אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התייקרות העץ מאיימת לעצור את ההתאוששות בשוק הדיור האמריקאי צילום: pixabuy

התייקרות העץ מאיימת לעצור את ההתאוששות בשוק הדיור האמריקאי

רוכשים פוטנציאליים מציפים בחודשים האחרונים בתים לדוגמה ברחבי ארה"ב, וכתוצאה, מדד ביטחון הבנאים זינק לשיא של שני עשורים. עם זאת, העלייה התלולה במחירי העץ לבנייה עלולה להרוס את המומנטום כבר בסתיו הקרוב

25.08.2020, 08:13 | שירות כלכליסט
רוכשים פוטנציאליים מציפים בחודשים האחרונים בתים לדוגמה ברחבי ארה"ב, וכתוצאה, מדד ביטחון הבנאים זינק לשיא של שני עשורים. עם זאת, העלייה התלולה במחירי העץ לבנייה עלולה להרוס את המומנטום כבר בסתיו הקרוב. על כך דיווחה בשבוע שעבר רשת CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

ביטחון הבנאים בשוק הבתים החד־משפחתיים החדשים זינק ב־6 נקודות ל־78 נקודות באוגוסט במדד איגוד הבנאים הלאומי (NAHB) המשולב עם מדד שוק הדיור של וולס פארגו, כאשר דירוג של מעל 50 נקודות נחשב לסנטימנט חיובי.

בתי מגורים בארה"ב, צילום: pixabuy בתי מגורים בארה"ב | צילום: pixabuy בתי מגורים בארה"ב, צילום: pixabuy

המדד נמצא כעת ברמה הגבוהה ביותר ב־35 שנותיו, שנרשמה בפעם הקודמת בדצמבר 1998. סנטימנט הבנאים צנח ל־30 נקודות באפריל האחרון, אז נסגרה הכלכלה לפעילות בגלל הקורונה, אך הוא התאושש במהירות, שכן רוכשי בתים החלו לנהור לשווקים הפרבריים והכפריים.

"הביקושים לבתים חד־משפחתיים חדשים ממשיכים להיות חזקים, בזכות ריביות נמוכות והתמקדות בחשיבות הדיור", כך לפי יו"ר NAHB, צ'אק פואקי. "עם זאת, התאוששות בצורת V בשוק הדיור הביאה לעלייה מסחררת במחירי העץ לבנייה, שזינקו ביותר מפי שניים מאז אמצע אפריל", הוסיף. "זינוק כזה במחירים עלול לפגוע במומנטום בשוק הדיור בסתיו הקרוב, למרות הריביות שנמצאות בשפל היסטורי".

קדחת בנייה אמריקאית קדחת בנייה אמריקאית קדחת בנייה אמריקאית

אנליסטים מציינים כי הבנאים מרוויחים מהמחסור החמור בבתים קיימים. עוד לפני שהכתה המגפה היה קושי לעמוד בביקושים, וכעת בעלי בתים אינם ששים להעמיד את הנכסים למכירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות