אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התאוששות במכירת דירות של חברת אזורים: 185 יחידות בחודש יוני

התאוששות במכירת דירות של חברת אזורים: 185 יחידות בחודש יוני

מספר הדירות שמכרה אזורים ברבעון השני אמנם ירד ב-45% ביחס למקבילו ב-2019 אך הפתיע בעלייה של 40% ביחס לרבעון שקדם לקורונה. מניית אזורים עלתה מתחילת אוגוסט ב-1.9% ומתחילת השנה ירדה ב-12.7%.

21.08.2020, 09:30 | חזי שטרנליכט

הציבור "התנפל" על רכישת דירות חדשות בחודש יוני לאחר חודשיים של סגר, וסייע לחברת הנדל"ן אזורים למכור 210 דירות ברבעון השני של 2020. רובן (88%) נמכרו בחודש יוני עצמו.

קראו עוד בכלכליסט

ביחס לרבעון המקביל אשתקד עדיין מדובר בירידה חדה של 45%, אך ביחס לרבעון הראשון של 2020, שהיה טרם התפשטות הקורונה בישראל - מדובר בעלייה מרשימה של 40%. מאז תום הרבעון השני ועד לפרסום הדו"חות נמשך קצב המכירות של הדירות והחברה מכרה עוד 102 דירות ב-171 מיליון שקל.

רון אבידן מנכ"ל אזורים. "תחום עירוב השימושים יואץ יותר" , צילום: שלו שלום רון אבידן מנכ"ל אזורים. "תחום עירוב השימושים יואץ יותר" | צילום: שלו שלום רון אבידן מנכ"ל אזורים. "תחום עירוב השימושים יואץ יותר" , צילום: שלו שלום

מניית אזורים עלתה מתחילת אוגוסט ב-1.9% ומתחילת השנה ירדה ב-12.7%. החברה עוסקת בעיקר בבניית דירות למגורים ומכירתן, אך יש לה גם אפיקי הכנסה מהשכרת דירות והיא מחזיקה ב-35% מריט אזורים שמתמחה בדיור להשכרה בארץ.

השפעת ההנפקה של ריט אזורים הסבה לאזורים ברבעון הראשון של השנה הפסד של 23 מיליון שקל. הפסד זה פגע בנתוני הרווח הנקי במחצית והפיל אותו ב-38.5% ל-28.65 מיליון שקל.

הרבעון השני עצמו, היה חיובי הרבה יותר. למרות הירידה במכירת הדירות ביחס לרבעון המקביל, נרשמה עליה של 6% ברווח הנקי שהסתכם ב-27 מיליון שקל. הסיבה לגידול ברווח נבעה מחלקה של אזורים ברווחים של חברות מוחזקות ומקיטון חד של כ-50% במיסים ששילמה.

הרצליה הילס של אזורים. פרויקטים להשכרה ומסחר, צילום: שחר דביר הרצליה הילס של אזורים. פרויקטים להשכרה ומסחר | צילום: שחר דביר הרצליה הילס של אזורים. פרויקטים להשכרה ומסחר, צילום: שחר דביר

ההכנסות של אזורים ברבעון השני ירדו ב-19% ביחס לרבעון המקביל והסתכמו בכ-220 מיליון שקל. בחברה הסבירו את הירידה בכך שהיא נובעת מהאטה בשוק הנדל"ן כולו במהלך חודשי הסגר. ההכנסות במחצית הראשונה של השנה נשחקו בקצב מתון יותר של 9% והסתכמו בכ-503 מיליון שקל.

בנוסף, מדווחת אזורים על עלייה משמעותית בהכנסות מדמי שכירות, הכוללות גם את ההכנסות מפרויקטים למסחר ומשרדים, הבולט שבהם פרויקט הרצליה הילס, וגם את ההכנסות מניהול וייזום תחום הדיור להשכרה.

הכנסותיה של אזורים מפעילות בתחום הנדל"ן המניב בחציון הראשון לשנת 2020 הסתכם בכ-16 מיליון שקל לעומת כ-4 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנת 2019 - עלייה של פי 4.

רון אבידן, מנכ"ל אזורים מציין על רקע פרסום הדו"חות כי "למרות השפעות הקורונה והמשבר הכלכלי, אזורים שמרה על פעילות ענפה בכל תחומי פעילותה וממשיכה להפגין איתנות פיננסית".

לדברי אבידן, "ההשקעה שלנו בתחום הנדל"ן המניב והמשרדים מוכיחה את עצמה, ואני סבור כי בעקבות הקורונה, תחום עירוב השימושים יואץ אף יותר ובעתיד נמשיך לראות צמיחה בהכנסות כתוצאה מדמי שכירות בפרויקטים למסחר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות