אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה מאז סוף יולי: יותר מ-2,000 נדבקים בקורונה אובחנו ביממה צילום: שאול גולן

לראשונה מאז סוף יולי: יותר מ-2,000 נדבקים בקורונה אובחנו ביממה

אתמול אובחנו 2,066 נדבקים בנגיף, ומספר החולים המאומתים מפרוץ המגפה עומד כעת על 112 אלף. מאז חצות נפטרו עוד שישה, ומניין המתים עומד על 894 במצטבר; השר יעקב ליצמן: "אם יוחלט על סגר בחגים - נשקול לפרוש מהממשלה"

28.08.2020, 18:01 | שירות כלכליסט ו-ynet
משרד הבריאות עדכן הבוקר (שישי) כי ביממה החולפת אובחנו 2,068 נדבקים בנגיף הקורונה. מדובר בחצייה ראשונה של רף ה-2,000 חולים מאז סוף יולי. בסך הכל בוצעו אתמול 36,371 בדיקות. שיעור החיוביים נותר יציב ועומד על 5.9% מכלל הנבדקים.

בצהריים עדכן המשרד שוב את נתוני התחלואה, מהם עולה כי מספר החולים המאומתים בישראל מפרוץ המגפה עומד כעת על 112,000. מספר החולים הפעילים עומד על 20,055, מתוכם 188 במצב בינוני. מצבם של 414 חולים מוגדר קשה, 114 מהם מונשמים. מניין הנפטרים מהנגיף עלה מאז חצות ב-6 ועומד כעת על 894 במצטבר. מאז חצות בוצעו 14,981 בדיקות, כשמתוכן 1,137 נמצאו חיובית.

קראו עוד בכלכליסט

בתוך כך, יו"ר יהדות התורה, שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, הודיע כי אם יוחלט להטיל סגר על ישראל בתקופת החגים כדי למנוע את התפשטות הקורונה - מפלגתו תשקול פרישה מהממשלה. ליצמן אמר הבוקר (שישי) לעיתון "המודיע", ביטאון תנועת אגודת ישראל שבראשותו, כי "האישור לקיום הפגנות המוניות בבלפור לצד פתיחת בתי תרבות, לעומת המשך הגבלות בבתי הכנסת ומניעת הסדרת הנסיעה לאומן, הרסו את אמון הציבור במערכת".

 

 

בתחילת השבוע תקף השר ליצמן את פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו. הוא מחה על המכתב ששיגר גמזו לנשיא אוקראינה ובו ביקש ממנו שלא להתיר כניסת תיירים למדינה - ורמז להתעלמות גם מצד ראש הממשלה: "הפניית עורף לרבבות חסידים ללא הקשבה וללא דיון מעשי, אינה מקובלת ולא ראויה".

 

"מכתבו של פרופ' רוני גמזו לנשיא אוקראינה נגד נסיעת חסידי ברסלב לאומן לראש השנה - היא חריגה מתפקידו, תוך עקיפת המסלול המדיני שנמצא באחריות ראש הממשלה, שר הבריאות וקבינט הקורונה", תקף ליצמן. "זו סטירה בפרצופם של רבבות חסידי ברסלב".

בדיקת קורונה, צילום: גטי בדיקת קורונה | צילום: גטי בדיקת קורונה, צילום: גטי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות