אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שערוכים שליליים הפילו ב-98% את הרווח הנקי של אלוני חץ צילום: עמית שעל

שערוכים שליליים הפילו ב-98% את הרווח הנקי של אלוני חץ

החברה שמחזיקה בחברות נדל"ן מניב ואנרגיה מתחדשת סיכמה את הרבעון השני של 2019 עם רווח נקי של 3.7 מיליון שקל לעומת 169 מיליון שקל ברבעון המקביל; המנכ"ל נתן חץ: "המשבר הנוכחי יצר אי ודאות, למעט 'אווירת קורונה' אנחנו עדיין לא חשים בשינוי מהותי"

25.08.2020, 09:53 | חזי שטרנליכט

חברת האחזקות אלוני חץ פירסמה הבוקר (ג') דוחות שהראו ירידה של 25% ברווח התזרימי התפעולי (FFO) ל-117.7 מיליון שקל ברבעון השני של 2020. בשורה התחתונה הציגה החברה, שמחזיקה בחברות שמשקיעות בעיקר במשרדים ובאנרגיה מתחדשת, צלילה של 97.8% ברווח הנקי בעקבות התאמות שליליות בשווי הנכסים בהיקף 103 מיליון שקל. הרווח הנקי עמד על 3.7 מיליון שקל ברבעון השני לעומת 169 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2019. 

קראו עוד בכלכליסט

לאלוני חץ ארבע פעילויות נדל"ן עיקריות שבהן היא מושקעת: חברת המשרדים אמות הפעילה בישראל, חברת CARR שפעילה בתחום המשרדים בבוסטון ובאזורים נוספים בארה"ב, חברת הנדל"ן המניב PSP בשוויץ ופעילות ישירה בבוסטון. החברה גם מחזיקה ב-96% מקרן פרטית למשרדים בלונדון בשם ברוקטון אוורלסט. למרות הירידה ברווחיות של הקבוצה ברבעון השני, ההכנסות מדמי השכירות וניהול הנדל"ן להשקעה (נטו) שמרו על יציבות והסתכמו בתום הרבעון השני ב-204.3 מיליון שקל מול 205.8 מיליון שקל ברבעון השני של 2019.

נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ ובעל המניות הגדול בחברה, צילום: עמית שעל נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ ובעל המניות הגדול בחברה | צילום: עמית שעל נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ ובעל המניות הגדול בחברה, צילום: עמית שעל

אלוני חץ ביצעה מכירה מסיבית של מניות שהחזיקה בחברת הנדל"ן המניב השוויצרית PSP. במהלך המחצית הראשונה של השנה מכרה 1.9 מיליון מניות של PSP בתמורה ל-237.5 מיליון פרנק שוויצרי, ששווים 858 מיליון שקל. המהלך יצר לאלוני חץ רווח לאחר מס של 116 מיליון שקל.

החברה מעריכה שב-2020 תהנה מדיבידנד של 434 מיליון שקל מאחזקותיה בנדל"ן המניב. במרץ קבע דירקטוריון אלוני חץ כי השנה יכחולק דיבידנד מינימלי של 116 אגורות למניה. לאחר הרבעון השני הוחלט על חלוקה לפי תוכנית זו של 29 אגורות למניה, שתסתכם בכ-50 מיליון שקל שישולמו לבעלי המניות בספטמבר.

מבין הנקודות החיוביות שעלו מתוצאות אלוני חץ, נמצאת המדיניות העקבית בחמש השנים האחרונות להקטנה של רמת המינוף של הקבוצה. הרמה ירדה מ-38.1% חוב לנכסים בסוף 2015 עד ל-26.4% בתום הרבעון השני של 2020 ו-23.1% סמוך למועד פרסום הדו"ח הכספי כעת. רוב נכסי הקבוצה אינם משועבדים.

נתן חץ, בעל המניות העיקרי (14.52%) ומנכ"ל אלוני חץ ציין עם פרסום הדו"חות כי "המשבר הנוכחי שאנו מתנהלים בצילו יצר, מטבע הדברים, אי ודאות והאטה כלכלית שגלשה למיתון עולמי. לאורך כל התקופה, חברות הקבוצה בישראל, בארה"ב ובבריטניה עסוקות בניהול אחראי של המשבר הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית, לרבות קשר הדוק עם השוכרים. נכון להיום, למעט 'אווירת קורונה', אנחנו עדיין לא חשים בשינוי מהותי בתחום המשרדים בשווקים בהם אנו פועלים".

לדברי חץ, "שיעורי התפוסה נותרו גבוהים, הגבייה מתנהלת כסדרה וחידושי חוזים מתבצעים בתנאים דומים לטרום המשבר. להערכתנו, האיתנות הפיננסית החזקה של קבוצת אלוני חץ על כל חברותיה, מח"מ חוזי השכירות הארוך של חברות הקבוצה, האסטרטגיה להשקעה לטווח ארוך בתחומי הנדל"ן המניב ובאנרגיות מתחדשות והפיזור על פני שווקים וכלכלות מערביות מהווים יתרון ויוכיחו עצמם גם בתקופה המאתגרת בה אנו חיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות