אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איחוד ראשון עם תוצאות אפריקה השקעות סידר ללפידות קפיטל זינוק של 285% ברווח צילום: אוראל כהן

איחוד ראשון עם תוצאות אפריקה השקעות סידר ללפידות קפיטל זינוק של 285% ברווח

החברה בשליטת יעקב לוקסנבורג סיימה את הרבעון עם רווח של 31.2 מיליון שקל; לפידות קפיטל רכשה א80% מקבוצת אפריקה השקעות, הבעלים של דניה סיבוס ואפריקה מגורים, בעסקה שההושלמה בינואר 2020; בהשוואה הכוללת את נתוני אפריקה השקעות ברבעון המקביל עלה הרווח ב-27%

26.08.2020, 10:49 | חזי שטרנליכט

ההשקעה של יעקב לוקסנבורג (לוקסי) באפריקה השקעות מתחילה ברגל ימין: החברה סגרה לראשונה רבעון מלא עם  הכללת תוצאות אפריקה השקעות שכוללות את האחזקות  בחברות הנדל"ן דניה סיבוס ואפריקה מגורים. הרווח הנקי ברבעון השני הסתכם ב-31.2 מיליון שקל, זינוק של 285% ביחס לרבעון המקביל - שבו עדיין לא היתה אפריקה השקעות חלק מלפידות.

קראו עוד בכלכליסט

השוואה הכוללת את נתוני אפריקה השקעות ברבעון המקביל (בדיקת נתוני הפרופורמה של לפידות קפיטל, שכוללים את האיחוד עוד לפני ביצועו בפועל) משקפת צמיחה של 27% ברווח הנקי. 

לפידות קפיטל רכשה 80% מאפריקה השקעות בעסקה שהושלמה ב-20 בינואר השנה - הייתרה נרכשה על ידי בית ההשקעות אלטשולר שחם. ההשפעה של העסקה על המאזן של לפידות קפיטל משמעותית מאד, מעצם השילוב של החזקות אפריקה השקעות בדניה סיבוס ואפריקה מגורים. בהתאם, ההון העצמי של לפידות קפיטל זינק בתוך שנה ב-113% ל-1.4 מיליארד שקל. גם ההתחייבויות ארוכות הטווח גדלו דרמטית, מהיקף של 320 מיליון שקל בלבד ל-5.46 מיליארד שקל, נסיקה של 1,600%. .

לפי נתוני הפרופורמה, ההכנסות של לפידות קפיטל נשחקו וירדו בכ-1% והסתכמו ברבעון השני ב-1.4 מיליארד שקל. עם זאת, הרווח התפעולי זינק ב-26% ל-66 מיליון שקל, בעקבות הצמצום בהוצאות המכירה והשיווק ווהירידה בהפחתות נכסים בלתי מוחשיים. 

לוקסנבורג, בעל השליטה ויו"ר קבוצת לפידות קפיטל, ציין עם פרסום הדו"חות כי "רכישת אפריקה השקעות מתחילה להניב פירות, ועל רקע תנופת ההשקעות בתשתיות במדינת ישראל והביקוש הגובר לבניה למגורים, אנו מאמינים שאנו נמצאים רק בתחילת הדרך" 

במקביל לפרסום הדו"חות מדווחת הקבוצה על זכייה של דניה סיבוס, כחלק מקבוצה, במכרז של מדינת ישראל להקמת הנתיבים המהירים בגוש דן. מדובר בפרוייקט להקמת רשת נתיבי אגרה מהירים באורך של 75 ק"מ לאורך כביש החוף (כביש 2) ונתיבי איילון (כביש 20). הזכיין יהיה זכאי לסכום של 2.5 מיליארד שקל על פני תקופת הזיכיון שניתנה ל-14 שנים.

יעקב לוקסנבורג בעל השליטה בלפידות , צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג בעל השליטה בלפידות | צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג בעל השליטה בלפידות , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות