אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו לבג"ץ: לא אעסוק במינוי יועמ"ש, פרקליט מדינה או מפכ"ל משטרה צילום: איי פי

נתניהו לבג"ץ: לא אעסוק במינוי יועמ"ש, פרקליט מדינה או מפכ"ל משטרה

בתגובה קצרה שהוגשה בשמו של רה"מ לעתירת התנועה לאיכות השלטון, בנושא ניגודי העניינים בהם הוא מצוי בשל היותו נאשם בפלילים, התחייב נתניהו כי לא יעסוק במינוי הבכירים "למען הנראות הציבורית ומבלי לגרוע מטענותיו"; התנועה לאיכות השלטון: "מברכים, אך אין זה מספיק"

26.08.2020, 17:27 | ענת רואה

בתגובה לעתירת התנועה לאיכות השלטון לבג"ץ בנושא ניגודי העניינים של רה"מ בנימין נתניהו, בשל היותו נאשם בפלילים, הודיע היום (ד') רה"מ באופן רשמי כי לא יעסוק במינויים הקשורים למערכת אכיפת החוק.

בתגובה קצרה שהוגשה בשמו לבג"ץ נכתב: "ראש הממשלה הודיע, כי למען הנראות הציבורית ומבלי לגרוע מטענותיו, לא יעסוק במינוי יועץ משפטי לממשלה, פרקליט מדינה ומפכ"ל משטרה". התגובה הוגשה באמצעות עורכי הדין מיכאל ראבילו ואופק ברוק.

קראו עוד בכלכליסט

רה"מ בנימין נתניהו, צילום: לע"מ רה"מ בנימין נתניהו | צילום: לע"מ רה"מ בנימין נתניהו, צילום: לע"מ

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר בתגובה: "אנו מברכים על הודעתו של רה"מ, אך אין זה מספיק. לא ייתכן שנאשם בפלילים יסרב להתחייב שלא יעסוק במינוי שופטים, סגנים ליועמ"ש או ראשי יחידות רגישות במשטרה כמו להב 433. לא בכדי ביקשנו כי יוצא צו שיאסור על רה"מ הנאשם בפלילים לעסוק בכל מינוי של בכירים ברשויות המשפט ואכיפת החוק, ונקווה כי בית המשפט יקבל את עתירתנו".

הודעת ראש הממשלה נמסרה כהמשך לעתירה שהוגשה כבר לפני למעלה משלושה חודשים ובמסגרתה ביקשה התנועה להורות ליועץ המשפטי לממשלה להגיש את הסדר ניגוד העניינים של נתניהו.

בהמשך, התנועה לאיכות השלטון באמצעות עורכי הדין תומר נאור והידי נגב טענו כי השר לבטחון פנים אמיר אוחנה מתכוון למנות מפכ"ל משטרה בהקדם ולכן יש לצרפו כמשיב לעתירה. כן נטען כי לאור כוונתו של ראש הממשלה להתערב במינוי בכירים במערכת אכיפת החוק, יש להורות על הקפאת המצב עד שיאכף הסדר ניגוד עניינים.

במסגרת התשובה לבקשה זו, הוגשה היום ההודעה של ראש הממשלה שלא יעסוק במינויים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות