אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרויקט ארנון בוטיק עולה על גל ההתחדשות של נווה יהושע הדמיה: 3DIVISION

פרויקט ארנון בוטיק עולה על גל ההתחדשות של נווה יהושע

עם מיזמי פינוי-בינוי שהחלו בשנות ה-90 וקידום תוכניות מצד העירייה, הפיתוח המסיבי שעוברת נווה יהושע מתבטא היטב במחירי הדירות בשטחה. "פוטנציאל ההשבחה בשכונה זועק לשמים", אומר אור שקד, הבעלים של חברת יורו אפ המקימה בשכונה את פרויקט ארנון בוטיק

31.08.2020, 08:58 | דב כהן

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

בשנות התשעים של המאה הקודמת החל תהליך פינוי-בינוי מסיבי בנווה יהושע, אחת השכונות הוותיקות של רמת גן השוכנת בחלקה הדרומי-מזרחי של העיר. בתהליך זה נהרסו רבים מהבתים צמודי הקרקע הישנים שמילאו את השכונה, ובמקומם נבנו בניינים רבי קומות חדשים ומטופחים. היתה זו תחילתו של תהליך חידושה של השכונה הוותיקה בת 6,000 התושבים, תהליך שנמשך כבר יותר משני עשורים והפך אותה לאחת השכונות המבוקשות ברמת גן.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

הפיתוח המסיבי שעוברת נווה יהושע מתבטא היטב במחירי הדירות בשטחה, הניזונים בית היתר מהגירה חיובית של צעירים המבקשים להתגורר בה. כיום ניתן כבר למצוא בשכונה דירות יד שנייה נושקות ל-30 אלף שקל למ"ר: לפי נתוני רשות המסים, מחירו הממוצע של מ"ר בשכונה היה ב-2020 כ-25 אלף שקל; רק לפני חמש שנים, ב-2015, עמד מחירו הממוצע של מ"ר בשכונה על כ-19 אלף שקל. מדובר בעלייה של כ-30% בערך הנדל"ן למגורים בשכונה.

 

"ניתן לומר ששכונת נווה יהושע בשלבי סיום של מתיחת פנים משמעותית", אומר יועץ הנדל"ן תום הרוש, הפועל ברמת גן. לדבריו, "בעשור האחרון רבים מהבתים והבניינים בשכונה עברו תהליכים של התחדשות עירונית. השכונה נגישה מאוד לתחבורה וקרובה ליציאות בחלק הדרומי של העיר, צירים ראשיים, מרכזי מסחר והקו הסגול של הרכבת הקלה. אחד היתרונות שלה הוא מתחם ערמונים – קומפלקס הגנים שאהוב מאוד על הורים בשכונה". בנוסף, בשכונה פועלים כיום שלושה בתי ספר, בהם בתי הספר ארנון וערמונים שרבים מבוגריהם ממשיכים לתיכון בליך היוקרתי.

שכונת נווה יהושע ברמת גן. קרבה למוסדות חינוך מובילים ונגישות תחבורתית אופטימלית, צילום: יוני כהן שכונת נווה יהושע ברמת גן. קרבה למוסדות חינוך מובילים ונגישות תחבורתית אופטימלית | צילום: יוני כהן שכונת נווה יהושע ברמת גן. קרבה למוסדות חינוך מובילים ונגישות תחבורתית אופטימלית, צילום: יוני כהן

יוקרה בארנון

בקרב היזמים הפועלים כיום באזור זה של רמת גן בולטת יורו אפ – חברת נדל"ן משפחתית העוסקת בתחום כבר יותר מעשור ומתמקדת בייזום פרויקטים למגורים במסלול של תמ"א 38 ופינוי-בינוי באזורי הביקוש של גוש דן והסביבה, בדגש על הערים רמת גן, קרית אונו ותל אביב.

אחד הפרויקטים המסקרנים של החברה הוא ארנון בוטיק ברחוב ארנון 3 בנווה יהושע. מדובר בפרויקט פינוי-בינוי המתוכנן על ידי משרד האדריכלים My Architects, ובמסגרתו ייהרס עד סוף השנה הנוכחית מבנה ישן בן 2.5 קומות ותחתיו יוקמו צמד בניינים בני שמונה קומות ובהם 58 דירות בתמהיל מגוון של 5-2 חדרים וכן דירות גן ופנטהאוזים. הפרויקט יכלול בין היתר שני לובאים מעוצבים, חניון קומתיים תת-קרקעי ללא מכפילים ומעליות MRL מהירות ומתקדמות.

"הפרויקט הזה עונה על כל הדרישות המגורים של ימינו, בסמוך למרכזי קניות, בתי קפה ומוסדות חינוך מעולים, בהם מרכז רפואי שיבא-תל השומר, המכללה האקדמית רמת גן ואוניברסיטת בר אילן", אומר אור שקד, המנכ"ל והבעלים של חברת יורו אפ. "הפרויקט ממוקם ברחוב פנימי, פסטורלי ושקט, בחלקה הדרומי-מזרחי של רמת גן, כשתמהיל הדירות בו והפונקציונליות שמאפיינת אותן פונים לאוכלוסייה מגוונת – הן לצעירים ורווקים הלומדים במוסדות הלימוד בסביבה, והן למשפחות צעירות, משפרי דיור ומשקיעים". 

אור מוסיף כי גם 'משנמכי דיור', שילדיהם עזבו את הבית אך הם רוצים להישאר באזור וליהנות מבניינים חדשים ומפנקים עם מרפסות וחניה תת-קרקעית – "מקבלים בפרויקט הזה מענה מלא". במקביל, הורים שאינם תושבי האזור בוחרים להשתקע בו בעקבות ילדיהם.

על רקע תנופת ההתחדשות העירונית שפוקדת את רמת גן בשנים האחרונות, פרויקט ארנון בוטיק ייחודי במפרט הגבוה שהוא מציע לרוכשי הדירות, הכולל בין השאר מרצפות פורצלן יוקרתיות, דלתות ביטחון מעוצבות, מערכת חשמל חכם בסלון ובמטבח, אסלות תלויות ומטבחים יוקרתיים של החברות נובו מטבחים או דא קוצ'ינה. בנוסף, כל הדירות בפרויקט ייהנו ממרפסת שמש. טווח המחירים בדירות הרגילות בפרויקט מתחיל ב-1.85 מיליון שקל לדירת 3 חדרים, ומ-2.16 מיליון שקל לדירת 4 חדרים.

יתרון נוסף שגלום בפרויקט קשור בנגישותו התחבורתית הגבוהה – בקרבה למחלף האלוף שדה המחבר את כביש 4 לתל אביב. את קפיצה המדרגה של האזור צפויה להשלים תחילת פעילותו של הקו הסגול של הרכבת הקלה, שהעבודות עליו נמשכות במרץ.

פרויקט ארנון BOUTIQUE. "מאושרים מהפרויקט שיצא", הדמיה: 3DIVISION פרויקט ארנון BOUTIQUE. "מאושרים מהפרויקט שיצא" | הדמיה: 3DIVISION פרויקט ארנון BOUTIQUE. "מאושרים מהפרויקט שיצא", הדמיה: 3DIVISION

"באנו מוכנים"

לדברי שקד, הבחירה בנווה יהושע היתה טבעית: "מדובר בשכונה עם פוטנציאל השבחה שזועק לשמים. מבינים את זה מיד כשרואים את היקף ההתחדשות שעברה השכונה בשנים האחרונות, הצעירים שכובשים אותה אט אט והאווירה שמשתנה".

כפרויקט הממוקם בבירת ההתחדשות העירונית של ישראל וקידומו החל אי שם ב-2013, צלח ארנון בוטיק טלטלות תכנוניות לא פשוטות, בהן שינויי מדיניות תכופים של עיריית רמת גן וחילופי גברי בלשכת ראש העיר. "מתחילת הדרך היה ברור לנו שאנו צפויים להרבה שינויים רגולטוריים בתחום בכלל ובעיר רמת גן בפרט, אך כחברה צעירה ודינמית באנו עם כוחות והיינו מוכנים לכך", אומר שקד.

הוא מסביר כי "עיקר האופטימיות שלנו היה נעוץ בהבנת הפוטנציאל של ההתחדשות העירונית, ובעובדה שאין לה תחליף – במרכזי הערים אין עוד קרקעות פנויות לבנייה, האוכלוסייה בהן מתבגרת ונוספות משפחות רבות עם ילדים, וההתחדשות דרושה להן כאוויר לנשימה. אז חיים קלים אמנם לא היו לנו, אבל ככה זה בתחום ההתחדשות העירונית. בסופו של דבר אנחנו מאושרים מהפרויקט ברחוב ארנון, ואני בטוח שגם העירייה אוהבת את מה שיצא".

גם לגבי עתידה של נווה יהושע, שקד אופטימי: "משפחות וזוגות צעירים רבים התווספו לשכונה בזכות מוסדות הציבור והחינוך המצוינים שיש בה ובסביבתה, כאשר מלבד המיקום הנוח שלה לכולם ברור שהנדל"ן בשכונה הזאת צפוי לעליית ערך משמעותית – שבעקבותיה גם בעלי הדירות ירוויחו בגדול".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיותעוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו