתי החברות, אלקטרה צריכה ו-Bosch Thermotechnik הגישו בקשה למיזוג פעילות בתחום מערכות מיזוג אוויר.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף בכלכליסט, קונצרן בוש העולמי ירכוש 40% ממפעל המגזנים של אלקטרה באשקלון, מפעל המהווה את הפעילות העיקרית של אלקטרה צריכה. בוש העולמית מבקשת להכנס לשותפות במפעל החדש שמקימה אלקטרה באשקלון, על מנת להרחיב את שיתוף הפעולה הקיים כבר כיום בין שתי החברות, בתחום מערכות החימום התת קרקעיות. במפעל החדש ייצרו בין היתר מעבי מים לניצול אנרגיית המזגנים לצורך ייצור מערכות חימום תת קרקעיות. לפני מספר שבועות פנתה הרשות לשחקנים בשוק החשמל ובתחום מיזוג האוויר, ובחנה את השפעת המיזוג על השוק.

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה צריכה, צילום: אוראל כהן צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה צריכה | צילום: אוראל כהן צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה צריכה, צילום: אוראל כהן

אלקטרה מוצרי צריכה, המנוהלת על ידי צביקה שווימר, היא אחת משתי יצרניות המזגנים המובילות בישראל. החברה צפויה להעתיק את מפעל מערכות מיזוג האוויר שלה מראשון לציון לאזור התעשיה באשקלון. המפעל יתפרש על פני 32 דונם.

ענקית מוצרי החשמל הגרמנית בוש היא החברה האם של יצרנית מוצרי החשמל הלבנים BSH המפעילה שלוחה גם בישראל. אלקטרה צריכה היא אחת משתי יצרניות המזגנים הגדולות בישראל. אמנם תחום מערכות החימום התת קרקעיות אינו פופולרי בישראל כמו באירופה, אך החשש הוא כי מיזוג בין שתי חברות הענק עלול ליצור חברה בעלת כוח רב בשוק שתהיה לה השפעה על קמעונאים.

לאלקטרה יש הסכמי סחר גם עם בוש העולמית וגם עם חברת ויסמן האירופאית לפיהם היא מייצרת לשני המותגים הבינלאומיים מערכות חימום תת קרקעיות שנמכרות תחת שמות המותגים שלהם באירופה. ב-2019 ייצרה אלקטרה לשוק האירופאי מערכות חימום בהיקף כספי של 45 מיליון שקל. אלקטרה עושה מאמצים לשיווק מערכות החימום במרכז וצפון אירופה, כיוון ששם נמצאות מערכות חימום כמעט בכל בית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות