אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תאגיד קוך מוביל השקעה של 45 מיליון דולר בחברת פרוטאנטקס צילום: אלעד גרשגורן

תאגיד קוך מוביל השקעה של 45 מיליון דולר בחברת פרוטאנטקס

הגיוס מיועד לאפשר לחברת ניטור בריאות מערכות אלקטרוניות להרחיב את הפעילות העסקית. בין המשקיעים הנוספים בסבב: Valor Equity Partners, Atreides Management והמשקיעים הקיימים

27.08.2020, 15:00 | מאיר אורבך
חברת הסטארט-אפ הישראלית פרוטאנטקס, גייסה 45 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה קרן Koch Disruptive Technologies (KDT) שהיא חברת בת של Koch Industries, אחת מהחברות הפרטיות הגדולות בעולם, יחד עם חברות Valor Equity Partners, Atreides Management ובהשתתפות משקיעים הקיימים. החברה שמפתחת פתרונות מבוססי לניטור בריאות מערכות אלקטרוניות, מסרה שהגיוס ישמש להאצת החדירה לשווקי יעד ולהרחבת הפעילות העסקית.

קראו עוד בכלכליסט

בין מייסדי החברה שהוקמה ב-2017 ניתן לציין את שי כהן, אוולין לנדמן ורוני אשורי שהיו בין מייסדי חברת מלאנוקס ולצידם שלושה יזמים נוספים, יהל דוד,מומחה לימוד מכונה ובינה מלאכותית יובל בונן, סמנכ"ל תוכנה ואייל פיינה, מומחה לתכנון מעגלים. למעט הגיוס הנוכחי גייסה החברה 50 מיליון דולר. החברה מעסיקה 75 עובדים בישראל, ניו ג'רזי וסן פרנסיסקו. "פרוטאנטקס הביאה לשוק קטגוריה חדשה של ניטור הבריאות והביצועים של מערכות אלקטרוניות", אמר שי כהן, מנכ"ל החברה. "אנחנו חווים גידול משמעותי בדרישות המגיעות מהשוק, בין אם זה יצרני שבבים, אינטגרטורים של מערכות או נותני שירות. הגיוס הנוכחי יאפשר לנו להאיץ את הבאת הפתרונות לשוק ולהרחיב את הפריסה הגלובאלית שלנו."

פרוטאנטקס, צילום: אלעד גרשגורן פרוטאנטקס | צילום: אלעד גרשגורן פרוטאנטקס, צילום: אלעד גרשגורן

הטכנולוגיה של פרוטאנטקס מיועדת לתת מענה לאתגרים עמם מתמודדת כיום תעשיית האלקטרוניקה המתקדמת, הנובעים מהעלייה בהיקפי היצור ומורכבותו. הטכנולוגיה מקנה "נראות מבפנים" על ידי כך שהמערכות הדיגיטליות יכולת לדווח על בריאותן ואיכות ביצועיהן, לכל אורך מחזור החיים. באמצעות איסוף מדידות המופקות בשיטת טלמטריה מהשבב, יחד עם לימוד מכונה ואנליטיקות מתקדמות יצרנים יכולים לשפר את איכות הייצור, בעוד נותני שירות יכולים לבצע אופטימיזציה בניהול צי האלקטרוניקה, ולקבל התרעות על תקלות עוד בטרם הופכות לכשל.

"העלייה במורכבות תכנון השבבים ובדרישות תפקוד המערכת מצריכה דרכים חדשות לניטור ביצועים, במיוחד בעולם אשר מפתח תלות הולכת וגדלה באלקטרוניקה", הסביר אלי גרונר, מנהל ב-KDT. בין לקוחות חברת פרוטאנטקס נמצאות ספקיות אלקטרוניקה גלובאליות מסקטורים שונים, לרבות שוק מרכזי הנתונים (Data Center), טכנולוגיות ענן, בינה מלאכותית ותקשורת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות