אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יותר מ-800 אלף מתים מקורונה בעולם; "הנגיף יהיה איתנו לנצח" צילום: רויטרס

דיווח שוטף

יותר מ-800 אלף מתים מקורונה בעולם; "הנגיף יהיה איתנו לנצח"

צרפת דוחה חשיפת תוכנית הסיוע ב-100 מיליארד יורו;שיא במספר הנדבקים היומי בהודו; קוריאה סוגרת מועדוני לילה וכנסיות ואוסרת על התקהלויות - בכל המדינה; ארה"ב: מספר המתים מקורונה - מעל 175 אלף; מודרנה גייסה 40% מהמשתתפים לניסוי המתקדם בחיסון לקורונה; ברזיל: כ-30 אלף נדבקו ביממה האחרונה בקורונה, יותר מ-1,000 מתו

22.08.2020, 18:43 | כלכליסט -ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם 

 

18:35 - מעל 800 אלף מתו מקורונה בעולם

מספר המתים הכולל מקורונה ברחבי העולם חצה את ה-800 אלף. כך על פי נתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס היום (שבת). מספר מקרי המוות הכפיל את עצמו בתוך 11 שבועות. בתוך כך, בסקוטלנד אובחנו ביממה האחרונה 123 חולים נוספים בנגיף - העלייה היומית החדה ביותר בשלושת החודשים האחרונים. בעיראק אובחנו כמעט 4,000 מקרים חדשים - ובכך עלה מספר החולים במדינה ליותר מ-200 אלף.

"נגיף הקורונה יהיה "לנצח", ואנשים יצטרכו חיסונים קבועים נגדו", כך אמר היום יועץ מדעי ראשי לשעבר של ממשלת בריטניה. פרופ' מארק וולפורט (Mark Walport), חבר בקבוצה המדעית המייעצת למצבי חירום, דימה את הנגיף לשפעת, מכיוון שלדבריו חיסונים חוזרים בקנה מידה עולמי יידרשו כמעט בוודאות לפיקוח על הנגיף".   

 

15:00 - צרפת דוחה חשיפת תוכנית הסיוע ב-100 מיליארד יורו

ממשלת צרפת הודיעה כי היא דוחה את חשיפת הפרטים של תוכנית הסיוע הכלכלית בגובה 100 מיליארד יורו (118 מיליארד דולר) לשבוע הראשון של ספטמבר. במקור, הממשלה היתה אמורה לחשוף את התוכנית ביום שלישי הקרוב.

"תוכנית ההתאוששות מוכנה, ולוח הזמנים ליישומה לא השתנה", מסר דובר הממשלה גבריאל אטאל.

הדחייה נובעת מרצונה של הממשלה להתמקד בשלב זה בפתיחת שנת הלימודים ב-1 בספטמבר. בתי הספר היו סגורים למשך חודשיים בתקופת הסגר, ולפי אטאל, הממשלה עובדת כדי להבטיח אמצעי זהירות מספקים לקראת שנת הלימודים החדשה.

הממשלה כבר חשפה חלק ממרכיבי תוכנית ההתאוששות, כולל הורדת מסי חברות, השקעה ביצירת מקומות עבודה לצעירים ומימון ליוזמות סביבתיות.

עמנואל מקרון , צילום: איי פי עמנואל מקרון | צילום: איי פי עמנואל מקרון , צילום: איי פי

14:00 - קוריאה סוגרת מועדוני לילה וכנסיות ואוסרת על התקהלויות - בכל המדינה

 

הממשלה בדרום קוריאה הודיעה על הטלת מגבלות חדשות בכל המדינה, בהן איסור על התקהלויות גדולות, סגירת מועדוני לילה וכנסיות וקיום אירועי ספורט בלי קהל, זאת כחלק מהמאמץ לבלימת התפשטות הקורונה.

שר הבריאות פאק ניונג-הו חשף את הצעדים החדשים זמן קצר לאחר שהמרכז לבקרה ופיקוח על מחלות במדינה (KCDCP) דיווח על 322 נדבקים חדשים - יום תשיעי ברציפות עם יותר מ-100 נדבקים חדשים. בסך הכל יש במדינה 17,002 נדבקים מאומתים ו-309 מתים מקורונה.

12:45 - תיירים בריטים במירוץ מול השעון - והבידוד

התיירים הבריטים הנופשים בקרואטיה, אוסטריה וטרינידד וטובאגו ממהרים לשוב הביתה בתקווה להימנע מחובת הבידוד, שנכנסה לתוקף בלילה, זאת לאחר עלייה במספר הנדבקים בקורונה במדינות הללו.

לפי החלטת ממשלת בריטניה, החל מהיום מבקרים המגיעים מהיעדים הללו נדרשים לבידוד של 14 יום בהגיעם חזרה למדינה. פירוש הדבר כי ילדים שלא יחזרו עם המשפחות שלהם בזמן לא יוכלו להתחיל את שנת הלימודים. לעומת זאת, פורטוגל נכנסה לרשימה הבטוחה, ובהתאם החיפושים והזמנות הטיסות למדינה בעלייה.

בינתיים בבריטניה - הוטלו הגבלות באזורים של בלאקבורן, במסגרתם אסור לתושבים להיפגש עם אנשים מחוץ למשק הבית שלהם. עם זאת, מקומות העבודה, גני הילדים והעסקים יישארו פתוחים.

12:00 - שיא במספר הנדבקים היומי בהודו; חשש מהאצת המגיפה בגלל פסטיבל הינדי

קרוב ל-23 מיליון אנשים ברחבי העולם נדבקו בקורונה, וכמעט 800 אלף מתו, כך לפי הנתונים שאוספים באוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

בהודו, הרשויות במדינה דיווחו על מספר שיא של 69,652 נדבקים חדשים, כך שהמספר הכולל של הנדבקים המאומתים במדינה מתקרב ל-3 מיליון. לפי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, 55,74 אנשים מתו מקורונה בהודו. היום חוגגים ההודים את הפסטיבל ההינדי Ganesh Chaturthi, והחשש הוא מהאצת המגיפה בעקבות כך.

שר הבריאות במדינה אמר כי בכל יום מבוצעות מיליון בדיקות, וכי שיעור המחלימים זינק ב-100% ב-21 הימים נהאחרונים.

בארה"ב, מספר המתים כתוצאה מהקורונה וסיבוכיה עבר את ה-175 אלף, הנתון הגבוה ביותר בעולם. במדינה יש מעל 5.5 מיליון נדבקים מאומתים.

משרד הבריאות בדרום אפריקה עדכן כי במדינה מעל 600 אלף נדבקים, זאת לאחר שדווח על 3,398 נדבקים חדשים ביום. מספר המתים הוא גבוה מ-12 אלף.

מדינת ביהר, הודו, צילום: איי אף פי מדינת ביהר, הודו | צילום: איי אף פי מדינת ביהר, הודו, צילום: איי אף פי

09:55 - מודרנה גייסה 40% מהמשתתפים בניסוי בחיסון לקורונה

יצרנית התרופות מודרנה (Moderna) הודיעה כי עד כה גייסה 13,194 משתתפים מתוך 30 אלף מתנדבים (כ-40%) הדרושים לניסוי המתקדם בארה"ב לחיסון נגד קורונה. בציוץ שפרסמה החברה ביום שישי, היא דיווחה כי 18% מהמשתתפים שחתמו הם שחורים, היספאנים, אמריקאים ילידים או ילידי אלאסקה, שנחשבים לקבוצות האתניות שנפגעו בארה"ב בצורה הקשה ביותר מהקורונה. לפי הנתונים, שחורים והיספאנים נדבקים בקורונה בשיעור הגבוה פי שניים מאשר לבנים, כשקצב ההידבות של הילידים גבוה אף יותר. באופן כללי, מדובר בקבוצות שלא זוכות לייצוג מספיק בניסויים קליניים.

מודרנה, שמעולם לא ייצרה חיסון שנמכר, החלה ביולי בניסויים בחיסון, הנקרא בשלב זה mRNA-1273, ומצפה לסיים את גיוס המתנדבים בספטמבר. זהו אחד הניסויים המתקדמים ביותר בחיסון, והוא זוכה גם לתמיכת ממשל טראמפ. בשבוע שעבר החברה חתמה על הסכם הפצה עם הממשל האמיקאי במסגרתו יספקו 100 מיליון מנות של החיסון עבור 1.5 מיליארד דולר. עוד קודם לכן קיבלה החברה מיליארד דולר מהממשל.

במקביל למודרנה, גם פייזר מגייסת 30 אלף מתנדבים לניסוי בחיסון שהיא מפתחת יחד עם שותפתה הגרמנית ביונטק. לפי החברות, הן הצליחו לגייס עד כה 11 אלף לניסוי, 19% מהם שחורים או היספאנים.

נסיינית בניסוי של מודרנה, צילום: איי פי נסיינית בניסוי של מודרנה | צילום: איי פי נסיינית בניסוי של מודרנה, צילום: איי פי

09:15 - ברזיל: כ-30 אלף נדבקו ביממה האחרונה בקורונה, יותר מ-1,000 מתו

ברזיל דיווחה על יותר מ-30 אלף מקרי קורונה מאומתים שהתגלו ביממה האחרונה ועל יותר מאלף מתים. מאז החלה המגפה התגלו בברזיל 3,532,330 מקרי קורונה מאומתים, ו-113,358 מתו מהנגיף. זוהי ההתפרצות החמורה ביותר של המגפה אחרי ארצות הברית.

סאו פאולו, צילום: רויטרס סאו פאולו | צילום: רויטרס סאו פאולו, צילום: רויטרס

09:00 - מקסיקו: 5,928 בני אדם נדבקו בקורונה ביממה האחרונה, 504 מתו

 

הרשויות במקסיקו מסרו כי 5,928 בני אדם התגלו כחולי קורונה ביממה האחרונה ו-504 מתו. כמעט 550 אלף נדבקו בקורונה במדינה עד כה ויותר מ-59 אלף מתו מהנגיף. הממשלה במקסיקו הודיעה כי מספר הנדבקים האמיתי הוא ככל הנראה גבוה הרבה יותר מזה שידוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות