אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמולי: "האוצר מתכוון לקצץ בסבסוד למעונות היום" צילום: אבי מועלם

שמולי: "האוצר מתכוון לקצץ בסבסוד למעונות היום"

לדברי שר העבודה והרווחה בוועדה לזכויות הילד בכנסת, פתיחת שנת הלימודים במעונות היום "תלויה על בלימה" בגלל הוויכוח על שיפוי לארגוני המעונות המפוקחים. "הגישה הקלאסית של האוצר היא כולם רמאים עד שיוכח אחרת", אמר שמולי

24.08.2020, 11:44 | שחר אילן

שר העבודה והרווחה איציק שמולי מגלה שהאוצר מתכוון לקצץ בסבסוד למעונות היום המפוקחים.

קראו עוד בכלכליסט

שמולי אמר את הדברים בישיבת הוועדה לזכויות הילד בכנסת, בראשות ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת) בנושא פתיחת שנת הלימודים במעונות היום. תקציב הסבסוד עומד על 1.2 מיליארד שקל לשנה. משמעות הקיצוץ הוא הקטנת ההנחות למעוטי יכולת והגדלת שכר הלימוד במעונות.

איציק שמולי, שר העבודה והרווחה, צילום: אבי מועלם איציק שמולי, שר העבודה והרווחה | צילום: אבי מועלם איציק שמולי, שר העבודה והרווחה, צילום: אבי מועלם

לדברי השר, בשנים הקודמות הוחרג הסבסוד למוענות היום הוחרג מקיצוצים רוחביים, אבל האוצר מתנגד להחרגה במסגרת הקיצוץ הרוחבי הבא המתוכנן בקרוב. לדברי שמולי, דווקא בתקופה שמנסים להוציא מובטלים אנשים לעבודה יש כוונה לפגוע בסבסוד של המסגרות החיוניות לכך. "אנחנו רחוקים מהסכמות", אמר.

מעון יום, צילום: יריב כץ מעון יום | צילום: יריב כץ מעון יום, צילום: יריב כץ

שמולי סקר גם את הוויכוח בין האוצר לארגוני מעונות היום המפוקחים על שיפוי בימי קורונה. הארגונים מאיימים לא לפתוח את שנת הלימודים אם לא יקבלו שיפוי על נזקי השנה הבאה והבטחות לשיפוי בשנה הקרובה. לדבריו, הגישה הקלאסית של האוצר היא "כולם רמאים עד שיוכח אחרת". שמולי אמר שמעונות היום עובדים על שולי רווח של ילדים בודדים ובתקופת הקורנה היכולת של המעונות לקיים את עצמם מוטלת בספק. לדבריו, "הדרישה של ארגוני המעונות מוצדקת. שנת הלימודים במעונות תלויה על בלימה".

ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) אמרה שהכוונה לקצץ בסבסוד היא שיא השיאים. "הילדים לא יכולים להיות בקיצוץ הרוחבי", אמרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות