אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוזרת לשגרה? דובאי מחדשת את פעילות ענף הכנסים והתערוכות צילום: שאטרסטוק

מפרץ תיכון חדש

חוזרת לשגרה? דובאי מחדשת את פעילות ענף הכנסים והתערוכות

האמירות צפויה לחדש החל מ-15 בספטמבר את הפעילות בענף התערוכות והכנסים בבתי מלון ובאולמות האירועים, זאת תוך הקפדה על קיום הנחיות הבריאות לריחוק חברתי ועטיית מסכה. הביקוש למזון מוקפא עלה, בין השאר בשל מדיניות הממשלה להגביר את היצע מוצרי המזון בשוק המקומי ומשרד החוץ באבו דאבי מדגיש את תחומי השת"פ עם ישראל. מדור חדש של כלכליסט בשיתוף עם חברת קונקורד יציג מדי יום חדשות כלכלה והזדמנויות עסקיות באיחוד האמירויות

23.08.2020, 15:04 | דורון פסקין

משרד החוץ באבו דאבי מדגיש את תחומי השת"פ עם ישראל

המחלקה לשיתוף פעולה ביטחוני בינלאומי במשרד החוץ והשיתוף הבינלאומי של איחוד האמירויות, הכחישה דיווחים מישראל כי אבו דאבי וירושלים חתמו על מזכר שיתוף פעולה בתחום הביטחון הפנימי במסגרת הסכם הנורמלזיציה בין המדינות. בהודעת המחלקה שצוטטה בעיתונות המקומית, הודגש כי המטרה העיקרית היא כינון יחסים כלכליים ומדעיים בתחום הטכנולוגיה, הבינה המלאכותית, הבריאות והחינוך.

משרד החוץ באמירויות האיץ בתקשורת המקומית לדייק בדיווחים ולבסס אותם על מקורות אמינים, תוך שהוא מציין כי ההסכם בין ישראל לבין האמירויות לא נועד ליצור שת"פ ביטחוני.

דובאי מחדשת את פעילות ענף הכנסים והתערוכות

צעד משמעותי של דובאי בדרך חזרה לשגרה של הפעילות העסקית והתיירותית בעידן נגיף קורונה. האמירות צפויה לחדש החל מ-15 בספטמבר את הפעילות בענף התערוכות והכנסים בבתי מלון ובאולמות אירועים. הרשויות הדגישו כי החזרה לפעילות היא תוך הקפדה על קיום ההוראות וההנחיות שפורסמו באשר לשמירה על היגיינה, ריחוק פיזי, עטיית מסכות וכללים אחרים במסגרת המאבק בנגיף.

בחוזר שהפיצו הרשויות בדובאי לבעלי בתי המלון, אתרי אירועים, מארגני אירועים וכינוסים והמגזר הקמעונאי בדובאי, נכתב כי הם יכולים לחזור לפעילות בהתאם לכללים מאמצע החודש הבא.
מרכז כנסים באבו דאבי, צילום: שאטרסטוק מרכז כנסים באבו דאבי | צילום: שאטרסטוק מרכז כנסים באבו דאבי, צילום: שאטרסטוק

יצוין שתעשיית התערוכות והכנסים בדובאי התרחבה בשנים האחרונות, התפתח ענף כלכלי משמעותי המגלגל מיליארדי דולר בשנה שהפך כלי למשיכת תיירים ואנשי עסקים. בשנת 2018 מספר המבקרים במרכז הסחר של דובאי, האתר המרכזי לתערוכות באמירות,  עמד על למעלה מ-3 מיליון.

צפי לגידול בביקוש למזון מוקפא באמירויות

עלי חמד, מנהל התפעול המסחרי בחברת "פדרל פודס" (Federal Foods) מהאמירויות שהיא חברה בת של BRF אינטרנשיונל מסר לתקשורת המקומית ששווי פעילות החברה במדינה מוערך בכ-270 מיליון דולר. "פדרל פודס" מייצרת מוצרי מזון קפוא תחת המותג "סאדיה" SADIA. כושר הייצור במפעל החברה באבו דאבי מגיע לכ -72 אלף טון בשנה, כשעיקר הייצור מופנה לשוק המקומי. כמו כן, החברה מייצאת את מוצריה ל -15 מדינות באזור, כולל מדינות המפרץ, הלבנט, דרום מזרח אסיה וצפון מערב אפריקה.

מפעל פדרל פודס , צילום: Federal Foods מפעל פדרל פודס | צילום: Federal Foods מפעל פדרל פודס , צילום: Federal Foods

מנהל התפעול מסר שהמפעל מייצר מגוון של למעלה מ-70 מוצרים שונים כולל מוצרי בשר כמו נגיסי עוף, המבורגרים ונקניקיות. לדברי חמד, המותג סאדיה שולט בנתח שוק של עד 40% משוק המזון הקפוא באמירויות. הוא הכחיש דיווחים שהחברה נפגעה כביכול ממשבר קורונה אלא להיפך הסביר שהביקוש למוצריה עלה, בין השאר בשל מדיניות הממשלה ששאפה להגביר את היצע מוצרי המזון בשוק המקומי. הוא העריך כי הביקוש למוצרי מזון קפוא יגבר בתקופה הקרובה בין השאר בשל הקלות היחסית לאחסונם.

שבוע מוצלח לבורסה של דובאי

המסחר בשבוע שעבר בבורסה של דובאי הסתיים בעלייה נאה, וזאת בעיקר כתוצאה מהזינוק בשווי מניית בנק האמירויות דובאי הלאומי Emirates NBD ב -13.16%. המדד של הבורסה עלה בשבוע שעבר ב -5.69%, או 120.27 נקודות, והגיע ל -2,235.58 נקודות, לעומת 2,115.31 נקודות בסוף השבוע שלפני כן.

שווי השוק עלה במסחר של השבוע שעבר ב -2.34 מיליארד דולר לכ -85 מיליארד דולר, לעומת 82.6 מיליארד דולר, בסוף השבוע הקודם. המגזר הבנקאי עלה ב -7.98%, מגזר ההשקעות והשירותים הפיננסיים ב- 5.62%, הנדל"ן ב -4.32%, מוצרי הצריכה ב -0.76% והשירותים ב -0.44%. בנוסף לבנק הלאומי, השיגה מניית חברת הענק אעמאר EMAAR עליה שבועית של 6.75% בעוד הבנק האיסלאמי של דובאי רשם עליה של 6.75%.

ממשלת האמירויות: קנסות כבדים למפירי הנחיות קורונה

עם החזרה ההדרגתית לשגרה, פרסמה במהלך סוף השבוע ממשלת איחוד האמירויות תזכורת לכל מי שנמצא במדינה כי יש להקפיד בצורה מוחלטת על הנחיות הבריאות. הממשלה הזהירה כי מי שיפר את התקנות שנועדו למנוע את התפשטות נגיף קורונה יהיה צפוי לקנסות כבדים.

משטרת דובאי, צילום:  emaratyah.ae משטרת דובאי | צילום: emaratyah.ae משטרת דובאי, צילום:  emaratyah.ae

מאז חודש במרץ, פרסמה ממשלת האיחוד שורה של קנסות, שהבולט בהם בשווי של 50,000 דירהם (כ-13,700 דולר) בגין הפרת החלטת האשפוז למי שנדבק בנגיף. כמו כן מוטל קנס דומה למפירי הבידוד הביתי. קנס של 137 דולר מוטל על מי שמפר את ההנחיה בדבר סגירת הפארקים הציבוריים, החופים, מרכזי אימוני הספורט ובריכות השחייה במלונות.

כל מי שמארגן חגיגות פרטיות או ציבוריות, בניגוד להנחיות, ישלם קנס של 2,700 דולר. בנוסף, כל משתתף באירוע שכזה הפועל ללא הקפדה על ההנחיות ישלם קנס של 1,370 דולר.

 

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת קונקורד בעריכת דורון פסקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות