אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגפת הקורונה בצרפת: שיא במספר הנדבקים ביממה מאז הסרת הסגר          צילום: רויטרס

דיווח שוטף

מגפת הקורונה בצרפת: שיא במספר הנדבקים ביממה מאז הסרת הסגר

חוקרים באוסטרליה מתכוונים להתחיל בראשית 2021 בניסוי בבני אדם לחיסון לקורונה; ממשלת גרמניה תזרים עוד 10 מיליארד יורו להארכת תוכנית עבודה לזמן קצר; הפיליפינים: כ-5,300 נדבקים חדשים, העלייה היומית הגבוהה ביותר זה 12 יום

26.08.2020, 22:21 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

22:21 - מגפת הקורונה בצרפת: שיא במספר הנדבקים ביממה מאז הסרת הסגר

משרד הבריאות בצרפת עדכן כי ביממה החולפת אובחנו עוד 5,429 נדבקים בנגיף הקורונה. מדובר בנתון הגבוה ביותר מאז הוסר הסגר במדינה. מפרוץ המגפה בצרפת אובחנו 253,587 נדבקים. מניין המתים במדינה עומד על 30,544. 

12:55 - אוסטרליה: חוקרים יתחילו בראשית 2021 בניסוי בבני אדם לחיסון לקורונה

חוקרים באוסטרליה מקווים להתחיל בניסוי בבני אדם בטיפול נוגדנים לנגיף הקורונה בתחילת השנה הבאה, כך דיווחה רויטרס. מכון וולטר ומלינדה הול שבמלבורן השיג על פי הדיווח התקדמות משמעותית בזיהוי הנוגדנים היעילים ביותר, בכל הקשור לעצירת הנגיף הגורם לקורונה מלחדור לתאים אנושיים. במקביל, ניסוי בהיקף גדול של חיסון למחלה עשוי להתחיל בסוף 2020.

אוסטרליה רשמה בשבועות האחרונים עלייה חדה במספר הנדבקים בקורונה, בעיקר במדינת ויקטוריה. יותר מ-25,000 בני אדם נדבקו בנגיף באוסטרליה, ו-525 מתו מהמחלה. 

מלבורן, אוסטרליה , צילום: איי אף פי מלבורן, אוסטרליה | צילום: איי אף פי מלבורן, אוסטרליה , צילום: איי אף פי

12:45 - צרפת תיתן למגזר האמנות והתרבות 2 מיליארד יורו

מגזרי האמנות והתרבות הצרפתית, שנפגעו קשה ממשבר הקורונה - יקבלו סיוע של 2 מיליארד יורו כחלק מחבילת ההתאוששות הכלכלית של הממשלה, כך אמר ראש ממשלת צרפת ז'אן קסטקס. תוכנית ההתאוששות הכלכלית בהיקף 100 מיליארד יורו תיחשף ב -3 בספטמבר.

המונה ליזה בלובר, צילום: איי אף פי המונה ליזה בלובר | צילום: איי אף פי המונה ליזה בלובר, צילום: איי אף פי

 

12:30 - הפיליפינים: כ-5,300 נדבקים חדשיןם, העלייה היומית הגבוהה ביותר זה 12 יום

הרשויות בפיליפינים דיווחו על 5,277 נדבקים חדשים בקורונה, העלייה היומית הגבוהה ביותר זה 12 יום. 99 מתו מהנגיף. במדינה יש כיום כ-200 אלף נדבקים, 60% מהם מהחודש האחרון. מספר המתים עומד על 3,137.

 

12:15 - ממשלת גרמניה תזרים עוד 10 מיליארד יורו להארכת תוכנית עבודה לזמן קצר

ממשלת גרמניה הסכימה להזרים 10 מיליארד יורו נוספים לכלכלתה שנפגעה מהקורונה, ומיועדים להאריך תוכנית עבודה לזמן קצר ולהקפאת כללי חדלות פירעון. תוכנית זו היתה אמורה להסתיים במארס 2021 והיא תוארך עד סוף השנה הבאה.

10:32 - השיטה המפוקפקת של GM למלא מחסור בעובדים

חברת ג'נרל מוטורס עושה מאמצים יוצאי דופן כדי להמשיך ולהפעיל את מפעל המשאיות והמסחריות שלה במיזורי על רקע מחסור בעובדים עקב מגפת הקורונה. יצרנית הרכב מדטרויט נעזרת בעובדים שמקבלים משכורות גלובליות, הממלאים עמדות ייצור של העובדים המקבלים שכר לפי שעה במפעל Wentzville Assembly שלה, זאת על מנת לחדש את המלאי בעקבות סגירה של מפעלים בכל המדינה במשך כחודשיים עקב המגפה.

השימוש בעובדים המחליפים עורר את זעמו של איגוד עובדי הרכב המקומי, אשר הגיש התנגדויות לכך. הארגון טוען שהחברה מפרה את החוזה שלה עם איגוד העובדים. העסקת עובדים בצורה כזאת אינה דבר שכיח – במיוחד עבור כוח עבודה מאוגד - אך לא חסר תקדים. חברת הונדה אישרה בחודש שעבר שהיא משתמשת בעובדים בשכר גלובלי כדי לאייש עמדות ייצור במפעליה.

עשר המדינות המובילות במקרי הידבקות

8:51 - דרום קוריאה: 320 נדבקים חדשים - רובם מכנסיה בסיאול

 

דרום קוריאה דיווחה היום על 320 מקרי קוביד 19 חדשים, כאשר 307 מתוכם מהדבקה קהילתית, כך מסר המרכז למניעת מחלות של המדינה. המדינה האסייתית שנחשבה עד לא מזמן לדוגמא ללחימה יעילה במגפה באמצעות בדיקות מסיביות וחקירות אפידמיולוגיות אגרסיביות, מתמודדת כעת עם עלייה מחודשת במספר ההדבקות.

המדינה דיווחה על יותר מ-3,300 מקרים חדשים בשבועיים האחרונים, שהמקור לרבים מהם זוהה ככנסייה בסיאול, ורובן התרחשו ביום העצמאות הדרום קוריאני שנערך ב-15 באוגוסט, כך מסרה סוכנות הידיעות Yonhap. הרשויות כבר החלו ליישם תקנות ריחוק חברתי מחמירות יותר, במסגרתן אסור השימוש בתחבורה הציבורית ללא מסכה, וכן אסורה ההתגודדות של עשרה אנשים או יותר, כך על פי יונהאפ.

דרום קוריאה, צילום: רויטרס דרום קוריאה | צילום: רויטרס דרום קוריאה, צילום: רויטרס

8:25 - ארה"ב: 153 חולי קורונה מתו אתמול בקליפורניה

 

153 חולי קורונה מתו אתמול בקליפורניה, בכך עלה מניין קורבנות הנגיף במדינה ל-12,414. קליפורניה היא אחת המדינות שנפגעו באופן הקשה ביותר מהנגיף בארה"ב.

בי"ח בקליפורניה, צילום: רויטרס בי"ח בקליפורניה | צילום: רויטרס בי"ח בקליפורניה, צילום: רויטרס

8:00 - מקסיקו: יותר מ-61 אלף איש מתו מקורונה מפרוץ המגפה

 

משרד הבריאות במקסיקו עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 4,916 מקרים חדשים של קורונה ומתו עוד 650 חולים. מפרוץ המגפה נדבקו במקסיקו 568,621 בני אדם ומניין המתים עומד על 61,450 בני אדם.

הלוויה במקסיקו של חולה קורונה, צילום: רויטרס הלוויה במקסיקו של חולה קורונה | צילום: רויטרס הלוויה במקסיקו של חולה קורונה, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות