אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה בוועדה לבחירת דירקטורים בבנק הפועלים: דוד אבנר התפטר מהוועדה בשל טענות על התנהלותה צילום: אבישג שאר ישוב

בלעדי לכלכליסט

דרמה בוועדה לבחירת דירקטורים בבנק הפועלים: דוד אבנר התפטר מהוועדה בשל טענות על התנהלותה

אבנר, שסיים את תפקידו בוועדה ב-16 באוגוסט, מסר כי התפטרותו נבעה מ"טענה שהיתה לו כנגד התנהלות הוועדה". אבנר התפטר לפני שהוועדה סיימה את עבודתה לבחירת מועמדים לדירקטוריון הבנק, ביניהם סטנלי פישר

26.08.2020, 17:21 | נעמי צורף

דרמה בוועדה למינוי דירקטורים בבנק הפועלים. דוד אבנר, דירקטור בבנק הפועלים שהיה חבר בוועדה התפטר ממנה בשבוע שעבר. זאת לפני שסיימה את עבודתה בדבר בחירת מועמדים לדירקטוריון הבנק, ביניהם סטנלי פישר. לכלכליסט נודע כי התפטרותו של אבנר נעשתה על רקע טענות שהעלה כנגד התנהלותה של הוועדה.

אבנר אישר לכלכליסט את המידע ומסר כי התפטרותו נבעה מ"טענה שהיתה לו כנגד התנהלות הוועדה".

דוד אבנר , צילום: אבישג שאר ישוב דוד אבנר | צילום: אבישג שאר ישוב דוד אבנר , צילום: אבישג שאר ישוב

אבנר סיים את תפקידו בוועדה ב-16 באוגוסט. כאשר חודש וחצי קודם לכן סיים את תפקידו בוועדה יו"ר בנק הפועלים ראובן קרופיק, זאת לאחר שמונה ליו"ר זמני של הבנק. כך שלמעשה בחירת המועמדים לדירקטוריון בנק הפועלים נעשית רק על ידי שלושה נציגים חיצוניים ולא כל נציג של הבנק.

הרכב הוועדה אמור להיות מורכב משלושה נציגים חיצוניים ושני נציגים של הבנק. במקרה הנוכחי נבחרו המועמדים לדירקטוריון למעשה רק על ידי שלושה נציגים חיצונים: יו"ר הוועדה, השופט בדימוס משה גל, פרופ מומי דהן, ועו"ד אורית קורן.

מוקדם יותר היום, הודיעה הוועדה למינוי דירקטורים בתאגידים בנקאיים של בנק ישראל, כי הנגיד לשעבר, פרופ' סטנלי פישר מועמד לכהן כדירקטור חיצוני בבנק הפועלים. הוועדה פרסמה שישה שמות של מועמדים מטעמה לכהונה כדירקטורים בבנק, כאשר שניים מהם יכהנו במעמד דירקטור חיצוני ושניים במעמד דירקטור שאינו חיצוני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות