אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופט גלעד נויטל ימונה לנשיא בית המשפט המחוזי בת"א צילום: אתר בתי המשפט

השופט גלעד נויטל ימונה לנשיא בית המשפט המחוזי בת"א

נויטל, בן ה-61, מונה לשיפוט ב-1994 ומשמש כיום כסגנו של הנשיא הפורש, השופט איתן אורנשטיין; האחרון הודיע על פרישתו בחודש יוני - כמה חודשים לאחר שנחשפה התכתבות מביכה בינו לבין יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נווה

20.08.2020, 20:20 | עמיר קורץ

הנשיא הבא של בית המשפט המחוזי בתל אביב הוא גלעד נויטל, כך החליטו היום (ה') נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות ושר המשפטים אבי ניסנקורן. נויטל, המכהן כסגן הנשיא הפורש איתן אורנשטיין, יחליף את האחרון עם פרישתו הקרובה, שעליה הודיע בחודש יוני.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה ששלחה הערב הנהלת בתי המשפט נכתב כי "חיות וניסנקורן הודו מקרב לב לנשיא אורנשטיין על תרומתו הרבה והנכבדה בהובלת בית המשפט המחוזי בתל אביב מחיל אל חיל ואיחלו הצלחה רבה בתפקיד לסגן הנשיא השופט גלעד נויטל".

 

גלעד נויטל, צילום: אתר בתי המשפט גלעד נויטל | צילום: אתר בתי המשפט גלעד נויטל, צילום: אתר בתי המשפט

נויטל, 61, הוסמך כעורך דין בשנת 1986 לאחר לימודיו באוניברסיטת תל אביב, בה למד גם לתואר שני במשפטים. הוא עבד בתחילת דרכו במשרד עורכי דין בתחום האזרחי. בין השנים 1984 ל-1989 עבד במשרד המשפטים ומשנת 1990 שימוש כעוזר בכיר ליועץ המשפטי לממשלה. בשנת 1994 מונה לכהונת שופט בבית משפט השלום בתל אביב וב-2007 קודם לשופט בבית המשפט המחוזי בתל אביב. באפריל 2017 הוא מונה לכהונת סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב. בנוסף הוא משמש כמרצה לסדר דין פלילי, דיני ראיות וענישה במכללה האקדמית נתניה ובקריה האקדמית אונו.

פרישתו של אורנשטיין, בגיל 64, היתה מפתיעה והגיעה שש שנים לפני המועד הצפוי. זאת כמה חודשים אחרי שנחשפה ההתכתבות המביכה בינו לבין יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נווה בימים שקדמו למינוי אורנשטיין לנשיא המחוזי, ששפכו אור על הקשרים הבעייתיים לכאורה בין שופטים לפרקליטים. השניים התכתבו על תמיכתו של נוה במינוי אורנשטיין לצד בקשות של נוה מאורנשטיין לקדם עניינים שונים הקשורים לעבודתו. אורנשטיין הגיב אז ואמר כי לא רק שהקשר היה לא פסול, אלא היה נחוץ וראוי.

עם פרישתו של אורנשטיין לפני חודשיים מסרה הנהלת בתי המשפט כי "הנשיא אורנשטיין ביקש להקדים את מועד פרישתו, זאת לאחר תקופת כהונה מאומצת הכוללת ניהול של ביהמ"ש המחוזי בתל אביב וניהול מגה תיקים בתחום הכלכלי. נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות נעתרה לבקשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות