אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש ממשלת יפן התפטר עקב בעיות בריאות צילום: אי פי איי

ראש ממשלת יפן התפטר עקב בעיות בריאות

שינזו אבה אמר כי "לא הייתי רוצה שמחלתי תשפיע על תהליך קבלת ההחלטות"; בשבוע האחרון ביקר פעמיים בבית החולים על רקע דלקת המעי ממנה הוא סובל, ואשר היתה גם הסיבה להתפטרותו מראשות הממשלה ב-2007

28.08.2020, 11:18 | שירות כלכליסט

ראש ממשלת יפן שינזו אבה הודיע היום על התפטרותו, על רקע בעיות בריאות. לדבריו, "לא הייתי רוצה שמחלתי תשפיע על תהליך קבלת ההחלטות".

קראו עוד בכלכליסט

הודעתו של אבה בן ה-66 הגיעה לאחר הדיווחים על התפטרותו הצפויה. בתקשורת היפנית נפוצו השערות שהוא סובל מהתפרצות מחודשת של מחלת קוליטיס כיבית (מחלת מעי דלקתית) לאחר שהגיע לשתי בדיקות בבית החולים במהלך השבוע.

השבוע הפך אבה לראש הממשלה עם כהונה הארוכה ביותר במדינה. כהונתו הנוכחית אמורה היתה להימשך עד ספטמבר 2021.

לפי דיווחים, סגנו של אבה ושר האוצר טארו אסו יחליף אותו בראשות הממשלה, אף שקרוב לוודאי שבמקביל יתפתח קרב על מנהיגות המפלגה, LDP.

מחלת המעי היתה גם הסיבה להתפטרות אבה מראשות הממשלה בכהונה הראשונה שלו ב-2007. הוא נבחר שוב לראשות הממשלה ב-2012 ואז טען כי הוא מצליח להתגבר על הסימפטומים בעזרת תרופות חדשות.

שינזו אבה, צילום: רויטרס שינזו אבה | צילום: רויטרס שינזו אבה, צילום: רויטרס

לאחרונה הגיעה התמיכה הציבורית בממשלתו של אבה כמעט לשפל בצל משבר הקורונה והאופן שבו ניהל אותו. סקר שפרסמה השבוע סוכנות הידיעות היפנית "קיודו" מלמד ששיעור התמיכה בממשלתו של אבה עומד על 36% – השיעור השני הכי הנמוך מאז חזרתו לשלטון ב-2012.

לפי הסקר, 58.4% מהיפנים אינם מרוצים מהטיפול של ממשלתם במשבר הקורונה. אמנם במישור הבריאותי הפגיעה של הנגיף ביפן לא הייתה גדולה יחסית – נרשמו בה כ-62 אלף נדבקים וקרוב ל-1,200 מתים – אבל אבה סופג ביקורת חריפה על הטיפול שלו בפגיעה הכלכלית שנגרמה למשק היפני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות