אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות הקורונה: הסכם קיבוצי חדש לעובדי HOT מובייל הכולל תוספת שכר שנתית של 3% צילום: שאטרסטוק

למרות הקורונה: הסכם קיבוצי חדש לעובדי HOT מובייל הכולל תוספת שכר שנתית של 3%

250 עובדי החברה המאוגדים בהסתדרות יהנו מהסכם שלא משקף את הפגיעה בחברה עקב משבר הקורונה: ההנהלה תזרים לקופת הוועד 800 אלף שקל, תקציב הרווחה יגדל ויכלול ביטוח בריאות גם לילדים ואין סעיף התייעלות

24.08.2020, 13:55 | אביאור אבו
ההסתדרות, ועד עובדי HOT מובייל וההנהלה חתמו הבוקר (ב') על הסכם קיבוצי חדש שיחול על כ-250 עובדי החברה. זהו ההסכם הקיבוצי השני שנחתם בחברה, שעובדיה התאגדו בהסתדרות ב-2014. ההסכם יהיה בתוקף עד לסוף שנת 2022 ומחדש את ההסכמות שהושגו בהסכם הקיבוצי הראשון שנחתם ב-2016 והסתיים באוקטובר 2019. פרטי ההסכם לא משקפים פגיעה עקב משבר הקורונה, ונראה כי העובדים יזכו ללא מעט הטבות.

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם לא כולל סעיף התייעלות מובנה, בשונה מההסכם הקודם שכלל 50 עובדים. כחלק מההסכם ייהנו עובדי החברה עם ותק של שנה וחצי לפחות, מתוספת שכר שנתית בגובה 3% בכל שנה. בנוסף, החברה תעביר לקופת הוועד "מענק מיוחד" של 810 אלף שקל עבור 3 שנות ההסכם. ההסכם כולל גם "תוספת מיוחדת" של עד 500 אלף שקל שמותנית בשיעור הגידול השנתי בהכנסות החברה מדמי מנוי.

הוט מובייל הוט מובייל הוט מובייל

החברה תקצה תקציב רווחה תלת-שנתי בסכום של 983 אלף שקל, ומכסת ימי ההבראה של העובדים תגדל בשני ימים. כמו כן, ההסכם כולל הטבות נוספות כגון הגדלת השתתפות החברה בהוצאות על ארוחות, תוספת ביגוד וביטוח בריאות על חשבון המעסיק גם לילדי העובדים.

את המו"מ ליוו מטעם ההסתדרות מזכירת האיגוד המקצועי הדר סילוקי ועו"ד ענת גוטמן מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי. מטעם HOT מובייל המו"מ לווה על ידי מנהל משאבי אנוש ניסו אדטו ועו"ד רן גפטר ממשרד עו"ד רובין-שמואלביץ.

מנכ"ל הוט מובייל אילן ברוק, צילום: יח"צ מנכ"ל הוט מובייל אילן ברוק | צילום: יח"צ מנכ"ל הוט מובייל אילן ברוק, צילום: יח"צ

אילן ברוק, מנכ"ל HOT מובייל התייחס להסכם החדש: "המשאב האנושי הוא המפתח לשגשוג שלנו ולאורך כל תקופת הקורונה דאגנו לשמור על עובדינו – לא הוצאנו אף עובד לחל"ת, לא פגענו בהיקף עבודת העובדים ובשכרם".

יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי הוסיף: "יש לנו מערכת יחסי עבודה טובה עם HOT מובייל ורואים את זה בהסכם המצוין שחתמנו לטובת העובדים. בתקופה כזו של חוסר בטחון כלכלי חשוב לשדר חוסן והוגנות גם בהסכם הקיבוצי".

יו"ר ועד עובדי HOT מובייל, אלי כהן סיכם: "אני שמח שהגענו להסכם טוב לעובדים ולחברת HOT מובייל למרות התקופה והמכשולים שעמדו בדרכנו. עבדנו בשיתוף פעולה עם ההנהלה, אך היינו נחושים להשיג את היעדים שהצבנו לעצמנו בתחילת המו"מ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות