אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רה"מ, שרים וח"כים יצאו לחופשה והכסף לחינוך לא אושר בכנסת צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

בלעדי לכלכליסט

רה"מ, שרים וח"כים יצאו לחופשה והכסף לחינוך לא אושר בכנסת

מליאת הכנסת לא הצביעה אמש על העברת 4.2 מיליארד שקל למשרד החינוך לצורך פתיחת שנת הלימודים, לא על העברת מיליארד שקל לסיוע לנזקקים לחגים ולא על 2 מיליארד שקל למתן פחת מואץ לעסקים. מה היא כן עשתה? דחתה ההצבעה לשעות הערב, ולא הצליחה לגייס את מספר הח"כים הדרושים להשלימה

27.08.2020, 10:43 | צבי זרחיה

מליאת הכנסת לא הצביעה אמש על העברת 4.2 מיליארד שקל למשרד החינוך לצורך פתיחת שנת הלימודים, העברת 1 מיליארד שקל למס הכנסה שלילי למתן סיוע לנזקקים לקראת החגים, ו-2 מיליארד שקל למתן פחת מואץ לעסקים.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה: לצורך חקיקת החוק נדרשה תמיכה של 61 חברי כנסת. בקואליציה החליטו לדחות את ההצבעה עד לשעה 19:00 אבל בסופו של דבר לא הצליחו לגייס את מספר הח"כים הדרוש ועל כן הצעת החוק לא הועלתה להצבעה בקריאה השנייה והשלישית.

מליאת הכנסת, צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת מליאת הכנסת | צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת מליאת הכנסת, צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

בשעות אחר הצהריים נכחו במשכן רק 30 ח"כים מהקואליציה ו-14 מהאופוזיציה. מבירור שנערך עם הח"כים מהרשימה המשותפת הובעה הסכמה לתמוך בחוק, אך כשהתברר שלהם שבלעדיהם אין רוב, הודיעו שלא יתמכו. מתברר שרה"מ בנימין נתניהו, שרים, וח"כים פשוט נעדרו מהמליאה, חלקם פשוט יצא לחופש.

החל מהיום נמצאת הכנסת בפגרה של 10 ימים עד ליום ראשון ה-6 בספטמבר. הממשלה לא תקיים את 2 ישיבותיה בשבועיים הקרובים בשל חופשת הקיץ.

כתוצאה מכך, שנת הלימודים תיפתח בשבוע הבא מבלי שהכנסת אישרה את העברת הכסף לחינוך. והעברת יתר המענקים תידחה עד לאישורו של החוק ב-7 בספטמבר 2020.

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) מסר לכלכליסט כי "הממשלה התעכבה בהבאת החוק. כשהבאנו את החוק למליאה, (לאחר שאושר לקריאה שנייה ושלישית בועדת הכספים - צ"ז) השעה היתה 5 וחצי אחה"צ. ח"כים שלא ידעו שהחוק יעלה להצבעה, ומחוייבת בו תמיכה של 61 ח"כים יצאו מהמשכן מוקדם, או היו מקוזזים כי היו בחופש. החוק יועלה להצבעה ביום שני ה-7 בספטמבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות