אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יריב לוין מוציא את הכנסת לפגרה של 10 ימים - מיום חמישי הקרוב צילום מסך: ערוץ הכנסת

בלעדי לכלכליסט

יריב לוין מוציא את הכנסת לפגרה של 10 ימים - מיום חמישי הקרוב

היו"ר שלח מכתב לעובדים ובו ציין כי היות והשנה, בניגוד למקובל, הכנסת לא יצאה לפגרה מתשעה באב ועד אחרי החגים, הוא החליט להשבית את הפעילות בין 27 באוגוסט ל-6 בספטמבר לביצוע עבודות תחזוקה, המחייבת הדממה של הבניין

24.08.2020, 12:33 | צבי זרחיה

הכנסת תצא לפגרה של 10 ימים שתחל ביום חמישי הקרוב ותסתיים ביום ראשון ה-6 בספטמבר. 

יו"ר הכנסת יריב לוין, שיגר היום (ב') מכתב אל חברי הכנסת שבו כתב כי "לאורך כל שנות עבודתה של הכנסת היה נהוג לצאת לפגרה שראשיתה סמוך לתשעה באב, וסיומה לאחר החגים. במסגרת נוהג זה אף נקבע בהסכם קיבוצי עם ועד העובדים כי הכנסת תצא להדממה ולחופשה מרוכזת למשך שבועיים בסוף אוגוסט.

יריב לוין, יו"ר הכנסת, צילום מסך: ערוץ הכנסת יריב לוין, יו"ר הכנסת | צילום מסך: ערוץ הכנסת יריב לוין, יו"ר הכנסת, צילום מסך: ערוץ הכנסת

"נוכח העובדה שבמשך למעלה משנה כמעט שהכנסת לא פעלה, בשל 3 מערכות בחירות רצופות, נוכח משבר הקורונה והצורך להעביר חקיקה דחופה בהיקף ניכר, ונוכח אי הוודאות, ביחס למועד אישור התקציב המדינה, מצאתי לנכון, שלא לפנות לוועדת הכנסת כדי לאשר את מועדי פגרת הכנסת כפי שהיה בעבר, כל זאת בתיאום עם ועד העובדים, אשר אני מבקש להביע את הערכתי, להבנה שגילו חבריו, למצב המיוחד שבו אנו נמצאים.

"משכך, ומאחר שיש לבצע בכנסת עבודות תחזוקה, המחייבת הדממה של הבניין, כפי שנעשה בכל שנה, החלטתי לקבוע הדממה לפרק הזמן המינימלי הדרוש. בימים אלה משכן הכנסת יהיה סגור, ולא יתקיימו ישיבות, פגרת הקיץ תצומצם לפיכך אך ורק לתקופת החגים. המועד המדויק יקבע בהמשך בהתאם לצפי החקיקה של התקציב וחקיקת הקורונה", כתב היו"ר לוין.

פגרת הקיץ של הכנסת אמורה היתה להימשך מתחילת אוגוסט 2020 עד אמצע אוקטובר 2020. בשל הקורונה והבחירות הפגרה קוצרה בקיץ ותהיה פגרת חגים של 3-4 שבועות. עם זאת, הכנסת לא פעלה בתקופה סדירה ורציפה מדצמבר 2018 עד מאי 2020. בתקופה זו נמצאה הכנסת בשלוש פגרות בחירות, שביניהן התכנסה באופן חלקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות