אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורביט תספק ללוקהיד מרטין מערכות ניהול קשר לאף-16 בהיקף של 46 מיליון דולר צילום: שי פינקלמן

אורביט תספק ללוקהיד מרטין מערכות ניהול קשר לאף-16 בהיקף של 46 מיליון דולר

המערכת של החברה מאפשרת שמע תלת-ממדי ומפחיתה רעשים. לוקהיד קיבלה באחרונה הזמנה ל-90 מטוסי אף-16 תמורת 62 מיליארד דולר, שמבטיחים את ייצורו עד 2026 - כ-50 שנה לאחר שהחל

23.08.2020, 11:12 | אודי עציון

 אורביט הישראלית תספק ללוקהיד מרטין, יצרנית מטוס האף-16, מערכות ניהול קשר ושמע תלת-ממדי לפי הסכם מסגרת בהיקף של 46 מיליון דולר. החברה הודיעה כי ההסכם כולל פיתוח, ייצור ותמיכה במערכות.

קראו עוד בכלכליסט

אורביט, שבשליטת קבוצת פימי, מתמחה בתקשורת לוויינים, מערכות עקיבה ופתרונות נוהל לקשר ושמע במערכות מוטסות.

ההודעה של אורביט מגיעה שבוע לאחר שלוקהיד דיווחה על חוזה בהיקף של 62 מיליארד דולר לאספקת 90 מטוסי אף-16. בצעד נדיר לא דיווחה החברה על זהות הלקוחות, ככל הנראה בגלל הרגישות הסינית למכירת מטוסי קרב לטייוואן, שלפי הדיווחים תרכוש 66 מטוסים, לצד סלובקיה שתרכוש 13 מטוסים, ובולגריה שתרכוש 8 מטוסים.

ישי דוידי, מנהל קרן פימי, בעלת השליטה באורביט, צילום: יונתן בלום ישי דוידי, מנהל קרן פימי, בעלת השליטה באורביט | צילום: יונתן בלום ישי דוידי, מנהל קרן פימי, בעלת השליטה באורביט, צילום: יונתן בלום

ההסכם עשוי לגדול אם לוקהיד תזכה בתחרות לספק להודו את מטוס הקרב הבא שלה, שבו היא מתמודדת עם האף-21, גרסה מיוחדת להודו של האף-16, שתורכב במדינה אם תיבחר. האף-21 מתמודד מול הטייפון האירופי, הראפאל הצרפתי והמיג 35 הרוסי. במקרה כזה ייוצרו גם המערכות של אורביט בהודו, בידי ELCOM ו-RADANT CPC.

מערכת ניהול השמע של אורביט כוללת שמע תלת-ממדי, המסייע בהמחשת מיקומי איומים לטייס, מערכת הפחתת רעשים אדפטיבית ומערכת תפעול קולי. מערכות של אורביט מותקנות במטוסי קרב, אימון וגם במגוון מטוסים אזרחיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות