אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוקסי הרוויח 121 מיליון שקל ביום שרכש את אפריקה צילום: אוראל כהן

לוקסי הרוויח 121 מיליון שקל ביום שרכש את אפריקה

הדו"חות של לפידות קפיטל לרבעון השני, הכוללים לראשונה את איחוד אפריקה השקעות, שרכישתה הסתיימה בינואר השנה במסגרת הסדר חוב, חושפים תשואה של 22% על ההשקעה. המניה הגיבה אתמול בזינוק של 9.5%

27.08.2020, 06:59 | חזי שטרנליכט
מחיר יד שנייה מלב לבייב: הצרות של האחד הן הרווח של האחר: מדו"חות לפידות קפיטל, שבשליטת (85%) יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, לרבעון השני ולמחצית הראשונה של השנה, שכוללים לראשונה את איחוד אפריקה השקעות, עולה כי ביום הראשון להשלמת ההסדר, שבמסגרתו הוא רכש את השליטה באפריקה השקעות, הוא כבר הרוויח 120.6 מיליון שקל — תשואה של 22%.

קראו עוד בכלכליסט

בינואר השנה השלימה לפידות קפיטל רכישה של 80% מאפריקה השקעות — מה שנותר מאימפריית אפריקה ישראל של לב לבייב — בחסות הסדר חוב בבית המשפט. את יתרת המניות רכש בית ההשקעות אלטשולר שחם. אפריקה השקעות מחזיקה ב־100% מדניה סיבוס, ששולטת (56%) בחברת הנדל"ן אפריקה מגורים.

יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בלפידות, צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בלפידות | צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בלפידות, צילום: אוראל כהן

שתי הרוכשות שילמו 676 מיליון שקל עבור החברה, כשחלקה של לפידות קפיטל בתשלום עמד על 541 מיליון שקל. הרכישה הכניסה למאזן של לפידות קפיטל נכסים בשווי של 1.3 מיליארד שקל, עם זכויות שאינן מקנות שליטה בהיקף של 660 מיליון שקל, כך שבשורה התחתונה רשמה לפידות קפיטל רווח מרכישה במחיר הזדמנותי של 120.6 מיליון שקל.

את הרבעון השני של השנה חתמה לפידות קפיטל בזינוק של 285% ברווח הנקי, שהסתכם ב־33.5 מיליון שקל, אולם מדו"ח הפרופורמה (שמדמה את המצב אילו תוצאות אפריקה השקעות היו מאוחדות לתוצאות לפידות קפיטל גם בתקופה המקבילה), עולה כי הרווח הנקי עלה ב־27%. העלייה ברווח הנקי הושגה חרף יציבות בהכנסות לפי דו"ח הפרופורמה, שהסתכמו ב־1.4 מיליארד שקל ברבעון.

העלייה ברווח הנקי מיוחסת בעיקר לירידה בעלות מכירת הסחורות והשירותים ובהוצאות מכירה ושיווק, ולירידה בהפחתת נכסים בלתי מוחשיים והוצאות אחרות.

המשקיעים הגיבו לדו"ח בחיוב ושלחו את המניה לעליות של 9.5%, שהביאו את שווי השוק של לפידות קפיטל לכ־1.1 מיליארד שקל. בכך השלימה החברה עלייה של 42.6% מתחילת השנה.

לוקסנבורג, שמכהן כיו"ר לפידות קפיטל, ציין עם פרסום הדו"חות כי "רכישת אפריקה השקעות מתחילה להניב פירות, ואנו מאמינים שאנו נמצאים רק בתחילת הדרך".

במקביל לפרסום הדו"חות מדווחת הקבוצה על זכייה של דניה סיבוס, כחלק מקבוצה, במכרז של המדינה להקמת הנתיבים המהירים בגוש דן. מדובר בפרויקט להקמת רשת נתיבי אגרה מהירים באורך 75 ק"מ בצמוד לכביש החוף ולנתיבי איילון. הזכיין יהיה זכאי לסכום של 2.5 מיליארד שקל על פני תקופת הזיכיון, שניתנה ל־14 שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות