אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשל לא יסייע, אמריקן איירליינס תקצץ 19 אלף משרות צילום: איי פי

הממשל לא יסייע, אמריקן איירליינס תקצץ 19 אלף משרות

המנכ"ל דאג פרקר: "חשבנו שעד 30 בספטמבר הנגיף יהיה תחת שליטה והביקוש לטיסות יתאושש, אך זה לא קרה". הקונגרס לא הצליח לשריין חילוץ נוסף

26.08.2020, 19:41 | שירות כלכליסט

אמריקן איירליינס, חברת התעופה הגדולה בארה"ב בחישוב כוח אדם, תקצץ 19 אלף משרות ב־1 באוקטובר. זהו הגל הגדול הראשון של פיטורים מתוך רבבות אנשי צוות שמשרתם נמצאת בסכנה עם פקיעת הסיוע הפדרלי בסתיו הקרוב. על כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

בשילוב פרישה של עובדים לגמלאות וחופשות זמניות, מצבת כוח האדם, המונה 133,700, התכווצה ב־30% לעומת חודש מרץ. הקיצוצים באמריקן הם הסימן הברור ביותר עד כה לפגיעה האנושה שספגה תעשיית התעופה בקיץ האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

מטוסים של אמריקן איירליינס בפיטסבורג, צילום: איי פי מטוסים של אמריקן איירליינס בפיטסבורג | צילום: איי פי מטוסים של אמריקן איירליינס בפיטסבורג, צילום: איי פי

חברות התעופה בארה"ב הזהירו מפיטורי 75 אלף עובדים בסתיו. השבוע, דלתא דיווחה כי תוציא לחל"ת 1,941 טייסים, אלא אם תגיע להסכמות עם איגוד העובדים לגבי צמצום עלויות. מוקדם יותר הקיץ, יונייטד אייליינס שלחה התרעות ל־36 אלף עובדים העלולים לאבד את משרתם.

תעשיית התעופה בארה"ב נמנתה עם מיעוט מגזרים שנהנו מהגנות ברקע זינוק באבטלה. חברות התעופה הסכימו שלא לפטר עובדים עד סוף ספטמבר, זאת כתנאי לסיוע פדרלי בגובה 25 מיליארד דולר. ניסיונות לעגן 25 מיליארד דולר נוספים כדי לשמר עובדים עד סוף מרץ 2021 הגיעו למבוי סתום. "ההנחה היתה שעד 30 בספטמבר הנגיף יהיה תחת שליטה והביקוש לטיסות יתאושש, אך זה לא קרה", כתבו מנכ"ל אמריקן דאג פרקר ונשיא החברה רוברט איסום בהודעה לעובדים שלשום. בכוונת אמריקן לכווץ את לוח הטיסות ביותר מ־50% ברבעון הרביעי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות