אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוצאות בכרטיסי אשראי: השמים נפלו על התעופה, המכולות חגגו צילום: רויטרס

הוצאות בכרטיסי אשראי: השמים נפלו על התעופה, המכולות חגגו

חמישה חודשים לתוך משבר הקורונה, נתוני שב"א מאפשרים לקבל פרספקטיבה רחבה לגבי הפגיעות של ענפים שונים במשק נוכח המגבלות שהוטלו עליהם. תחום המסעדות התאושש, רשתות המזון הרוויחו

27.08.2020, 06:54 | רועי ברגמן

חמישה חודשים לתוך משבר הקורונה, נתוני ההוצאה בכרטיסי אשראי מאפשרים לקבל פרספקטיבה רחבה לגבי הפגיעות של ענפים שונים במשק נוכח המגבלות שהוטלו עליהם. מנגד, ישנם סקטורים ששמרו על יציבות ואף פרחו במהלך תקופת הקורונה. כך עולה מנתוני שב"א, חברת הסליקה המרכזית של כרטיסי האשראי בישראל.

המגמה הבולטת היא ללא ספק גסיסת ענף התעופה והתיירות הבינלאומית. ככל שהשמים ממשיכים להיות סגורים, כך היקף ההוצאה נותר רחוק משמעותית מהממוצע ולפחות כרגע לא נראה שינוי מגמה באופק. 

מסעדה ריקה בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן מסעדה ריקה בחיפה | צילום: אלעד גרשגורן מסעדה ריקה בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן

תחום המסעדות שהוגבל משמעותית והיה מהאחרונים בהקלות הסגר, סבל מירידה משמעותית בפעילות. עם זאת, בחודשי הקיץ החלה התאוששות ובשבועות האחרונים ההוצאות אף עקפו את הממוצע ב־2019. לצד עליית ההוצאות הקבועה שמלווה את החופש הגדול, ניתן לציין כהסבר לכך את היעדר האופציה של חופשה בחו"ל, שהסיטה כספים לשוק המקומי, מגמה שבולטת גם במלונות. שני תחומים ש"הרוויחו" הם רשתות המזון והמכולות – ששמרו על ממוצע הוצאות גבוה מב־2019, טרום הקורונה. לעלייה הנצפית בהוצאות תרם גם מעבר של לקוחות משימוש במזומן לכרטיסי אשראי, שתפס תאוצה בצל מגפת הקורונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות