אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
33 מדינות בארה"ב בקרע עם הממשל: ימשיכו לבדוק אנשים ללא תסמינים צילום: בלומברג

33 מדינות בארה"ב בקרע עם הממשל: ימשיכו לבדוק אנשים ללא תסמינים

המרכז למניעת מחלות בארה"ב מסר כי אין צורך לבצע בדיקות לאנשים שאמנם נחשפו לקורונה אך לא גילו תסמינים; רוב המדינות לא מתכוונות להישמע להנחיה זו

29.08.2020, 16:10 | שירות כלכליסט
רוב מדינות ארה"ב דחו בצעד יוצא דופן את ההנחיות לבדיקות קורונה של ממשל טראמפ - צעד שיוצא חוצץ מול הסוכנות הראשית למניעת מחלות במדינה, כך על פי פקידים בסוכנויות בריאות של מספר מדינות.

קראו עוד בכלכליסט

לפחות 33 מדינות ממשיכות להמליץ לבצע בדיקות אנשים שנחשפו לנגיף אך אינם מציגים תסמינים, באופן מנוגד להוראות של המרכז למניעת מחלות (CDC) מהשבוע, לפיהן הבדיקות עשויות להיות בלתי נחוצות.

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס  , צילום: גטי אימג

בקרב המדינות שלא מתכוונות לפעול בהתאם להנחיות הפדרליות נמצאות טקסס, אוקלהומה ואריזונה הידועות כשמרניות. מומחי בריאות הציבור אמרו שקרע בכזה סדר גודל עם ה-CDC הוא חסר תקדים, ומראה על חוסר האמון המעמיק בממשל טראמפ ותגובתו למגפה.

"מדובר במדינות שכמעט מורדות בהנחיות החדשות", כך אמר מייקל מינה, פרופסור לאפידמיולוגיה בבית הספר לרפואת הציבור על שם T.H. Chan של אוניברסיטת הארוורד.

ה-CDC מסרר ביום שני שאנשים שנחשפו לקוביד 19 אך אינם מציגים תסמינים "לא מוכרחים לעבור בדיקה אלא אם מדובר באנשים מקבוצות סיכון, או כאלה שקיבלו המלצה לעשות זאת מפקידי הבריאות במדינתם או בעירם".

ה-CDC המליץ קודם לכן על בדיקת כל האנשים שהיו במגע קרוב עם מישהו שאובחן עם קוביד 19, וזו תיוותר המדיניות בלפחות 30 מדינות. מספר מדינות שלא שינו את מדיניותן אמרו שהן לומדות כעת את הנחיות ה-CDC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות