אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משנה קו: סמסונג תאחד את מכשירי הגלקסי ותאפשר תמיכה בסטיילוס למכשירים המתקפלים צילום: רפאל קאהאן

משנה קו: סמסונג תאחד את מכשירי הגלקסי ותאפשר תמיכה בסטיילוס למכשירים המתקפלים

ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית מתכננת למתג מחדש את מכשיריה כשסדרת הדגל תכלול בתוכה את ה-S-Pen באופן קבוע. מכשיר הדגל הראשון של החברה שיכלל בשינוי זה הוא ככל הנראה הגלקסי S21

25.08.2020, 14:06 | רפאל קאהאן
סמסונג מתכננת מהלך שעשוי לשנות לגמרי את כל קו הסמארטפונים שלה. על פי דיווח של התקשורת הקוריאנית החברה מתכננת לשנות את המיתוג של מכשיריה ולפשט אותו. היא צפויה לאחד את קו מכשירי הגלקסי נוט (עם הסטיילוס) והגלקסי S (ללא הסטיילוס) ולהשיק את המכשירים כגלקסי S כאשר דגם הדגל של הסדרה יצויד בסטיילוס ה-S pen שלה. המכשיר הראשון שיזכה לטיפול הזה הוא ככל הנראה הגלקסי S21 שלדברי המקורות כבר אושר לייצור בתצורה הזו.

קראו עוד בכלכליסט

זאת אומרת שמעתה סמסונג תשיק שלושה מכשירי דגל בתצורת גלקסי S כאשר היוקרתי בסדרה (מקביל לדגם האולטרה הנוכחי, אותו בדקנו בכלכליסט) יקבל תמיכה ב-S-Pen, העט החכם של החברה. השקת המכשירים החדשים צפויה כבר בחצי הראשון של השנה הקרובה, בתאריך ההשקה המסורתי של מכשירי הגלקסי S לקראת סוף פברואר או מרץ.

ואולם לא מדובר על מוות ודאי של סדרת הנוט. בדיווח של אתר The Elec שמסקר את תעשיית האלקטרוניקה הקוריאנית, נמסר גם שהחברה עשויה לאחד בין סדרות הנוט ל-Z בעלת המסכים המתקפלים. בעוד כיום ישנם שני דגמי סמארטפונים מתקפלים - הפליפ הזול יותר והפולד הבכיר - דגם הפולד עשוי לזכות גם הוא לתמיכה בסטיילוס כבר בשנה הבאה ובדרך להפוך לסוג של נוט מתקפל. הפולד השני מסוגו צפוי להיות מושק כבר בחודשים או אפילו בשבועות הקרובים אך לא יגיע עם הסטיילוס. כמו כן ישנם דיווחים על כך שהחברה מתכננת להשיק מכשיר מתקפל נוסף בקו הפליפ שיתומחר כמכשיר ביניים - אם כי מדובר במידע ראשוני בלבד.
אחרי סדרת ה-S20, סמסונג משנה כיוון, צילום: Samsung אחרי סדרת ה-S20, סמסונג משנה כיוון | צילום: Samsung אחרי סדרת ה-S20, סמסונג משנה כיוון, צילום: Samsung

הסיבות לשינויים האלה אם יתרחשו הן הירידה במכירות קו מכשירי הגלקסי לסוגיו שלא הצליחו לעמוד ביעדים הקודמים. כך למשל סדרת הנוט נמכרת בכ-10 מיליון יחידות בכל שנה - אך מכירות המכשירים המתקפלים הרבה יותר נמוכות מכך. מכשיר הפולד נמכר על פי הדיווחים בכמיליון יחידות עד כה ובסמסונג מעוניינים להפוך אותו למעניין יותר לרכישה עבור אנשי עסקים ומובילי טכנולוגיה - הקהל המסורתי של מכשירי הנוט - בעיקר בהתחשב במחירו הגבוה.

סמסונג מסוגלת כיום לייצר בין כ-600 ל-700 אלף מסכים מתקפלים בחודש והיא זקוקה ללקוחות. עד כה רק וואווי ומוטורולה השיקו מכשירים מתקפלים כאשר הראשונה מוחרמת מעסקים על ידי הבית הלבן. כך נותרה רק מוטורולה כלקוחה פוטנציאלית ומכירות המכשירים שלה רחוקות מאוד מהיעד של סמסונג. בנוסף החברה הקוריאנית מעוניינת למנוע קניבליזציה של קו מכשירי הפרימיום שלה מה שעשוי להכריע האם היא תאחד בין מכשירי הנוט 21 לפולד 3.

הגלקסי נוט S20 אולטרה , צילום: Samsung Russia הגלקסי נוט S20 אולטרה | צילום: Samsung Russia הגלקסי נוט S20 אולטרה , צילום: Samsung Russia

כבר כיום קיים ההבדל המשמעותי בין הנוט 20 לגלקסי S20. במקור מכשירי הנוט סימלו סמארטפונים בעלי מסך גדול - אך עם הגידול הטבעי במסכי הסמארטפונים הרגילים ההבדלים בין הקווים הלכו והיטשטשו. הדוגמה הטובה ביותר היא הנוט 20 אולטרה לעומת ה-S20 אולטרה - לשני המכשירים מסך באותו הגודל, אותה המצלמה ואותו ממשק משתמש למעט התמיכה בסטיילוס. איחוד של הקווים הוא אם כך מהלך הגיוני שיסייע לסמסונג לבדל את קווי הסמארטפונים המסורתיים והמתקפלים שלה אחד מהשני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות