אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקה מוצלחת לכצמן: נורסטאר גייסה 161 מיליון שקל - 44 מיליון שקל יותר מהתוכנית המוקדמת

הנפקה מוצלחת לכצמן: נורסטאר גייסה 161 מיליון שקל - 44 מיליון שקל יותר מהתוכנית המוקדמת

סכום הגיוס הראשוני שבו נקבה החברה האם של גזית גלוב עמד על 18.3 שקלים למניה - לנוכח הביקושים הגבוהים בוצע הגיוס בפועל במחיר של 21.9 שקלים למניה. כצמן רכש מניות בסכום כולל של 25.9 מיליון שקל ולפיכך צפוי דילול באחזקתו בנורסטאר

25.08.2020, 18:00 | חזי שטרנליכט

הבעת אמון של שוק ההון בחברת נורסטאר של חיים כצמן, בעלת השליטה בקבוצת גזית גלוב. החברה שיצאה לגיוס הון עם תוכנית מוקדמת למכירת מניות ב-117 מיליון שקל זכתה לביקושים גבוהים בהנפקה, שהעלו את המחיר הנקוב הראשוני והגדילו את סכום הגיוס

קראו עוד בכלכליסט

לנוכח הביקושים האמורים, נורסטאר שהציעה מניות במחיר של 18.3 שקלים ביצעה את הגיוס בפועל במחיר של 21.9 שקלים, גבוה ב-19.5% מהמחיר המבוקש (מחיר השוק בנעילה היום - 19 שקלים). סכום הגיוס עמד על 161.04 מיליון שקל, גבוה ב-37% מהתוכנית המוקדמת.

נורסטאר צאה לגיוס לאחר שהאחזקה העיקרית שלה, גזית גלוב, דיווחה ביום חמישי האחרון על תוכנית מימוש נכסים במיליארד שקל לשנה הקרובה. בעל המניות המרכזי בנורסטאר הוא כאמור חיים כצמן המחזיק ישירות ב-24.91% מהחברה, ערב הגיוס, ויחד עם בני משפחתו בעוד 4.7%.

כצמן החליט אתמול להגדיל את היקף ההזמנות שלו בהנפקה - בתחילה תכנן להזמין מניות בעד 25 מיליון שקלים ובהמשך הגדיל את ההיקף עד לסכום של 40 מיליון שקלים, בכדי למנוע דילול של האחזקה שלו. לבסוף הזמין כצמן יחד עם בני משפחתו כ-1.2 מיליון מניות בשווי כולל של כ-25.9 מיליון שקל, כך שההיקף נמוך מחלקו הנוכחי במבנה הבעלות בחברה. בהתאם יתבצע דילול באחזקותיו.

נורסטאר הנפיקה גם כתב אופציות (סדרה 21) אשר אם ימומשו במלואן תתקבל בנורסטאר תמורה נוספת של 119 מיליון שקל. את ההנפקה הובילה חברת דיסקונט קפיטל חיתום יחד עם לידר הנפקות ומנורה מבטחים חיתום וניהול. חברת החיתום ווליו בייס שהשתתפה בהנפקה בתחילת הדרך החליטה מיוזמתה באמצע התהליך שלא להמשיך בהנפקה מטעמים טכניים. 

חיים כצמן בעל השליטה בנורסטאר חיים כצמן בעל השליטה בנורסטאר חיים כצמן בעל השליטה בנורסטאר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות