אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קוריאה סוגרת מועדוני לילה וכנסיות ואוסרת על התקהלויות - בכל המדינה צילום: רויטרס

קוריאה סוגרת מועדוני לילה וכנסיות ואוסרת על התקהלויות - בכל המדינה

במדינה אובחנו ביממה האחרונה 322 נדבקים חדשים - יום תשיעי ברציפות עם יותר מ-100 נדבקים חדשים; ההגבלות החדשות כוללות גם קיום אירועי ספורט בלי קהל

22.08.2020, 13:09 | שירות כלכליסט
הממשלה בדרום קוריאה הודיעה על הטלת מגבלות חדשות, בהן איסור על התקהלויות גדולות, סגירת מועדוני לילה וכנסיות וקיום אירועי ספורט בלי קהל, זאת כחלק מהמאמץ לבלימת התפשטות הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

שר הבריאות פאק ניונג-הו חשף את הצעדים החדשים זמן קצר לאחר שהמרכז לבקרה ופיקוח על מחלות במדינה (KCDCP) דיווח על 322 נדבקים חדשים - יום תשיעי ברציפות עם יותר מ-100 נדבקים חדשים. בסך הכל יש במדינה 17,002 נדבקים מאומתים ו-309 מתים מקורונה.

מרבית הנדבקים החדשים מגיעים מאזור סיאול רבתי, שעומדת במרכז ההתפרצות בשבועות האחרונים, אך דווח על נדבקים גם בכל עיר גדולה, כך שגובר החשש שהמגיפה יוצאת משליטה.

מוקדם יותר השבוע הטילה הממשלה מגבלות חדשות בסיאול, לאחר שנמנעה ממהלכים מסוג זה בחודשים האחרונים בשל החשש לפגיעה כלכלית. ההגבלות הללו כללו סגירת כנסיות, מועדוני קריוקי, בתי קפה של גיימינג ומסעדות המגישות בופה."אנחנו נמצאים כעת בסיטואציה מאד מסוכנת שיכולה להפוך להתפשטות כלל ארצית של קורונה", אמר פאק.

חיטוי באזור איטאון בסיאול, צילום: אי פי איי חיטוי באזור איטאון בסיאול | צילום: אי פי איי חיטוי באזור איטאון בסיאול, צילום: אי פי איי

ההגבלות האמורות יחולו החל ממחר על כל המדינה, אך פאק ציין כי הרשויות המקומיות יורשו להפעיל שיקול דעת וגמישות מסוימת, כמו המלצה בלבד על סגירת עסקים במקרה של ירידה בתחלואה.

עם זאת, ג'יאונג און-קיונג, שעומדת בראש המכז לבקרת מחלות, קראה להטלת הגבלות מחמירות יותר אם לא יירשם שיפור לאחר סוף השבוע. ההגבלות עליהן היא מדברת כוללות איסור התקהלות של מעל 10 אנשים, סגירת בתי ספר, עצירת אירועי ספורט ועבודה מהבית. ממשרד הביאות נמסר כי יעקבו אחר השפעות ההגבלות לפני שיחליטו אם להחמיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות