אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רולס רויס רשמה הפסד שיא של 5.4 מיליארד פאונד במחצית הראשונה של 2020 צילום: בלומברג

רולס רויס רשמה הפסד שיא של 5.4 מיליארד פאונד במחצית הראשונה של 2020

יצרנית מנועי הסילון הבריטית עוברת בימים אלה מהלך התייעלות מקיף, שכולל סגירת אתרי ייצור ופיטורים של כ-9,000 עובדים במפעליה בעולם עקב המגיפה; החברה מצפה לחיסכון לפני מס של לפחות 1.3 מיליארד פאונד עד סוף 2022 כתוצאה מכך

27.08.2020, 14:51 | שירות כלכליסט

יצרנית מנועי הסילון רולס רויס רשמה הפסד שיא של 5.4 מיליארד פאונד במחצית הראשונה של השנה, לאחר צלילת ענף התעופה האזרחי ברחבי העולם עקב המגפה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה שבסיסה בדרבי, אנגליה, אמרה שציפתה לייצר 450 מנועים במהלך 2020 אך כעת מתכננת למסור רק 250. החברה עוברת בימים אלה את הארגון מחדש הגדול בהיסטוריה שלה, וכתוצאה מכך תסגור מספר אתרי ייצור, כולל מפעל ברנולדסוויק בלנקשייר, ומפעל אנסלי בנוטינגהמשייר.

מנוע רולס רויס, צילום: אי אף פי מנוע רולס רויס | צילום: אי אף פי מנוע רולס רויס, צילום: אי אף פי

רולס רויס דיווחה מוקדם יותר על כוונתה לפטר 9,000 עובדים ברחבי העולם עקב המגפה, כאשר בין חצי לשני שליש מתוכם הם עובדיה בבריטניה. החברה אמרה ש-2,500 מעובדיה בבריטניה פנו בבקשה לעזיבה מרצון או הסכימו לפרישה מוקדמת, מה שמפחית באופן משמעותי את הצורך בפיטורים כפויים. עד כה עזבו 4,000 עובדים מעסקי התעופה האזרחית של החברה, ו-5,000 נוספים אמורים לעזוב לפני סוף השנה.

רולס רויס צופה חיסכון לפני מס של לפחות 1.3 מיליארד פאונד עד סוף 2022 כתוצאה מתוכנית הארגון מחדש שלה. כחלק ממאמציה לייעול בטווח הארוך, החברה מעוניינת למכור נכסים בשווי שני מיליארד פאונד, כולל את יצרנית המנועים הספרדית ITP Aero.

החברה אמרה שנקטה בפעולה נחושה כאשר החלה המגפה, בין היתר בדמות הארגון מחדש, אך היא מצפה ששיעור ההזמנות שלה יגדל רק מ-2022 ואילך, וצופה כי הביקוש למוצריה יישאר מתחת לרמות של 2019 לפחות עד 2025. מהחברה נאמר גם שעסקיה הצבאיים נותרו עמידים לאורך 2020 ושהביקוש מצד לקוחות ממשלתיים נותר ללא שינוי.

וורן איסט, מנכ"ל החברה, אמר כי: "לקוביד 19 הייתה השפעה חסרת תקדים על מגזר התעופה. הארגון מחדש שלנו גרם לנו לקחת החלטות קשות, שהביאו לפיטורים מצערים אך הכרחיים. הפעולות האלה יורידו את עלויות התפעול שלנו, וביחד עם ההתאוששות בתחום מערכות החשמל והיציבות בעסקינו הצבאיים, יעזרו לנו לספק תוצאות משופרות בעוד העולם מתאושש מהמגפה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות