אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיקטוק לוקחת את טראמפ לביהמ"ש: "אין לנו ברירה - אנו מגנים על זכויות הקהילה שלנו" צילום: רויטרס

טיקטוק לוקחת את טראמפ לביהמ"ש: "אין לנו ברירה - אנו מגנים על זכויות הקהילה שלנו"

בהודעה שפרסמה החברה נטען, כי הצו הנשיאותי של טראמפ שאוסר הפצה של אפליקציות סיניות, התעלם ממאמצי החברה להוכיח שהיא לא משתפת מידע עם ממשלת סין ושהיא אינה מהווה איום על הביטחון הלאומי של ארה"ב. "אנו לא מגישים את התביעה בקלות דעת", נמסר בהודעה

24.08.2020, 19:06 | שירות כלכליסט

אפליקציית טיקטוק של בייטדאנס האמריקאית הגישה תביעה נגד הממשל האמריקאי, וספציפית נגד הצו הנשיאותי של טראמפ נגד הפעילות של האפליקציה בארה"ב.

בצו שעליו חתם הנשיא ב-6 באוגוסט נאמר כי ההפצה בארה"ב של האפליקציות הסיניות הנכללות בו (טיקטוק וכן וויצ'אט של טנסנט) "מאיימת על הביטחון הלאומי של המדינה, על מדיניות החוץ ועל הכלכלה שלה". הצו קבע שתוך 45 יום תיאסר כל פעילות של האפליקציות בארה"ב – כלומר ב-20 בספטמבר.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעת בלוג שפרסמה היום טענה טיקטוק שהחלטת הנשיא התעלמה ממאמצי החברה להוכיח שהיא לא משתפת מידע עם ממשלת סין ושהיא אינה מהווה איום על הביטחון הלאומי של ארה"ב. בכך פגעה ההחלטה בזכות להליך הוגן מול הרשויות.

טיקטוק. מאיימת על הביטחון הלאומי של ארה"ב?, צילום: גטי טיקטוק. מאיימת על הביטחון הלאומי של ארה"ב? | צילום: גטי טיקטוק. מאיימת על הביטחון הלאומי של ארה"ב?, צילום: גטי

"אנו לא מגישים את התביעה הזו בקלות דעת. אנו חשים שאין לנו ברירה אלא לנקוט בפעולה על מנת להגן על הזכויות שלנו, על הזכויות של הקהילה שלנו ושל העובדים שלנו", נאמר בבלוג.

"מול איום החרם שמטיל הצו על הפעילות בארה"ב – מחיקת 10,00 משרות אמריקאיות, ופגיעה ללא תקנה במיליוני האמריקאים המגיעים לאפליקציה הזו עבור בידור, קשרים ויצירת הכנסה, החיוניים במיוחדת בתקופת המגיפה – פשוט אין לנו ברירה".

חברת בייטדאנס (ByteDance), הבעלים של האפליקציה, טוענת כי המתקפה של הבית הלבן על טיקטוק היא שלב הסלמה נוסף בעימות הסחר של ארה"ב מול סין, שחוסמת או מטילה רגולציה כבדה על חברות אינטרנט אמריקאיות הפועלות בשטחה.

לעצם העניין טוענת בייטדאנס כי היא סיפקה לממשל "כרכים של מסמכים" בשם טיקטוק המסבירים את פרקטיקות האבטחה של האפליקציה, ושמוכיחים שמדובר בחברה פרטית שלא משתפת כל מידע עם הממשל הסיני.

"הצו מעוניין להחרים את טיקטוק בשל האפשרות הספקולטיבית שהשלטון הסיני יכול לבצע בה מניפולציות. אך כפי שהממשל האמריקאי יודע היטב, התובעת נקטה באמצעים מיוחדים במינם על מנת להגן על פרטיות ובטיחות המידע של המשתמש האמריקאי בטיקטוק. של המשתמש האמריקאי בטיקטוק. במסגרת זו אוכסן כל המידע האמור מחוץ לסין (בארה"ב ובסינגפור), הוקמו "מחסומי תוכנה" המבטיחים שטיקטוק אכן מאחסנת את המידע של המשתמש האמריקאי בנפרד מהמידע של משתמשי מוצרים אחרים של בייטדאנס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות